REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Przestrzeń miejska

Ratusz sprzedaje parking na Powstańców. Kierowcy chcą rekompensaty
REKLAMA

Ratusz sprzedaje parking na Powstańców. Kierowcy chcą rekompensaty

Warszawski ratusz zamierza sprzedać działkę przy Powstańców Śląskich między bazarem a Radiową, którą mieszkańcy Bemowa II i III wykorzystują jako parking.

REKLAMA

Radne Magdalena Gogol i Ewa Przychodzień-Schmidt zwróciły się do władz dzielnicy z prośbą o przeanalizowanie możliwości budowy parkingu wielopoziomowego, z którego mogliby korzystać mieszkańcy okolicy.REKLAMA

Parkingowy problem Bemowa

- Osiedle Bemowo II oraz III budowane były w latach osiemdziesiątych, kiedy mieszkańcy posiadali znacznie mniej samochodów i nie obowiązywały żadne współczynniki liczby miejsc parkingowych na mieszkanie - piszą radne. - W związku z tym, po sprzedaży wszystkich działek przy Powstańców Śląskich między bazarkiem a Radiową znacznie pogorszy się sytuacja zmotoryzowanych mieszkańców tej części Bemowa.

Jak dodają radne Gogol i Przychodzień-Schmidt, plan miejscowy zakłada dla tych działek zabudowę wielorodzinną z usługami. Po ewentualnej likwidacji przez przyszłego kupca miejsc parkingowych można spodziewać się zwiększenia ilości "incydentów parkowania niezgodnego z przepisami".REKLAMA

Radne chcą garażu

- Naszym zdaniem konieczna jest analiza możliwości wyznaczenia alternatywnych miejsc parkingowych dla mieszkańców korzystających obecnie z parkingów położonych na wszystkich trzech wyżej wymienionych działkach - przekonują.

Omawiany teren to działki o łącznej powierzchni ponad 8,2 tys. m2. Na obecnych parkingach stoi zapewne kilkaset samochodów. Czy samorząd zamierza zrekompensować mieszkańcom ubytek miejsc do parkowania?REKLAMA

"Nie ma pieniędzy"

Jak dowiadujemy się z odpowiedzi burmistrz Urszuli Kierzkowskiej, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza możliwość budowy parkingu wielopoziomowego wzdłuż Powstańców Śląskich na odcinku pomiędzy Piastów Śląskich a Pełczyńskiego.

- Parkingi wielopoziomowe realizowane w pierzei Powstańców Śląskich powinny być architektonicznie dostosowane do otaczającej zabudowy a w parterach budynków parkingowych należy zrealizować lokale usługowe dostępne od strony Powstańców Śląskich - wyjaśnia burmistrz Kierzkowska. - Pragnę także zaznaczyć, iż w wieloletniej prognozie finansowej nie wprowadzono zadania polegającego na zakupie gruntów i budowie wielopoziomowych parkingów, tym bardziej, że wiązałoby się to z całkowitą przebudową Powstańców Śląskich wraz z istniejącym torowiskiem.

(db)


  • Poleć
  • Polub Tu Bemowo
  • Udostępnij

28.06.2021 12:52 #lideksynubeka
Wielopoziomowe parkingi płatne nie sprawdzają się w Stolycy,ponieważ małorolne chłopstwo z prowincji,będące głównym zapleczem elektoratu Rafalali wychodzi z założenia,że należy mu się darmowe parkowanie na ulicach,trawnikach,skwerach,pod bramami,furtkami i altankami śmietnikowymi.

O ile nie muszą,to nie kupią w życiu miejsca w garażu pod swoją rezydencją.
28.06.2021 16:11 #Crt
#lideksynubeka napisał(a) 28.06.2021 12:52

O ile nie muszą,to nie kupią w życiu miejsca w garażu pod swoją rezydencją.
Czyli postępują racjonalnie. Miejsca do parkowania określone są przepisami. Ci którzy parkują niewłaściwie, płacą mandaty. Polecam maść na ból d...
28.06.2021 16:39 #Mmm
Są tacy co zazdroszczą szczerbatym, że ci nie muszą płacić za dentystę.
28.06.2021 18:41 #jkk
Lideksynubeka ma, niestety, rację. Z zastrzeżeniem jednak, że darmowe parkowanie to nasz ogólnonarodowy sport. Nie opłaca się budowa płatnych parkingów, bo nie będą mieć one klienteli. Dopóki, co jest regułą, parkowanie w dowolnych miejscach - byle za darmo, będzie się opłacało. Aby co nieco uporządkować bałagan związany z parkowaniem trzeba aby policjanci i strażnicy miejscy interweniowali w każdym zauważonym przypadku nieprawidłowego parkowania.
Zresztą, urzędnicy sami tworzą bałagan nawet w miejscach, gdzie stworzenie dobrego systemu parkowania jest jeszcze możliwe, pomaga im w tym niespójne prawo. Przykładem sytuacja na Chrzanowie, deweloperzy wybudowali wymaganą przez plan miejscowy ilość miejsc postojowych ale nie ma obowiązku wykupienia tych miejsc, samochody stoją zatem na ulicach. Co prawda, można było stworzyć na ulicach miejsca, gdzie parkowanie było możliwe w ograniczonych ramach czasowych, co skłoniło by niektórych do zakupu lub wynajmu miejsc na terenie osiedli, takie rozwiązania są dość często spotykane w Warszawie, ale nasi urzędnicy jeszcze na takie rozwiązanie nie wpadli. Wpadli natomiast na genialny pomysł kupienia sobie elektoratu przed wyborami samorządowymi, skasowali ścieżkę rowerową na Batalionów Chłopskich i w jej miejsce zrobili parking. Przypomnę, że Batalionów jest jedyną ulicą dla, już chyba, tysięcy pieszych mieszkańców, pacjentów przychodni a przede wszystkim setek dzieci używających do przemieszczania się wrotek, hulajnog, rowerków i innych wynalazków. Dodam, że praktycznie 80% ruchu rowerowego odbywa się tam na chodnikach. Ponieważ są możliwości zaparkowania na Batalionów, to niemal nikt z kierowców nie szuka sobie miejsca tam, gdzie ono powinno na niego czekać, parkuje zatem tam gdzie jest mu wygodnie czyli faktycznie w dowolnym miejscu. A że jest to niebezpieczne, zwłaszcza dla pieszych, brakuje kierowcom wyobraźni.
Kierowcy parkujący do niedawna koło swoich miejsc zamieszkania na Coopera, gnieżdżą się teraz na Orlińskiego, ciekawe dokąd uciekną w przyszłym roku kiedy ta ulica zostanie w końcu połączona z Lazurową. Gdzie, przyzwyczajeni do darmowego parkowania kierowcy z Batalionów, których część przeniosła się na niezabudowaną jeszcze działkę dewelopera, przeniosą swe wehikuły z chwilą rozpoczęcia na tej działce budowy?
Nie da się uniknąć sytuacji, kiedy trzeba będzie płacić za miejsce do parkowania pojazdów, zniknąć muszą bezdomne samochody. Wszyscy mieszkańcy Warszawy, jak i goście będą ponosić koszty parkowania swoich pojazdów. Problem w tym, żeby władze naszego miasta potrafiły stworzyć taki system parkowania, żeby to parkowanie nie odbywało się na wariackich papierach.
Sama sprzedaż działek, na których obecnie parkują pojazdy mieszkańców, nie rozwiąże sprawy. Boję się, że dojść może do sytuacji podobnych do tych na Chrzanowie.
28.06.2021 20:19 #6ut33
Czyli zbudujmy im darmowy piętrowy parking? Będzie przetarg możecie drodzy kierowcy kupić te działkę.
28.06.2021 22:20 #Mmm
#jkk napisał(a) 28.06.2021 18:41

Oczywiście że wszystko zmierza do tego aby ograniczyć ludziom możliwość parkowania na ulicach. Przedstawia się to jako dążenie do zapewnienia miejsc postojowych mieszkańcom, przy czym ci mieszkańcy nie mogą ruszyć swoich samochodów, bo poza swoim podwórkiem muszą już zapłacić za postój :) Niezły interes. Tak naprawdę wygranymi będą korporacje ze swoimi elektrycznymi autami na minuty. "Nie będziesz posiadał niczego ale będziesz szczęśliwy". Wielki reset nadchodzi.
28.06.2021 23:22 #jkk
Pytanie, na jakich zasadach parkują pojazdy na wynajem. Można je czasem spotkać parkujące np. we wjazdach na posesje.
28.06.2021 23:27 #Gość
Nie przesadzajmy. Głównie parkują tam mieszkańcy istniejących już bloków. W razie potrzeby mają dość miejsca żeby kosztem trawników na swoim terenie zastosować rozwiązanie które jest na wysokości bazarku. Nowo budowane bloki na pewno będą miały parking podziemny plus trochę miejsc na górze dla usług. Ciekawe czy ta droga wzdłuż tej działki, do niej należy? Bo jest to jak by nie było jakaś droga wewnętrzna. No i oczywiście musi pozostać przebicie Czerwonych Maków do dwojezdniowej(W przyszłości) Powstańców Śląskich.
29.06.2021 06:35 #BumperZone
#Crt napisał(a) 28.06.2021 16:11

Czyli postępują racjonalnie. Miejsca do parkowania określone są przepisami. Ci którzy parkują niewłaściwie, płacą mandaty. Polecam maść na ból d...
Tak, ale niech ktos goni cale to zdziczale towarzystwo parkujace niezgodnie z przepisami, bo efekt jest taki, ze janusze uzywajac argumentu "to gdzie ja mam parkowac" - nie rozumieja ze trzeba znalezc legalne miejsce, wiec parkuja na trawie, na wyjazdach z garazu, na chodnikach itd...a pozniej dochodzi do sasiedzkich samosadow...znam miejsce gdzie samochody parkujace na trawniku czy chodniku ktos regularnie zadypuje smieciami...a mogliby wypalikowac teren jak np robia to Kabaty i kazdy debil wtedy pojmie ze nie ma co walczyc z palikami.
Straz miejska sie nie nadaje do mandatowania, czas reakcji w godzinach.
29.06.2021 06:41 #BumperZone
A co do platnosci ...to bankowo sie nie sprawdzi, nie po to sie kupuje samochod by placic za cos wiecej niz olej napedowy do starego poniemieckiego diesla. Na bemowie mozna bylo wykupic np abonament na tesco...i ilu to zrobilo a ilu wolalo sie bujac po Pelczynskiego i okolicy czy wzdluz s8...kazdy musi parkowac pod domem ;-) i za darmo ;-)
W Hiszpanii sa miasta gdzie samochodow pod domem zostawiac sie nie da, nie ma miejsca, parkuja w wyznaczonych miejscach lub przy wjezdzie/wyjezdzie z miasta, czasem to pare km na nogach do samochodu ...czy ktos u nas wyobraza sobie cos takiego?? Czy ktos wogole mysli gdzie bedzie parkowal, zanim kupi czy wynajmie? ;-))
REKLAMA
29.06.2021 06:42 #BumperZone
W PL tylko kara, mandat, laweta ...:-)
29.06.2021 07:33 #Michal
Niedawno zlikwidowano inny parking (strzeżony) przy Powstańców, który - wbrew temu, co czytam w komentarzach - mimo że płatny, był pełen po brzegi, tak jak pozostałe parkingi strzeżone w okolicy. Natomiast parking przy bazarku, opisany w artykule, to jedyny wentyl bezpieczeństwa dla sporej części okolicy (akurat jest to moje sąsiedztwo), która jest wieczorami pozostawiania tak, że momentami jeździ się "na żyletki". W tamtym miejscu powinien powstać porządny parking w miejscu aktualnych betonowych płyt, bo j e s t p o t r z e b n y aktualnym mieszkańcom, których potrzeby są ważniejsze, niż potrzeby potencjalnych nowych mieszkańców - jeśli myśli się inaczej, prowadzi to do patologicznego zarządzania przestrzenią. Wiem, że argumenty w postaci milionów za wykup działki przez dewelopera są bardziej przekonujące, dlatego mówię: dzieci i polityków po prostu trzeba pilnować, bo bez tego zawsze wybiorą to co słodkie, a nie to co zdrowe.
29.06.2021 09:34 #Dziadek parkingowy
W konstytucji prawie każdego państwa na świecie zapisana jest równość obywateli wobec prawa. Ale w konstytucji żadnego państwa na świecie nie ma zapisanego prawa do bezpłatnego miejsca postojowego. Sprawa jest prosta: nie masz miejsca postojowego - nie kupuj samochodu. Są samoloty, pociągi, autobusy, tramwaje, taksówki, rowery, hulajnogi, z nich możesz korzystać, nie zastawiając samochodem trawnika.
29.06.2021 10:22 #michal
Na pewno powinni coś zrobić w miejsce betonowych płyt, skoro już jest beton, to niech to zabudują. Jeśli ma powstać deweloperka, to z wymogiem współczynnika miejsc parkingowych 2.0 albo 2.5 - z obowiązkiem pozostawienia np 50 miejsc do wynajmu na abonament miesięczny i 15 na parkometr godzinowy. To spora działka więc blok na 100-150 mieszkań się zmieści, do tego garaż kondygnacja -1 i -2 na 300 miejsc.

Wszystko można sensownie zaplanować, tak żeby i teren się nie marnował i budżet nie ucierpiał i mieszkańcy mieli gdzie parkować.
Obawiam się jednak, że jak zwykle urzędasy pójdą po najmniejszej linii oporu tzn sprzedać działkę a mieszkańcy niech się martwią. ewentualnie jak widać już mają chore pomysły, na "miejski" parking wielopoziomowy za nasze pieniądze.
29.06.2021 10:33 #michal
#Michal napisał(a) 29.06.2021 07:33

Natomiast parking przy bazarku, opisany w artykule, to jedyny wentyl bezpieczeństwa dla sporej części okolicy (akurat jest to moje sąsiedztwo), która jest wieczorami pozostawiania tak, że momentami jeździ się "na żyletki".
w artykule chodzi o parking / płyty betonowe bliżej fontanny - parking przy bazarku czyli miejsca prostopadłe do uliczki osiedlowej jest niezagrożony.
29.06.2021 14:20 #lideksynubeka
Na razie.....
29.06.2021 15:26 #Samochodoza
Działka 1/17 już została sprzedana przez Biuro Mienia Miasta i Skarbu Państwa, Wydział Zbywania Nieruchomości m.st. Warszawy. Poszła za 12 000 000 zł. Wkrótce (22 września) będzie sprzedana działka obok nr 1/18 (2 922 m2) Cena wywoławcza 11 100 000 zł. Działki leżą na terenie, gdzie uchwalono Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Są to działki mieszkaniowo-usługowe (c.6.1MU) Także pozwolenie na budowę będzie wydane szybko. Pozostaję jeszcze do sprzedaży działka 1/18 (2 646 m2)
29.06.2021 15:33 #Dziadek
Pomiędzy blokiem Wolfkego 18 a pływalnią na ul Oławskiej znajduje się parking na kilkadziesiąt samochodów istniał on 1985 r jako miejsce parkowania dla okolicznych domów ...kilka lat pózniej wybudowano pływalnię PIngwin parkingu dla swoich gości już nie .następnie potężny blok Wolfkego 20 i od tamtej pory miejsc parkingowych brak!!! oczywiście posesja Wolfkego 20 ma garaż podziemny ..ale śmiało można tam wynając od właścicieli miejsce garażowe...jak myslicie gdzie parkują wynajmujący?!!! następni do parkowania są mieszkańcy bloków tzw...,,.hutniczych,, którym spółdzielnia nie pamiętam czy Starówka czy już Wola musiała oddać teren pod parking naziemny!!! na kilkadziesiąt miejsc...no i oni również wynajmuja miejsca parkingowe...oczywiście nie wszyscy ale znaczna część....jak myślicie gdzie parkują?!!! władze Bemowa sa nieustannie pochłoniete walką o rzadzenie!!!jestem mieszkańcem Bemowa IV od 35 lat nikt dla mieszkańców tej okolicy z władz Bemowa nie robi nic!!!! i kto by to nie był u władzy!!!
29.06.2021 15:49 #Witek
O ile nie muszą,to nie kupią w życiu miejsca w garażu pod swoją rezydencją.


Czyli postępują racjonalnie. Miejsca do parkowania określone są przepisami. Ci którzy parkują niewłaściwie, płacą mandaty. Polecam maść na ból d...
ty maść na ból d... to myślę że codziennie stosujesz!!! skąd się to buractwo bierze?!!! racjonalny się znalażł...dlaczego u siebie na wsi nie pozostałeś ze swoim racjonalizmem? Ojciec sprzedał hektary kupiłeś tu mieszkanie i od razu masz wiedzę na wszystko co jest dookoła....kto wam tak nas.. do łbów!!!
29.06.2021 16:46 #jkk
O co gra się toczy, wystarczy zapoznać się z cenami działek podanymi przez Samochodozę. Samochód potrzebuje około 15 m kw terenu do parkowania, ten teren musi być odpowiednio przygotowany, zapewniony musi być dojazd, odwodnienie itp. Niestety, nie jesteśmy narodem zbyt bogatym, nie dziwi zatem że ludzie unikają opłat ich zdaniem niepotrzebnych, zwłaszcza tam gdzie w jakiś sposób da się ich uniknąć. Do tego dochodzi fakt, że 99% sytuacji w których dochodzi do nieprawidłowego parkowania uchodzi sprawcom bezkarnie. I tutaj chyba jest pies pogrzebany, gdyby kara była wielce prawdopodobna dało by to ludziom powód do myślenia. Lepiej zapłacić 2 mandaty w miesiącu czy wynająć miejsce do parkowania za podobne pieniądze?
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

więcejREKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Winter Sale do -60%
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA