REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Wawer

inwestycje

 

Przy Wale Miedzeszyńskim powstanie kociarnia

  23 maja 2022

Przy Wale Miedzeszyńskim powstanie kociarnia

Ruszyły przygotowania do budowy na terenie dzielnicy Wawer filii schroniska Na Paluchu.

REKLAMA

Według zapowiedzi warszawskiego ratusza kociarnia przy Wale Miedzeszyńskim 76 powstanie w ciągu trzech lat. Urząd miasta dysponuje na razie decyzją o warunkach zabudowy. Po otwarciu nowego obiektu na prawy brzeg Wisły przeniesione zostaną wszystkie koty ze schroniska Na Paluchu.

REKLAMA

Kociarnia w Wawrze

­

- Całkiem nowy budynek wyłącznie dla kotów z pewnością zwiększy komfort wszystkich zwierząt, które przebywają w schronisku Na Paluchu.

Czworonogi będą miały więcej przestrzeni oraz zapewnioną profesjonalną opiekę i leczenie w znacznie lepszych warunkach. A to wszystko już w 2025 roku - mówi prezydent Rafał Trzaskowski.

- Od wielu lat szukaliśmy odpowiedniego miejsca do budowy drugiego schroniska dla bezdomnych zwierząt lub jego filii. Musieliśmy jednocześnie mieć na względzie obowiązujące wymogi weterynaryjne, co ograniczało nasze pole działania. Jednak finalnie udało się znaleźć odpowiedni teren, dzięki wsparciu dzielnicy Wawer - dodaje Magdalena Młochowska, dyrektorka-koordynatorka ds. zielonej Warszawy.

REKLAMA

Po co nowa kociarnia?

Schronisko Na Paluchu jest za małe, aby zapewnić odpowiedni komfort wszystkim przebywającym tam zwierzętom, zwłaszcza w okresach, kiedy do placówki trafia więcej czworonogów. Rozbudowa obecnego obiektu dla kotów, z uwagi na ścisłą zabudowę, byłaby technicznie i organizacyjnie trudna do realizacji. Sytuacji nie rozwiązałaby również budowa nowej kociarni w miejscu obecnej.

Obiekt przy Wale Miedzeszyńskim będzie czterokrotnie większy, niż dotychczasowa przestrzeń dla kotów w schronisku Na Paluchu. W nowym budynku koty będą miały zapewnioną opiekę i leczenie w spokojnych warunkach, bez obcych zapachów i hałasu powodowanego szczekaniem psów. To z kolei będzie pozytywnie wpływać na socjalizację kotów. Na zwiększenie komfortu czworonogów wpłynie również bliskość terenów leśnych.

(dg)

.
 

Komentarze (3)

# Jdhdj

26.05.2022 13:36

W obliczu szalejącej wścieklizny przydałby się koci hycel. Mieszkańcy domków mają wywalone, koty dalej biegają luzem jak i gdzie chcą.

# andrzejJ

27.05.2022 20:31

Wywalone podobnie jak mieszkańcy familoków wyprowadzający swoje psy, które minują chodniki i pobocza gminnych ulic. Widział ktoś psa w kagańcu? ... na smyczy?... właściciela, który wysadza psa na terenie własnego zamkniętego osiedla lub wspólnoty?

# RMal

19.06.2022 18:50

Brak domów spokojnej starości a miasto funduje kociarnię i koszt około 5mil+utrzymanie stałe dofinansowanie szkoda że emeryci,renciści nie mogą się zamieniać wkotki,pieski lub inne wtedy mieliby klawe życie
A radni poprą a co im szkodzi

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA