REKLAMA

Mokotów

kronika policyjna »

 

Pijana opiekowała się dzieckiem

  16 marca 2023

alt='Pijana opiekowała się dzieckiem'
źródło: Pixabay

Zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszała 30-letnia kobieta, która sprawowała opiekę nad dwumiesięcznym synkiem będąc w stanie nietrzeźwości. Kobieta w momencie zatrzymania przez wilanowskich funkcjonariuszy miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

REKLAMA

Kilka minut przed północą mundurowi zostali wezwani na ulicę Bonifacego. Z przekazanych informacji wynikało, że znajduje się tam kobieta w sytuacji zagrażającej jej życiu lub zdrowiu.

Straż pożarna weszła siłą

"Kobieta miała prosić o pomoc swoją matkę podczas trwającej awantury z partnerem. Mieszkańcy kontra żłobek. Skarżą się na sąsiedztwo Mieszkańcy kontra żłobek. Skarżą się na sąsiedztwo
Dla jednych zbawienie, bo mają gdzie pozostawić dzieci, dla innych codzienne utrapienie. Żłobek przy Tynieckiej 54 w Warszawie jest kością niezgody wśród lokatorów zabytkowej willi, którzy skarżą się na uciążliwe sąsiedztwo placówki dla najmłodszych.
Zaniepokojona zgłaszająca, po przybyciu na miejsce, mimo słyszalnych odgłosów świadczących o obecności lokatorów, nie mogła wejść do lokalu. Telefonu również nikt nie odbierał" - relacjonuje warszawska policja.

Podejrzewając, że w mieszkaniu mogło dojść do sytuacji zagrażających życiu lub zdrowiu dziecka i matki, 53-letnia kobieta poprosiła o pomoc policję i straż pożarną. Służbom ratowniczym udało się siłą wejść do środka.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Pijana opiekowała się dzieckiem

W mieszkaniu panował bałagan, a na parapecie stały otwarta butelka wódki oraz kieliszki. Czuć było zapach papierosów. W łóżku leżała kobieta, której stan wskazywał, że była pod wpływem alkoholu, a w łóżeczku leżał dwumiesięczny chłopiec. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia przebadała dziecko, któremu na szczęście nic się nie stało i kobietę, która nie wymagała hospitalizacji.

Policjanci zbadali stan trzeźwości kobiety i okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Partnera w mieszkaniu nie było. Chłopczyk został przekazany pod opiekę babci, a matka trafiła do policyjnego aresztu. Sprawą nieodpowiedzialnej matki zajęli się wilanowscy policjanci, którzy przesłuchali 30-latkę i przedstawili jej zarzut narażenia dziecka na utratę życia i zdrowia. Grozi jej do pięciu lat więzienia. Gdy naruszone jest dobro dziecka, policjanci informują sąd rodzinny, który może postanowić o odebraniu rodzicom prawa do opieki.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA