REKLAMA

REKLAMA

Mokotów

przestrzeń miejska

Park pod Kopcem Powstania zdewastowany

  17 marca 2023

Park pod Kopcem Powstania zdewastowany
źródło: ZZW

Warszawski Zarząd Zieleni skarży się na wandali, którzy w ciągu dwóch tygodni spowodowali straty sięgające 150 tys. zł. Dziwnym trafem do wszystkich zniszczeń doszło w parkach będących w trakcie urządzania. W oczywisty sposób rodzi to pytania o właściwe zabezpieczenie placów budowy. Największych zniszczeń dokonano w parku Akcji "Burza" powstającym na stokach Kopca Powstania Warszawskiego na Czerniakowie.

REKLAMA

"W trzech parkach w których prowadzimy prace modernizacyjne wandale dokonali wielu zniszczeń i kradzieży. Zniszczone zostały m.in. Mokotowska Madonna w rejestrze zabytków. Powstała podczas okupacji Mokotowska Madonna w rejestrze zabytków. Powstała podczas okupacji
Mazowiecki konserwator zabytków prof. Jakub Lewicki objął ochroną figurę Matki Bożej z Dzieciątkiem autorstwa Zofii Trzcińskiej-Kamińskiej. Mało znana rzeźba stoi na podwórzu osiedla Szare Domy na warszawskim Mokotowie. Powstała w 1943 roku, podczas niemieckiej okupacji.
elementy małej architektury czy zabezpieczenia drzew oraz skradziono nowe rośliny. W ciągu ostatnich dwóch tygodni doszło do zniszczeń wycenionych na ok. 150 tys. zł" - alarmuje Zarząd Zieleni.

Wandale w parkach

Największych dewastacji dokonała grupa zamaskowanych wandali w parku Akcji "Burza" pod Kopcem Powstania Warszawskiego. W nocy w zeszły weekend wyłamane zostały wszystkie lampy wzdłuż alei Godziny "W". Skradziono również kable.

"W parku Pole Mokotowskie po raz kolejny zdewastowano toaletę w śródmiejskiej części terenu, pomazano również tablicę informacyjną. Notorycznie niszczone są ogrodzenia wokół toalety, jak i te chroniące drzewa. Wyrywane są również słupki i przecinana jest siatka zabezpieczająca rośliny" - podsumowują urzędnicy.

Kup bilet

Apelują, by nie wchodzić

Zarząd Zieleni z dziecinną naiwnością apeluje do wandali i złodziei, by nie wchodzili na teren placów budowy, ponieważ "jest to zabronione, może być też zagrożeniem dla zdrowia i życia"

Osoby, które były świadkami dewastacji i kradzieży w parkach proszone są o kontakt z Zarządem Zieleni pod adresem kontakt@zzw.waw.pl Sprawy dotyczące wandalizmu można również zgłaszać w aplikacji Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

(jok)

.

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA