REKLAMA
69,00
LINKI SPONSOROWANE
Bemowskie Centrum Kultury zaprasza na sierpniowe wieczory pod chmurką, podczas których film spotyka się z letnim klimatem i dobrym towarzystwem.
Z pozoru zabawna historia o włamaniu do domu bogatej pary zmienia się w fascynującą grę psychologiczną. "Złodziej" Erica Chappella w reżyserii Cezarego Żaka to spektakl, który śmieszy, zaskakuje i odsłania to, czego sami o sobie nie chcemy wiedzieć. Na scenie m.in. Dorota Stalińska, Katarzyna Herman i Marcin Perchuć.
W bezpośrednim sąsiedztwie bramy wjazdowej do posesji przy Połczyńskiej 87 przebiega ścieżka rowerowa, na której obserwuje się bardzo intensywny i szybki ruch rowerzystów. Aby zapobiec niebezpiecznym dla zdrowia kolizjom, bemowscy radni proponują montaż lustra i progów. Co na to ratusz?
Część mieszkańców Żoliborza wciąż protestuje przeciwko budowie kładki nad dawną fosą Cytadeli Warszawskiej. Inwestycja, realizowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Obrony Narodowej, ma ułatwić dostęp do nowo powstałych muzeów.
Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego przy ul. Braci Załuskich 1 jako pierwsza w dzielnicy zdecydowała się wprowadzić nowatorskie narzędzie wspierające koncentrację uczniów - tzw. rotory. To połączenie biurka z rowerkiem treningowym, które pozwala uczniom na rozładowanie nadmiaru energii w trakcie lekcji, bez zakłócania ich przebiegu.
Bemowscy kierowcy zgłaszają potrzebę wydłużenia czasu działania zielonych strzałek do skrętu w prawo na skrzyżowaniach ulicy Lazurowej z Człuchowską oraz Lazurowej z Górczewską. Co na to warszawscy urzędnicy?
Mieszkańcy Warszawy mogą cieszyć się kolejnym odnowionym terenem zielonym. Skwer przy ul. Broniewskiego został kompleksowo zmodernizowany. Pojawiły się nowe chodniki, alejki, ławki, zieleń i infrastruktura rowerowa. Inwestycję zrealizował Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.
Po raz dwudziesty 1 i 2 sierpnia 2025 odbędą się na warszawskim odcinku Wisły powstańcze spływy kajakowe "Wisłą przez Miasto Nieujarzmione" dla uczczenia rocznicy Powstania Warszawskiego i jego bohaterów, połączone z poznawaniem powstańczych historii, paradą kajaków w godzinie W z transparentami "Pamiętamy", koncertem powstańczych piosenek na brzegu rzeki i wyścigiem kajaków o Kotwicę Powstania 44 roku.
Trwa bezpardonowa walka o władzę w Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W czerwcu wybrano nową radę nadzorczą i odwołano prezes Barbarę Różewską, która wprost mówi, że stoi za tym środowisko polityczne burmistrza Bielan Grzegorza Pietruczuka. W lipcu sąd wstrzymał wykonanie uchwały walnego zgromadzenia dotyczącej wyboru rady nadzorczej.
Spektakle teatralne, wystawy, koncerty chopinowskie, kino plenerowe i mnóstwo innych, w zdecydowanej większości bezpłatnych wydarzeń. Letnie atrakcje na terenie starej fabryki wódki na warszawskiej Pradze to już tradycja.
Po latach nieobecności, jeden z najbardziej charakterystycznych symboli warszawskiego Żoliborza znów rozświetla plac Wilsona. Neon "Małgosia", który przez lata zdobił sklep w przyziemiu kamienicy przy ul. Toeplitza 2, wrócił na swoje pierwotne miejsce.
Na Kopalnianej wciąż brakuje chodnika, a tzw. wąskie gardło powoduje zagrożenie dla pieszych i kierowców. Radny Jarosław Oborski domaga się progów, ale władze dzielnicy nie widzą takiej potrzeby.