Piękniejsze od prywaciarzy
29 sierpnia 2008
Już niebawem na warszawskie ulice wyjadą pojazdy wyróżniające się wśród innych przewoźników. Będą miały żywe kolory i nowe logo.
Tak będzie wyglądał stadion Nowa Skra
Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na projekt stadionu lekkoatletycznego i hali sportowej na Nowej Skrze. Projekt został doceniony za "ponadczasowość, rozwiązania architektoniczne wpisujące się w parkowe otoczenie oraz za nawiązanie do niezrealizowanej w całości koncepcji z lat 50. XX wieku" - czytamy.
Nie wybrano jeszcze ostatecznej wersji kolorystycznej. W przy-padku starszych wozów zmienimy jedynie naklejki z logo. Nowe logo to syrenka wpisana w znak graficzny przypominający w kształcie literę S - mówi Adam Sta-wicki z MZA.
Miejskie autobusy będą wyraźnie różniły się od prywatnych. Po wprowadzonych zmianach łatwiej będziemy mogli określić do kogo należy pojazd i pod odpowied-nim adresem skierować skargę na temat uszkodzonego wozu czy nieprzepisowo jeżdżącego kierowcy.
Do tego mają jeszcze dojść nowe mundurki dla kierujących. Wyróżniać mają się granatowo-czerwonymi krawatami, a na koszulach i kurtkach będzie widniało nowe logo zakładu.
MZA zakupiło ostatnio 150 nowych pojazdów, które opatrzone w nowe barwy niebawem wyjadą na stołeczne ulice. Już wkrótce warszawiacy sami będą mogli wypowiedzieć się, czy podobają im się wprowadzone zmiany i czy Warszawa rze-czywiście zyskała nowy, lepszy wizerunek.
Agnieszka Pająk-Czech.




































