REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski

 

Usprawnienia rowerowe na Bemowie. Co pojawi się w przyszłym roku?

  5 września 2023

Usprawnienia rowerowe na Bemowie. Co pojawi się w przyszłym roku?
Ucięta droga rowerowa na Powstańców Śląskich z Wrocławską, źródło: bo.um.warszawa.pl

W ramach budżetu obywatelskiego na rowerzystów z Bemowa czekają trzy projekty, które powinny nieco usprawnić ruch jednośladów.

REKLAMA

W ramach niedawnego głosowania w budżecie obywatelskim mieszkańcy Bemowa wybrali trzy projekty, które posłużą rowerzystom. Przyjrzyjmy się tym rozwiązaniom, które powinny być realizowane już w przyszłym roku.

Do sądu na Kocjana

Mieszkańcy zagłosowali na mały projekt (za 81 tys. Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie! Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie!
Damskie perfumy są dzisiaj nieodłącznym elementem codziennych stylizacji na uczelnie, do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi. Równie ważnym jak dobrze dobrane dodatki, biżuteria, odpowiedni makijaż czy fryzura.
zł), który polega na wykonaniu łącznika z drogi dla rowerów obok przejścia dla pieszych przez ul. Kocjana 3 (brama na teren sądów rejonowych) oraz na wysokości Kocjana 1a i 1b. Obecna droga dla rowerów wzdłuż ulicy Kocjana nie przewiduje możliwości zjazdu z niej do sądu rejonowego. Barierą jest pas zieleni i wysoki krawężnik. Projekt pozwoli usprawnić ruch rowerowy w tym miejscu.

Kup bilet

Zlikwidować "teleporty"

Mieszkańcy poparli projekt Dawida Łakomskiego dotyczący wyznaczenia brakujących przejazdów rowerowych na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Wrocławskiej.

- Droga dla rowerów wzdłuż Powstańców Śląskich przebiega przez całą naszą dzielnicę i jest chętnie wykorzystywana przez wszystkich mieszkańców. W jej przebiegu znajduje się jednak jeden "czarny punkt". Jest to skrzyżowanie Powstańców Śląskich i Wrocławskiej, przez które rowerzysta nie może legalnie przejechać, gdyż brakuje na nim przejazdów dla rowerów - wyjaśnia.

Obecnie trasa rowerowa kończy się bezpośrednio przed skrzyżowaniem i pojawia tuż za nim. Coś takiego powszechnie nazywane jest "teleportem rowerowym", ponieważ legalna jazda bez schodzenia z roweru wymaga od rowerzysty teleportowania się na drugą stronę drogi.

Drugi taki "teleport" powstał niedawno po zbudowaniu drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Wrocławskiej. Dzięki wyznaczeniu dwóch przejazdów rowerowych na tym skrzyżowaniu, wszystkie dochodzące do niego odcinki dróg dla rowerów zostaną połączone w jedną, spójną sieć. Na projekt przewidziano ponad 430 tys. zł.

Usprawnienia rowerowe na ul. Radiowej

Projekt za ponad 520 tys. zł polega na przebudowie dwóch przejazdów rowerowych na ul. Radiowej 2 i 20 - zapewniając tym samym ciągłość nawierzchni asfaltowej. - Droga wzdłuż ul. Radiowej jest ważnym szlakiem rowerowym prowadzącym ze Starego Bemowa i Lasu Bemowskiego w kierunku Woli i Śródmieścia. W wymienionych w projekcie miejscach infrastruktura rowerowa jest słabej jakości (przejazdy dla rowerów są wyznaczone bez zachowania ciągłości nawierzchni i z uskokami bądź krawężnikami w poprzek drogi dla rowerów). Proponowane zmiany poprawią jakość tego ciągu rowerowego i bezpieczeństwo jego użytkowników - czytamy w uzasadnieniu projektu.

(jr)

.
 

Komentarze (2)

# Panjan

11.09.2023 08:07

Najważniejsze jest połączenie drogi rowerowej na Kaliskiego z drogą na Lazurowej.

# jkk

13.09.2023 17:14

Jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć, że cokolwiek ma szansę realizacji. Obywatelski projekt poprawy bezpieczeństwa pieszych na Batalionów Chłopskich znalazł poparcie mieszkańców a o jego realizacji można jedynie pomarzyć. Tymczasem 1,5 kikutem chodnika przemieszczają się tłumy pieszych, grupy rowerzystów, dzieci na hulajnogach czy rowerkach, matki z dziećmi - jedno w wózku, drugie a czasem trzecie obok. Parkujacych na byłej ścieżce rowerowej samochodów jest coraz więcej, niekiedy zajmują wjazdy na posesje o zasłanianiu tych wjazdów nie wspominając. Tworzą się niebezpieczne sytuacje, zwłaszcza z udziałem dzieci beztrosko śmigających na hulajnogach czy rowerach. Policja zostawia sprawę uporządkowania tego bałaganu straży miejskiej a ta wydaje się nie istnieć. Pikanterii dodaje fakt, że stworzenie miejsc parkingowych przed ostatnimi wyborami samorządowymi nie uwzględniało zapisow planu miejscowego nakazującego właścicielom przyległych nieruchomości obowiązek zapewnienia pełnych potrzeb parkingowych na swoich dzialkach. Słowem, urzędnicy stworzyli bałagan, którego teraz nie potrafią usunąć.
więcej na forum

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA