REKLAMA

REKLAMA

Targówek

kronika policyjna

 

Pijany 16-latek zatrzymany. Matka nie przyjechała, bo... była nietrzeźwa

  15 marca 2023

Pijany 16-latek zatrzymany. Matka nie przyjechała, bo... była nietrzeźwa
źródło: Pixabay

Gdy warszawscy strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o "nietrzeźwym mężczyźnie" śpiącym w autobusie na pętli, nawet nie domyślali się, ile lat może mieć pasażer.

REKLAMA

Późnym wieczorem 10 marca strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie śpiącym w autobusie na pętli przy Malborskiej.

Pijany nastolatek w autobusie

"Minęła godzina 22:30, gdy strażnicy miejscy otrzymali wezwanie na pętlę autobusową przy ulicy Malborskiej, gdzie kierowca nie mógł dobudzić nietrzeźwego pasażera. Na miejscu kierowca wskazał funkcjonariuszom młodego mężczyznę pogrążonego w głębokim śnie" - relacjonuje straż miejska.

Strażnikom udało się dobudzić chłopaka, który - według ich relacji - był wyraźnie niezadowolony z powrotu do rzeczywistości. Gdy funkcjonariusze próbowali wyprowadzić go na przystanek, zaczął wymachiwać rękami i próbował ich kopać. Szybko został obezwładniony.

Zapraszamy na zakupy

Nieletni pod wpływem

Ponieważ strażnicy poczuli od chłopaka alkohol, zapytali, ile wypił. Oświadczył, że całą butelkę wódki o pojemności 0,7 litra. Funkcjonariusze ustalili jego dane. Wynikało z nich, że ma dopiero 16 lat. Na miejsce wezwali patrol policji i karetkę pogotowia, ponieważ spożycie takiej ilości alkoholu mogło się dla nastolatka skończyć tragicznie.

"Patrol policji przebadał go alkomatem. Wynik wskazał 1,3 promila (0,67 mg/l) alkoholu. Funkcjonariusze próbowali wezwać na miejsce interwencji matkę nastolatka, ale ta odmówiła, ponieważ, jak stwierdziła, sama była pod wpływem alkoholu. Ostatecznie karetka w asyście policji przewiozła nieletniego do szpitala dziecięcego" - podsumowują strażnicy miejscy.

(jok)

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA