REKLAMA

Wola

budżet obywatelski »

 

Bardzo drogi remont wrotkowiska w parku Szymańskiego

  23 stycznia 2023

alt='Bardzo drogi remont wrotkowiska w parku Szymańskiego'
źródło: Dzielnica Wola

Wrotkowisko w parku Szymańskiego przejdzie gruntowny remont. Dzięki budżetowi obywatelskiemu obiekt zyska całkowicie nową nawierzchnię oraz warstwę antypoślizgową.

REKLAMA

Tor dla rolkarzy i wrotkarzy o powierzchni 1500 m2 zlokalizowany we wschodniej części parku Szymańskiego to jedyny taki obiekt w okolicy.

Remont wrotowiska na Woli

Na wolskim wrotkowisku organizowane są zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży. Niestety nawierzchnia nie jest w najlepszym stanie. Kto wyremontuje zdewastowany plac? Spychologia warszawska Kto wyremontuje zdewastowany plac? Spychologia warszawska
Rozdeptany trawnik, pełno dziur, wgłębień i kolein, błoto, porozrzucane połamane płyty chodnikowe oraz gruz, a także krzywo powbijane betonowe słupy - tak wygląda teren przy Ordona na warszawskich Odolanach. Kto ucywilizuje to miejsce? Ani Zarząd Dróg Miejskich, ani Zarząd Zieleni się do tego nie palą.
Niszczą go między innymi... kierowcy zostawiający tam samochody.

- W tym roku wrotkowisko przejdzie kompleksowy remont za ponad 1,1 mln zł - zapowiada burmistrz Krzysztof Strzałkowski. Zaplanowana jest wymiana nawierzchni oraz ogrodzenie obiektu słupkami, co zabezpieczy go przed nielegalnym parkowaniem. Remont toru zakłada też wymianę istniejącej i wysłużonej warstwy masy bitumicznej oraz zastąpienie jej nową, znacznie gładszą i lepiej przystosowaną do jazdy na rolkach i wrotkach. Dodatkowo ponad połowa powierzchni wrotkowiska będzie pokryta nowoczesną warstwą antypoślizgową, co znacznie zwiększy jego bezpieczeństwo.

Zapraszamy na zakupy

Budżet obywatelski w Warszawie

Projekt "Renowacja wrotkowiska w parku Szymańskiego na Woli" został zgłoszony do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na ten rok, a jego autorką jest Ewa Stasiuk. Poparło go 1725 mieszkańców.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024