REKLAMA

Bemowo

drogi »

 

Będzie kolejne skrzyżowanie ze światłami na Powstańców Śląskich

  27 października 2023

alt='Będzie kolejne skrzyżowanie ze światłami na Powstańców Śląskich'
źródło: ZDM

Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na zaprojektowanie nowej sygnalizacji świetlnej na ul. Powstańców Śląskich w rejonie ul. Sterniczej. Planowane prace to efekt audytu bezpieczeństwa przejść dla pieszych, w którym stwierdzono, że jedną z największych bolączek tego miejsca jest nadmierna prędkość rozwijana przez kierowców.

REKLAMA

- Przygotowujemy się do podpisania umowy z wybranym wykonawcą. Od tego momentu będzie on miał 180 dni na wykonanie projektu - informuje ZDM.

Zakończony w 2020 roku audyt wszystkich 4093 przejść bez sygnalizacji w Warszawie dał drogowcom odpowiedź, co powinni na nich poprawić. Usprawnienia rowerowe na Bemowie. Co pojawi się w przyszłym roku? Usprawnienia rowerowe na Bemowie. Co pojawi się w przyszłym roku?
W ramach budżetu obywatelskiego na rowerzystów z Bemowa czekają trzy projekty, które powinny nieco usprawnić ruch jednośladów.
Audyt na ul. Powstańców Śląskich obejmował w sumie pięć przejść dla pieszych - przez dwie jezdnie, torowisko, zjazd w ul. Sterniczą oraz na uliczkę osiedlową po drugiej stronie skrzyżowania. Każde z nich otrzymało bardzo niską ocenę. Audytorzy wskazali, że w obszarze przejść przez jezdnię Powstańców Śląskich występują znaczne przekroczenia prędkości przez kierowców samochodów. W przypadku zdarzenia z udziałem pieszych może to prowadzić do bardzo groźnych skutków.

Nawet podczas wizji lokalnej audytorzy zaobserwowali hamowanie pojazdów przed przejściem dla pieszych z "piskiem oraz dymem z opon". Spostrzeżenia audytorów w sumie nie dziwią, wszak Powstańców Śląskich to długi i prosty odcinek dwupasmowy, który wręcz zachęca najbardziej niecierpliwych kierowców do wciśnięcia pedału gazu.

- Wskazania audytorów jednoznacznie zalecają budowę sygnalizacji świetlnej. Problemem jest też szerokość przejścia, które przy dwóch jezdniach ma aż 9 metrów. Pieszy, przekraczając przejście, narażony jest na ryzyko potrącenia na długim odcinku, co powoduje niepotrzebne zagrożenie. Dlatego zebra ma zostać skrócona - wyjaśnia ZDM.

Sternicza do poprawy

Podczas audytu zbadane zostało również bezpieczeństwo na przejściach przez ul. Sterniczą oraz uliczkę osiedlową po drugiej stronie skrzyżowania. W obu przypadkach audytorzy wskazali na niebezpieczną geometrię jezdni, która pozwala kierowcom na rozwijanie zbyt dużych prędkości. Problemem jest też ograniczona widoczność. Dodatkowo chodniki w tych miejscach są mocno wyeksploatowane oraz nie posiadają żadnych udogodnień dla osób niewidomych i niedowidzących.

- Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na projekt złożyła firma Azet, która za wykonanie dokumentacji otrzyma 330 tys. zł - informuje ZDM.

(jr)

.
 

Komentarze (4)

# Crt

27.10.2023 15:37

Ciekawe czy sygnalizacja będzie zsynchonizowana z sąsiednimi, czy też ZDM znów będzie "wyjaśniał" efekt czeronej fali, brakiem funduszy na kabel.

# Marek00

29.10.2023 10:14

Ta sygnalizacja świetlna zakorkuje jeszcze gorzej ulicę Powstańców Śląskich w stronę tunelu na Dzwigowej.Tam sporadycznie ktoś przechodził.Ciekawe o której godzinie i którego dnia audytorzy zaobserwowali hamowanie z piskiem opon skoro tam w godzinach 7-10 rano wiecznie są korki.Coś czuje, że musi zarobic kolega królika.

# zjelonek

29.10.2023 14:33

Ten audyt był w 2020 roku a teraz jak pieszy ma pierszenstwo to problemu nie ma. Tam nie wydarzył się żaden wypadek. A od pilnowani prędkości to jest policja.
Jeśli już tam mają być światła to może warto by dobudować lewoskrety i przejazd dla rowerów

REKLAMA

# mieszkanka bg

08.11.2023 15:33

Pewnie, że kolega królika. Borowej Góry, przy której jest to skrzyżowanie, przedeptywana i przejeżdżana CODZIENNIE przez SETKI jeśli nie tysiące ludzi - nieremontowana od 49 lat, czyli de facto NIGDY.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy