REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski

 

Przenośna sauna coraz bliżej. Zagłosujecie za nieuczciwą konkurencją?

  31 maja 2022

Przenośna sauna coraz bliżej. Zagłosujecie za nieuczciwą konkurencją?
źródło: UM Warszawa / Budżet Obywatelski 2020

Jeden z mieszkańców chce mobilnej sauny na terenie dzielnicy Wawer. Jak przekonuje, powiększy ona ofertę turystyczną. Czy przez takie inwestycje nie podcinamy gałęzi, na której siedzą lokalni przedsiębiorcy? To kuriozalne, że m.in. z ich podatków opłacane są konkurencyjne dla nich usługi.

REKLAMA

Jesienią port na Czerniakowie wzbogacił się o nową atrakcję: Saunę Wisła. Pływająca sauna jest czynna codziennie w godz. 6:00-0:00.

Godzinny bilet dla jednej osoby kosztuje 35 zł, ale przez sześć godzin dziennie przewidziany jest bezpłatny wstęp. Budowa kosztowała 103 tys. zł, natomiast roczne koszty utrzymania to aż 170 tys. Sauna powstała dzięki budżetowi obywatelskiemu i szybko zaczęła inspirować podobne pomysły.

REKLAMA

Chcą bezpłatnej sauny

Propozycja budowy przenośnej sauny pojawiła się w tym roku w budżecie obywatelskim Wawra. Pomysł za 222 tys. zł przewiduje, że niewielki pawilon mógłby wędrować po dzielnicy, ale zazwyczaj stałby na plaży Romantycznej.

- Przebywanie w suchej saunie sprawia, że organizm oczyszcza się z toksyn. To także dobra metoda na relaks, rozluźnienie i zniwelowanie napięcia wynikającego ze stresu - przekonuje autor projektu.

Zakupienie sauny miałoby też stać się atrakcją turystyczną Wawra. W jaki sposób? Tego autor nie wyjaśnia, zaś urzędnicy nie pytają.

REKLAMA

Kiedy głosowanie?

Sam pomysł jest nieetyczny wobec przedsiębiorców zajmujących się tym biznesem i odprowadzających z tego tytułu podatki. Samorząd prowadząc konkurencyjną dla nich działalność powoduje, że utrzymanie biznesów i zapewnienie miejsc pracy będzie jeszcze trudniejszym zadaniem. Niestety regulamin budżetu obywatelskiego kompletnie o to nie dba, a sam projekt właśnie przeszedł pozytywną ocenę urzędników. Oznacza to, że już od 15 do 30 czerwca będzie można na saunę zagłosować w budżecie obywatelskim dzielnicy. Czy mieszkańcy na to zagłosują? Jak pokazuje przykład czerniakowskiej sauny, jest na to spora szansa.

(dg/jr)

.
 

Komentarze (1)

# swojak

02.06.2022 09:16

Następny kretyński pomysł. To chyba efekt po covidowy. Już widzę kłótnie i spory, gdzie ta przenośna sauna ma stać. Kto będzie się nią opiekował? Do jej obsługi będzie potrzebny personel. Nikt tego za darmo robić nie będzie, więc trzeba dać jej etat. Kto będzie za to płacił? Ludzie siedzą w domach i z nudów wymyślają takie rzeczy. Moim zdaniem należy zlikwidować cały ten findusz obywatelski, bo to tylko marnowanie naszych pieniędzy. Te pieniadze powinne być wykorzystane na kanalizację, wodociągi, chodniki, a nie na takie głupie pomysły. Skoro urząd to zatwierdził do dalszego głosowania, to znaczy, że w urzędzie zatrudnieni sa laicy, którzy nie mają bladego pojęcia o bieżących potrzebach mieszkańców. Ale skoro połowa społeczeństwa na codzień chodzi w dresach, to nie ma się co dziwić.
Niech tę kasę przeznaczą na kanalizację, niech Międzylesie będzie jak wskazuje nazwa osiedlem wpisanym w las, a nie Szambolesiem - po co nam sauna, skoro wokół smród łechce nam nozdrza dzień w dzień.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA