REKLAMA

Bemowo

samorząd »

 

Ratusz dba o twarz

  20 kwietnia 2007

Ratusz rozpoczął swoistą kampanię na rzecz polepszenia swojego wizerunku. Część z podjętych działań wydaje się dosyć pozorna, część może istotnie ułatwić życie mieszkańcom Bemowa.

REKLAMA

Burmistrz Jarosław Dąbrowski wydał "Kodeks bemowskiego urzędnika". Jest on ujęty w siedmiu punktach. Ostatni traktuje o uniwersalności pozostałych i mówi, że kodeks obowiązuje bezterminowo. A jakie to uniwersalne zasady? Pierwszy punkt nakazuje dostosowanie się do wszystkich poniższych. Pozostaje zatem pięć mery-torycznych paragrafów. A te mówią o rzeczach dość oczywistych, jak obowiązek stosowania się do obowiązującego prawa oraz służebnej roli urzędnika wobec pe-tenta. Poza tym kodeks zabrania pracownikom urzędu przyjmowania jakichkolwiek prezentów oraz innych korzyści osobistych lub materialnych. Zabrania również wy-korzystywania pełnionej funkcji do celów osobistych. Oczywiste treści burmistrz tłumaczy - kodeks ma być wyznacznikiem standardów dla urzędników i informacją dla mieszkańców, jakiego traktowania powinni się spodziewać.

Kodeks opublikowany został na okładce "Bemowskiego Informatora Samorzą-dowego". Do działalności tego periodyku zawsze było wiele zastrzeżeń. Był on, jak mówi Dąbrowski - narzędziem twardej propagandy. Ciężko nie odnieść jednak wrażenia, że BIS pozostał orężem ratusza. Co prawda burmistrz twierdzi, że w przeciwieństwie do swoich poprzedników nie ingeruje w treści zamieszczane w biuletynie. Jednak oczywiste jest, że BIS tworzą osoby związane z ratuszem. Na łamach znaleźć można informacje kulturalne, sportowe, dotyczące dzielnicy. Są też zdjęcia wszystkich burmistrzów, podpisane rymowanymi tytułami, jak np. "Burmistrz Szułczyński, solidny jak mur chiński". Wszystko ma charakter żarto-bliwy, a przez to tym bardziej oddziałuje na czytelnika i stwarza przyjazne wraże-nie. Propaganda? Nie da się ukryć. Nie da się tego ukryć zwłaszcza w tekście "Bur-mistrzowie o sobie nawzajem". Początek o Szułczyńskim: "Jego główną cechą jest przestrzeganie prawa". Dąbrowski o Początku: "U współpracowników najbardziej ceni profesjonalizm." To samo szef ratusza mówi o swoim drugim zastępcy. Nies-tety niczego nie dowiadujemy się od wiceburmistrzów na temat ich szefa.

Kącik dla dzieci oraz przewijak w jednej z toalet to nowinki wprowadzone z myślą o młodych rodzicach. Krzysztof Zygrzak, asystent prasowy w ratuszu mówi: - Zdajemy sobie sprawę, że załatwienie czegokolwiek z płaczącym dzieckiem na rękach nie jest ani łatwe ani przyjemne. Dlatego właśnie chcieliśmy stworzyć malu-chom możliwość chwili zabawy pod okiem pracownika urzędu i tym samym umożli-wić rodzicowi spokojne załatwienie swojej sprawy.

O innowacjach mówi dalej: - Kolejnym elementem udogodnień w ratuszu było otwarcie w wydziale obsługi mieszkańców większej liczby okienek. Najbardziej męczące dla wszystkich osób odwiedzających urząd są tłok i kolejki. Zwiększenie liczby stanowisk oraz skierowanie większej ekipy urzędników do bezpośredniej pracy z interesantami, pozwoliło zmniejszyć czas oczekiwania.

Jest też coś dla tych, którzy złożenie PIT-u pozostawiają na ostatnią chwilę. - We współpracy z urzędem skarbowym Warszawa-Bemowo zorganizowaliśmy akcję wydawania druków i przyjmowania rocznych zeznań podatkowych w urzędzie dziel-nicy. Przez dwa kolejne poniedziałki tj. 23 i 30 kwietnia, w godzinach 11-18, miesz-kańcy będą mogli złożyć swój PIT u pracownika urzędu skarbowego w punkcie informacyjnym na parterze bemowskiego ratusza - informuje Zygrzak.

Zapowiedzi jest więcej. W najbliższych tygodniach należy się spodziewać kolej-nych zmian w ratuszu. Będziemy informować o działaniach władz, zarówno tych rzeczywistych jak i pozornych.

Piotr Otrębski

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy