REKLAMA

cmp moje zdrowie 1cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0
Targówek

zdrowie »

 

Płacimy za lekarzy!

  10 października 2003

Za wizyty u specjalistów w przychodniach zdrowia trzeba już w większości przypadków płacić. Wynika to z faktu, że w wielu przychodniach pokończyły się zakontraktowane na ten rok limity przyjęć.

REKLAMA

biedronka 050 2biedronka 050 0
- Chciałam zapisać się w ostatnich dniach września na wizytę u ginekologa w przychodni przy ul. Rembielińskiej. Okazało się, że mogę zostać przyjęta w połowie października, ale muszę zapłacić za wizytę 31 zł - skarży się pani Alicja, Czytelniczka "Echa". Kto pamięta jeszcze bilety miesięczne? Bródno pamięta. Kto pamięta jeszcze bilety miesięczne? Bródno pamięta. Pokolenie dwudziestolatków może już nie pamiętać biletów miesięcznych. Kilkanaście lat temu wyparły je pierwsze elektroniczne karty miejskie. A na Bródnie zachowała się ciekawa reklama... - Zupełnie nie wiem dlaczego, przecież płacę składkę na ubezpieczenie.

O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do Michała Kaweckiego szefa tzw. ZOZ "Bródno".

- W tych przychodniach, gdzie skończyły się limity, pacjenci muszą płacić za wizyty. Lekarze przecież nie mogą pracować za darmo. Można jednak udać się do innej przychodni i sprawdzić, czy są tam jeszcze wizyty w ramach kontraktów. W niektórych przychodniach są - zapewnia Kawecki.

Jeżeli nie "załapiemy" się na wizytę kontraktową, to musimy płacić. Przykładowo u dentysty 23 zł, okulisty 29 zł, kardiologa 45 zł. Największe szanse na trafienie do przychodni, która przyjmuje jeszcze pacjentów w ramach limitów mamy na Mokotowie, Ursynowie oraz Żoliborzu.

Cóż, wygląda na to, że stratni będą ci, którzy na wizytę do specjalisty wybierają się w czwartym kwartale. Nie musieliby płacić, gdyby uczynili to na początku roku. Co zaś będzie w roku przyszłym, tego nie wie nikt. W każdym razie najlepiej czym prędzej zapisywać się do wszystkich możliwych specjalistów. A nóż bowiem znowu szybko skończą się bezpłatne wizyty.

System ubezpieczeń i służba zdrowia jest w Polsce w stanie rozkładu. Winę za taki stan rzeczy ponosi niewątpliwie Narodowy Fundusz Zdrowia, minister zdrowia i rząd. Czyli winnych nie ma.

Grzegorz Ciesielski

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 3smaki zycia 2024-09-03 0
Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

sporteum polkolonie 2sporteum polkolonie 0

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni