REKLAMA

Legionowo

samorząd »

 

Prezydent kończy pracę

  25 maja 2002

Po blisko dwunastu latach sprawowania władzy w Legionowie, prezydent Andrzej Kicman musi pożegnać się ze swoim gabinetem. Został odwołany 17 maja, podczas sesji rady miasta. Razem z prezydentem odchodzi cały dotychczasowy zarząd.

REKLAMA

Była to druga w ciągu dwóch lat próba odwołania Andrzeja Kicmana, tym razem udana. Na poprzedniej sesji rady miejskiej nie udzielono zarządowi absolutorium za ubiegły rok. Politykę zarządu poparło zaledwie 18 radnych na 32. Dotychczasowy zarząd będzie pełnił swoje obowiązki do czasu wybrania nowego. Stanie się to najprawdopodobniej na kolejnej sesji. Tzw. wieść gminna niesie, że najpoważniejszym kandydatem na nowego prezydenta jest obecny starosta powiatu legionowskiego Roman Smogorzewski.

Odwołanie prezydenta pełniącego swoją funkcję przez trzy kadencje na trzy miesiące przed wyborami samorządowymi wielu mieszkańcom wyda się zapewne co najmniej nierozsądne. Tym bardziej, że Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie oceniła działania zarządu. Innego zdania byli radni z komisji rewizyjnej. To oni zainicjowali "przwrót". Zarzucili zarządowi naruszenie dyscypliny finansowej, m.in. opóźnienia w płaceniu składek ZUS, co naraziło miasto na odsetki karne.

- Polityka jest bezwzględna i nie liczy się z naszymi kieszeniami - komentuje mieszkaniec Legionowa. - Teraz jedna odprawa dla iluś osób, za trzy miesięce bardzo prawdopodobne kolejne odprawy.

Bartek Wołek

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break