REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Białołęka

wypoczynek

 

Przed nami Dni Białołęki. Wystąpią Roksana Węgiel i Andrzej Piaseczny

  23 maja 2022

Przed nami Dni Białołęki. Wystąpią Roksana Węgiel i Andrzej Piaseczny
Fot. Jacek Turczyk, materiały Urzędu Dzielnicy Białołęka

Na czerwiec białołęcki samorząd przygotował cztery dni wydarzeń muzycznych, kulturalnych, sportowych i... kulinarnych. Sprawdzamy program.

REKLAMA

Tegoroczne Dni Białołęki rozpoczną się w sobotę 4 czerwca. Będą odbywać się w dwóch miejscach na terenie dzielnicy. W godz.

11:00-18:00 w parku Henrykowskim na rogu Modlińskiej i Klasyków odbędzie się "Kulturalno-Artystyczna Białołęka Pożyteczna 2022".

W programie znalazły się m.in. teatrzyk dla dzieci, pokazy naukowe, warsztaty cyrkowo-akrobatyczne, zabawy z DJ Miki , występ skrzypka z DJ-em, potańcówka dla dorosłych oraz występ zespołu Szafa Gra. Zaprezentują się także lokalne organizacje pozarządowe, a fundacja Kwiat Kobiecości przedstawi projekt "Kobiety dla Kobiet" oraz poprowadzi w ruchomym gabinecie cytologicznym bezpłatne badania w kierunku raka szyjki macicy.

REKLAMA

Mnóstwo atrakcji na Białołęce

Również 4 czerwca, w godz. 9:00-17:00, w porcie Żerańskim będzie się odbywać festiwal sportów wodnych: narciarstwa wodnego, smoczych łodzi, kajakarstwa i wioślarstwa. Zawodnicy wystartują w kilku kategoriach na 200 i 400 metrów w konkurencjach Pucharu Polski w stand up paddle. Finały będzie można oglądać w godz. 14:00-16:00, a wręczenie medali i nagród o godz. 16:30.

W niedzielę 5 czerwca impreza przeniesie się do parku Picassa na Tarchominie, gdzie w godz. 10:00-19:30 odbędzie się International Festival Białołęka. Mieszkańcy będą mieć okazję zapoznania się z kuchnią, kulturą, muzyką i tańcem różnych krajów świata, wziąć udział w zabawach i konkursach międzypokoleniowych, warsztatach i pokazach tanecznych, zobaczyć pokaz gotowania na żywo oraz zwiedzić Międzynarodowe Miasteczko Sportowe dla dzieci.

REKLAMA

Dni Białołęki na sportowo

Trzecią odsłoną będą Sportowe Dni Białołęki z gwiazdami muzyki, które odbędą się w sobotę 11 czerwca, na parkingu Decathlonu przy Geodezyjnej 76. Od godz. 12:00 organizowane będą bezpłatne przeglądy rowerowe, nauka jazdy na nartorolkach, treningi jogi, zajęcia fitness, zajęcia piłkarskie i koszykarskie, testowanie rowerów i hulajnóg elektrycznych, zajęcia nordic walking, nauka jazdy konnej, ścianka wspinaczkowa oraz dmuchańce dla najmłodszych. Atrakcją wieczoru będzie koncert gwiazd muzyki pop. O godz. 19:00 wystąpi Roksana Węgiel, a o 20:00 Andrzej Piaseczny.

Zakończenie Dni Białołęki zaplanowano na niedzielę 12 czerwca. W godz. 10:00-16:00 rozegrana zostanie gra miejska "Zdobywcy Korony Białołęki 2022", której uczestnicy odwiedzą górki saneczkowe przy pętli Tarchomin Kościelny, w parku Magiczna, przy Ruskowym Brodzie i ul. Jabłoni. O godz. 19:30 w Białołęckim Ośrodku Kultury przy van Gogha 1 odbędzie się koncert Skubasa, a o godz. 21:15 w sąsiednim parku Picassa zobaczymy pod chmurką komedię romantyczną "I tak cię kocham".

(dg)

.
 

Komentarze (5)

# jacek.redaktor

23.05.2022 20:06

Błagam, nie Roxana Węgiel tylko Roksana Węgiel!

# jacek.redaktor

24.05.2022 01:10

Dzięki w imieniu swoim i Roksany, teraz dobrze, pozdrawiam.

# abc

24.05.2022 20:22

Jeszcze się nie zaczęło a już się skończyło, pozostały tylko festyny

REKLAMA

# loloooo

24.05.2022 21:55

Potupajka do kotleta i taniego piwska jak w rodzinnych stronach mieszkańców Białołęki.

# rozbawiony

05.06.2022 00:27

Natomiast w rodzinnych stronach mieszkańców Mokotowa i Woli co robią?
Bo widzę, że kolega Warszawiak z Jabłonnej albo Janek zabrał głos i zamanifestował swoją wyższość.
To, że imprezki sa na poziomie Koluszek to nie znaczy, ze to wina mieszkańcow, ale zabawnych władz, które wywalaja kase na badziewie.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA