REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Bielany

budżet obywatelski

 

Podpórki na Bielanach już są! Co jeszcze dla rowerzystów?

  29 czerwca 2022

Podpórki na Bielanach już są! Co jeszcze dla rowerzystów?
źródło: Dzielnica Bielany

Za sprawą ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego ustawiono 25 podpórek dla rowerzystów przy przejazdach z sygnalizacją. Co cyklistom może dać tegoroczna edycja?

REKLAMA

Jak poinformował urząd dzielnicy ustawiono 25 podpórek dla rowerzystów przy przejazdach z sygnalizacją. To efekt głosowania w poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego.

REKLAMA

Podpórki już są

- Podpórki pozwalają rowerzyście na wygodne i bezpieczne podparcie się, bez potrzeby schodzenia z roweru, podczas oczekiwania na zmianę świateł. Ponadto ułatwiają one swobodne ruszenie - argumentował Krystian Lisiak, którego projekt zyskał 859 głosów.

Gdzie są? Osiem na skrzyżowaniu ul. Marymonckiej i al. gen. Marii Wittek, osiem na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Wólczyńskiej oraz al. Reymonta, cztery na skrzyżowaniu Reymonta i Broniewskiego, po dwie na skrzyżowaniu Conrada i Wólczyńskiej oraz na przejściu przez ul. Marymoncką na wysokości przystanku Żeromskiego 05 i jedna na przejściu przez ul. Wólczyńską na wysokości przystanku Aspekt. Kosztowały łącznie 25 tys. zł. Czas na kolejne projekty rowerowe. Jakie?

REKLAMA

Kiedyś pompka i klucze, dziś stacje naprawcze

Przed laty każdy rowerzysta woził ze sobą pompkę i zestaw kluczy. Dziś takie nawyki to najwyraźniej "przeżytek", skoro co roku pojawiają się propozycje finansowania z pieniędzy podatników tzw. stacji naprawczych. W tym roku Michał Michałowski i Patryk Bernaldelli zaproponowali 11 takich samoobsługowych stacji w miejscach często uczęszczanych przez rowerzystów oraz przegląd i doposażenie stacji już istniejących za łączną kwotę ponad 100 tys. zł.

Miałyby stanąć przy Dewajtis, nad Stawami Kellera, w parku Harcerskiej Poczty Polowej, przy Szpitalu Bielańskim, przy Cmentarzu Północnym od strony Estrady, obok poczty przy Conrada, przy wejściu do parku Herberta od strony Perzyńskiego, w parku Olszyna od strony Broniewskiego, przy skrzyżowaniu Kochanowskiego i Galla Anonima oraz obok placów zabaw przy ul. Opalin i Loteryjki.

REKLAMA

Remont ścieżki i chodnika przy Broniewskiego

Krystian Lisiak proponuje z kolei remont ścieżki rowerowej i chodnika przy ul. Broniewskiego, chodzi o odcinek od al. Reymonta do dojścia do asfaltowego placu pomiędzy blokami nr 9 i 5. ZDM pozytywnie zaopiniował projekt za 1 mln zł, w którym ścieżka wykonana byłaby z asfaltu, zaś chodnik z płyt chodnikowych.

Warto zaznaczyć, że rowerowych projektów było w tym roku znacznie więcej, zwłaszcza propozycji ścieżek rowerowych. Zostały negatywnie zweryfikowane pod kątem formalno-prawnym. Głosowanie trwa do 30 czerwca na stronie urzędu miasta.

(jr)

.
 

Komentarze (10)

# bałagan

29.06.2022 20:06

myślę, ze na początek nawierzchni utwardzonej na ścieżkach rowerowych wysypanych żwirem na Sokratesa, a jeśli nie to rowerów terenowych, zdolnych pokonąa te ścieżki

# rowerzysta, nie aktywista

30.06.2022 08:06

Tak, słuszna uwaga o tych "stacjach naprawczych". To śmieszne jest. Analogicznie powinno się budować małe warsztaty samoobsługowe dla kierowców.

# SRK

30.06.2022 08:30

A co z pieszymi? Domagam się przydrożnych punktów naprawy i konserwacji obuwia!

REKLAMA

# Robert - czasami rowerzysta

30.06.2022 11:42

Rowerzyści potrzebuja przestrzegać przepisów; gdy jadę rowerem obserwuje przerażające zachowania:
Nadmierną prędkość
Wymuszanie pierwszenstwa na pieszych
Niezatrzymywanie sie na czerwonym świetle i przed pieszymi
Jazde w sluchawkach
Jazde z telefonem w ręku
Brak sygnalizowania zmiany kierunku jazdy
Jazde pod prąd- szczefolnie na przejsciach/przejazdach rowerowych przez jezdnie

# Też rowerzysta

30.06.2022 17:33

Smutno się robi gdy widzi się rowerzystów bezczelnie łamiących kodeks drogowy. Tylko raz widziałem jak słuszna kara ich spotkała - 5 się zderzyło i każdy jechał za szybko. Dziś jeden na kołowej w błękitnej koszulce i w chustce czapeczce na czerwonym

# Zdanna

30.06.2022 18:20

#Też rowerzysta napisał(a) 30.06.2022 17:33
Smutno się robi gdy widzi się rowerzystów bezczelnie łamiących kodeks drogowy. Tylko raz widziałem jak słuszna kara ich spotkała - 5 się zderzyło i każdy jechał za szybko. Dziś jeden na kołowej w błękitnej koszulce i w chustce czapeczce na czerwonym
Dokończysz ostatnie zdanie? Ciekawi jesteśmy, co się tam stało.

REKLAMA

# Marian

01.07.2022 21:56

Nie po to jeżdżę rowerem żeby przestrzegać przepisów. Trzask zabrania jazdy samochodem, tylko on może i jego przydoopasy, więc muszę się do pracy dostawac jak najszybciej. Nie mam czasu czekać na światłach.

# art

04.07.2022 15:06

Może jeszcze po Kodeksie Drogowym bo to co robią na ulicach i chodnikach to jakaś masakra

# zorrp

04.07.2022 19:32

może mózgu

REKLAMA

# Magierak

07.07.2022 00:26

Rozumiem, że i rowery są potrzebne, a co z pieszymi, kiedyś za komuny na każdej ulicy i podwórku były ławki,można było przysiąść na spacerze. Teraz na wielu podwórkach oprócz piaskownic , huśtawek polikwidowano ławki Nie ma gdzie odpocząć, nie każdy ma ochotę lecieć do parku
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA