REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

interwencja

 

Problem z parkingami wokół targowiska w Falenicy. Receptą mandaty?

  19 listopada 2022

Problem z parkingami wokół targowiska w Falenicy. Receptą mandaty?
źródło: Facebook / Targowisko "Falenica"

Okolice targowiska w Falenicy są uciążliwe dla mieszkańców, zwłaszcza w soboty. Problemem są samochody klientów bazaru, które notorycznie zastawiają ulice. Straż miejska obiecuje walkę z łamiącymi przepisy.

REKLAMA

- Targowisko w Falenicy to miejsce, gdzie odbywa się handel przez sześć dni w tygodniu. Największy ruch jest w sobotę. Zjeżdżają się tu sprzedawcy z okolic, zaś kupujący to mieszkańcy całej dzielnicy i ościennych miejscowości - przypomina radna Helena Kroszczyńska.

Tak duży ruch samochodowy powoduje problemy z parkowaniem.

REKLAMA

Jak zaparkować w Falenicy?

- Kierowcy parkują gdzie się da: na chodnikach, na trawnikach, na ulicach po obu stronach, stwarzając przy tym zagrożenie głównie dla pieszych, ale i dla siebie. Przepisy są nagminnie łamane - przekonuje radna Kroszczyńska i dodaje, że nikt tego nie kontroluje, nie widać na miejscu patroli straży miejskiej czy też policji. Zwróciła się z prośbą do władz dzielnicy o przekazanie zadania egzekwowania przepisów do odpowiednich służb porządkowych.

- W trakcie budowy targowiska dopuszczane było parkowanie w miejscach dowolnych, bez stosowania się do przepisów. Obecnie budowa jest zakończona, przestrzeganie przepisów i znaków drogowych powinno obowiązywać, a straż miejska i policja powinny tego pilnować - zwraca uwagę Helena Kroszczyńska.

REKLAMA

Więcej patroli straży

Jak przyznaje straż miejska, problemy związane z nieprawidłowym parkowaniem samochodów w rejonie targowiska w Falenicy występują głównie w soboty, w godzinach funkcjonowania bazaru, na ulicach Walcowniczej, Filmowej, Trocinowej i Bystrzyckiej. Ponad rok temu odbyło się spotkanie władz dzielnicy i przedstawicieli Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami z reprezentantem straży miejskiej, którego tematem były kwestie związane z egzekwowaniem nieprawidłowości w zakresie ruchu drogowego w okolicy targowiska.

- W trakcie spotkania ustalono, że działania w rejonie targowiska będą podejmowane po zgłoszeniach telefonicznych osób odpowiedzialnych za jego funkcjonowanie - informuje straż miejska, która zapowiedziała zwiększenie liczby sobotnich patroli w okolicy targowiska.

(db)

.
 

Komentarze (6)

# Marian

19.11.2022 16:45

Nie będzie parkingu nie będzie targu. Pobliski Lidl i Biedronka zacierają ręce a sprzedawcy zęby na piec i na bezrobocie.

# Antoś

19.11.2022 18:34

Budując bazar powinni zbudować tez i parking. Gdzie byli włodaże podczas projektowania?

# Vw garbus

20.11.2022 10:36

#Antoś napisał(a) 19.11.2022 18:34
Budując bazar powinni zbudować tez i parking. Gdzie byli włodaże podczas projektowania?
Każdy bazar jest lokalny czyli dojazd do niego nie jest dalszy niż 5 km a to jest dystans do pokonania na rowerze a nie w samochodzie. Wątpię aby większość samochodziaży kupuje po kilka worków ziemniaków.

REKLAMA

# allegra82

21.11.2022 09:19

O czym Wy piszecie? Parkingi są! Ten za Kulturoteką i.... ten v/v bazaru przy placu zabaw, tylko że w soboty zmienia się w bazar! Dlatego ludzie parkują gdzie popadnie, bo nie chce im się dojść z dalszych miejsc. A parkowanie na chodniku przy samym bazarze odchodzi cały tydzień, nie tylko w soboty mimo że kilka metrów dalej jest dużo miejsc. Po prostu są bezkarni. Włodarze bazaru i Fali nie będą dzwonić, bo stracili by klientów. Jednak przecież chodniki i ulice to nie jest ich własność, a ludzi i miasta. Co za durna uchwała, że SM " będą podejmowane po zgłoszeniach telefonicznych osób odpowiedzialnych za jego funkcjonowanie". Co im do tego? To nie im przeszkadza tylko obywatelą, mieszkańcą i klientom, którzy parkują poprawnie.

# Orto Graff

21.11.2022 16:18

#Antoś napisał(a) 19.11.2022 18:34
Budując bazar powinni zbudować tez i parking. Gdzie byli włodaże podczas projektowania?
Masz srogi minus za ortografię. Antośku, do szkoły (podstawowej) wrrróć!!!

# ziątkówka

21.11.2022 23:28

U nas jedynym pomysłem na wszelkie problemy jest karanie i mandaty. Targowisko w Falenicy znane jest w całej Warszawie i nie jest to lokalne targowisko. Może Pani radna i władze dzielnicy pomyśleli by jak rozwiązać ten problem.Skoro targowisko istnieje wśród zabudowań, domów prywatnych to napewno jest problem z parkowaniem.Ja robię zakupy w Falenicy na cały tydzień dla 5 osobowej rodziny i nie da się tego unieść w ręku lub przewieżc na rowerze.
Niech się włodarze dzielnicy zabiorą do pracy zanim do ceny 5 kg kartofli będę musiała doliczyć koszt mandatu.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA