REKLAMA

Wola

przestrzeń miejska »

 

Podwórko przy Olbrachta przeszło metamorfozę. Przy Anielewicza wciąż czeka

  10 października 2023

alt='Podwórko przy Olbrachta przeszło metamorfozę. Przy Anielewicza wciąż czeka'
Na zrewitalizowanym podwórku przy Olbrachta odbył się już "ekopiknik", źródło: Dzielnica Wola

Podwórko pomiędzy ul. Olbrachta a Pustoli przeszło metamorfozę. Zamiast betonowej przestrzeni, mieszkańcy mają teraz zieloną oazą oraz plac zabaw dla dzieci. W kolejce do rozbetonowania czeka m.in. podwórko przy ul. Anielewicza 26.

REKLAMA

Wolski magistrat systematycznie stara się poprawiać stan lokalnych podwórek, a usuwanie niepotrzebnego betonu jest głównym punktem tych działań. Zrywany beton zostaje usunięty, a jego miejsce zajmują np. jak przy ul. Oświetlenie w parku Sowińskiego, a obok zielony labirynt Oświetlenie w parku Sowińskiego, a obok zielony labirynt
Wolski magistrat podpisał umowę na zamontowanie oświetlenia boiska w Parku Sowińskiego. To obiekt, który w zeszłym roku został gruntownie zmodernizowany. Tuż obok ma pojawić się zielony labirynt, przez który będą przebiegać nowe ścieżki parkowe.
Olbrachta place zabaw czy uporządkowana zieleń. Dzięki temu okolica nie tylko lepiej wygląda, ale także poprawia się retencja wody.

Wola coraz mniej betonowa

- Akcję zapoczątkowaliśmy w ubiegłym roku, kiedy udało się rozbetonować m.in. kilka podwórek przy ul. Anielewicza, Miłej, al. Solidarności czy ul. Nowolipie. Z kolei w tym roku prace były lub będą prowadzone przy ul. Redutowej, Staszica, Olbrachta, Agawy i Płockiej - mówi burmistrz Krzysztof Strzałkowski, ale zastrzega, że pieniędzy jest mało.

W rozbetonowaniu kolejnych podwórek ma pomóc budżet obywatelski. Chodzi o Anielewicza 26. Prace mają być przeprowadzone w przyszłym roku, a inwestycja będzie kosztować 900 tys. zł. Projekt zakłada rozbetonowanie okolicy, stworzenie sieci ścieżek bez barier architektonicznych, nasadzenia krzewów, drzew i niskiej zieleni, a także montaż elementów małej architektury, w tym ławek i koszy na śmieci.

JR

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024