REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

sport

Powstanie ścianka wspinaczkowa w Lesie Bielańskim

  9 września 2022

Powstanie ścianka wspinaczkowa w Lesie Bielańskim
źródło: Facebook/Rafał Trzaskowski

Mieszkańcy Bielan zdecydowali. W ramach budżetu obywatelskiego powstanie ścianka wspinaczkowa na polance Hutnika.

REKLAMA

W okolicach siłowni plenerowej i urządzeń do street workoutu na polanie Hutnika w Lesie Bielańskim powstanie ścianka wspinaczkowa. Jak przekonuje autor projektu z tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, z uwagi na bliskość mostu Skłodowskiej-Curie będzie służyć również mieszkańcom Białołęki, którzy często odwiedzają na rowerach Las Bielański.

REKLAMA

Brak bezpłatnego obiektu

- Systematycznie rośnie popularność wspinaczki, o czym świadczą przepełnione warszawskie ścianki. Przy moście Świętokrzyskim w 2017 roku została zrealizowana z budżetu obywatelskiego ścianka wspinaczkowa, która cieszy się dużym powodzeniem wśród warszawskich wspinaczy.

W północnej części Warszawy brak jest ogólnodostępnego, bezpłatnego obiektu na świeżym powietrzu - argumentuje Jan Poczobut. - Starsi wspinacze warszawscy pamiętają jeszcze wspinanie na płytach piaskowca pod mostem Grota-Roweckiego, które to miejsce było popularne aż do remontu trasy - dodaje autor.

REKLAMA

Jaka ścianka?

Autor zaproponował wybudowanie za 390 tys. zł niewielkiej sztucznej skałki do wspinaczki, z drogami o różnym stopniu trudności i różnym nachyleniu ścian. Obiekt nie będzie ogrodzony i dostępny przez cały rok. Pas wokół ścianki ma być wysypany piaskiem amortyzującym zeskoki z wysokości. Ścianka będzie promować aktywny, zdrowy wypoczynek oraz umożliwi spróbowanie sił we wspinaczce każdemu, niezależnie od zasobności portfela. Na projekt zagłosowało ponad tysiąc mieszkańców, co oznacza, że ścianka powinna pojawić się na polanie Hutnika już w przyszłym roku.

(jr)

.

Komentarze (5)

# umpcbunc

10.09.2022 10:50

no i po co? nikt nie korzysta z siłowni plenerowej, a patopogia będzie miałą gdzie pić, brawo

# Dzix

10.09.2022 15:54

Fajnie byłoby wdrożyć 2 rzeczy na tym terenie:
1. Patrole straży miejskiej
2. Swobodne przejście na teren Hutnika od strony polanki

# ZielonoMi

12.09.2022 19:12

Masakra, otulina Rezerwatu las Bielański, w tym miejscu jest bujna , bioróżnorodna łąka. Ściągnie tam ludzi to dla tej łaki katastrofa :( Każde takie miejsce powinno być chronione

REKLAMA

# Kolo

16.09.2022 08:35

To chyba jakies jaja. Czytam i nie wierzę, prawie 400 tysięcy na jakieś głupoty w sytuacji w której brak jest środków na najpilniejsze podstawowe potrzeby typu sprzątanie przestrzeni publicznej czy chodniki. Nie trzeba daleko szukać, po drugiej stronie Marymonckiej jest ulica Dorycka i inne podobne które od dekad nie mogą doczekać się nie tylko remontu ale choćby załatania wyrw w trylince (tak proszę Państwa, to jest jeszcze ulica pokryta trylinka z lat 60 tych). Tam od 50 lat nic się nie zmieniło, co więcej - nawet liście i śmieci sprzed kilku lat zalegają bo nikt tam nie sprząta, chodniki przypominają pole po bitwie. Podobno w planie jest remont ale od co najmniej dekady mówi się że nie ma na to pieniędzy w sytuacji w której co roku wydaje się w sumie miliony na różne głupoty typu właśnie takie ścianki czy inne palety do niby relaksu. Rozumiem że trzeba wydać kasę ale jesli tak to już niech bedzie wydana na to co się rzeczywiście przyda mieszkańcom i poprawi przestrzeń publiczna w sposób trwały. Przepraszam ale zakres mojej percepcji nie obejmuje tego wszystkiego. A może właśnie o to chodzi.

# Rafał

16.09.2022 21:15

@ Dzix Zgadza się. Fajnie by było, ale nikt nie wprowadzi tam patroli Straży Miejskiej. Co do swobodnego przejścia na teren Hutnika, to dobrze, że go nie ma, bo dzięki temu na polanę nie wjeżdżają samochody!
Straż Miejska boi się lasu, sama tu nie przyjdzie. Las Bielański i ta polana, to są miejsca bezpańskie, pozostawione samym sobie. Urzędnicy je chronią zza biurka.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA