REKLAMA

Bemowo

oświata »

 

Parkingowa samowolka przy podstawówce? Dzielnica wyśle strażników

  15 maja 2017

alt='Parkingowa samowolka przy podstawówce? Dzielnica wyśle strażników'
Szkoła Podstawowa nr 357, ulica Zachodzącego Słońca 25

Codziennie rano i po południu okolice Szkoły Podstawowej nr 357 są zablokowane przez samochody. Kierowcy odwożący swe pociechy do placówki parkują gdzie tylko się da. Na chodniku, drodze dla rowerów, pod bramami. Byle blisko.

REKLAMA

Czy rejon szkoły przy ulicy Zachodzącego Słońca stał się miejscem parkingowej samowolki? W Internecie roi się od skarg okolicznych mieszkańców utyskujących, że kierowcy dowożący swe pociechy do wybudowanej niedawno placówki nie przejmują się niczym poza własna wygodą. To, że samochody parkują jak najbliżej szkoły, można jeszcze zrozumieć. Gorzej, że rodzice swoje auta zostawiają w miejscach niekoniecznie do tego przeznaczonych, skutecznie utrudniając życie mieszkańcom okolicy.

Autor jednego z postów na bemowskiej grupie na Facebooku opisuje, że kierowcy szczególnie upodobali sobie miejsca na ścieżce rowerowej, zaraz pod bramą wjazdową, gdzie stoi zakaz parkowania. Innym "ulubionym" miejscem jest wąski chodnik ulicy prowadzącej od strony domków jednorodzinnych, co powoduje, że ta i tak wąska ulica w praktyce staje się jednopasmówką. Przejechanie tamtędy o godzinie 8:00 rano może trwać nawet kilkanaście minut. Internauta stawia pytanie: czemu do tej pory władze dzielnicy nie wprowadziły tam zakazu parkowania? Pyta też, dlaczego nie wysyła się co jakiś czas strażników miejskich: "aby zaaplikowali parę kartoników zawalidrogom, dla których liczy się tylko to, aby skrócić drogę przejścia z samochodu do szkoły nawet o 15 metrów".

"Przecież jest parking"

- Szkoła przy ulicy Zachodzącego Słońca jest wyposażona w parking, więc tam powinny parkować samochody. Jeśli kierowcy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i obowiązującej organizacji ruchu, to rozwiązaniem mogą być wzmożone patrole straży miejskiej, o co się zwrócimy - mówi przedstawicielka urzędu dzielnicy Bemowo Martyna Leciak. Pytana o możliwość wprowadzenia dodatkowych ograniczeń dla aut czy też zmian w tutejszej infrastrukturze drogowej, stwierdza, że "wymagałoby to wykonania nowego projektu organizacji ruchu oraz zatwierdzenia projektu przez Biuro Polityki Mobilności i Transportu Urzędu m.st. Warszawy". Za dużo zachodu - porządku powinna strzec straż miejska. Przedstawiciele tej służby podkreślają jednak, że w okolice szkoły przy Zachodzącego Słońca dodatkowi funkcjonariusze są kierowani głównie w przypadku, gdy w placówce odbywają się uroczystości gromadzące większą liczbę osób (np. zakończenie czy rozpoczęcie roku szkolnego). - Od początku roku w związku z nieprawidłowym parkowaniem wpłynęły do nas tylko dwa zgłoszenia. Żadne z nich nie potwierdziło się - mówi Jolanta Borysewicz ze straży miejskiej. - Skierujemy prośbę do zarządcy terenu o rozważenie wprowadzenia wygrodzenia uniemożliwiającego nieprawidłowe parkowanie w rejonie szkoły - obiecuje.

(AS)

 

REKLAMA

Komentarze (34)

# AnnaFB

15.05.2017 12:18

I wszystko jasne, dlaczego ta szkoła nie przystąpiła do konkursu miejskiego "Rowerowy Maj"Widać Rada Rodziców jak i dyrekcja szkoły nie ma pojęcia o promowaniu NIE przywożenia dzieci samochodem do szkoły.Cały czas tam stawia się na transport dzieci samochodem.Rodzice sami robicie krzywdę swym dzieciom.Jakim środkiem transportu do szkoły przyjeżdża Pani dyrektor?

 asai

15.05.2017 13:29

Łatwo jest oceniać i nic nie robić. A może by tak zapytać RR co w tej szkole dla poprawienia bezpieczeństwa jest robione?
Obecnie w Budżecie Partycypacyjnym 2017/2018 są dwa projekty złożone przez członków RR które mają usprawnić ruch w okolicy szkoły.
1143 - W jednym kierunku na parkingu przy SP357,
1151 - 357 Kiss & Go
Zachęcamy okolicznych mieszkańców do głosowania.
Dzięki apelom RR, zaangażowanym rodzicom i Dyrekcji - poprawione zostanie przez ZDM oświetlenie przejść wzdłuż ul. Żołnierzy Wyklętych.
Do szkoły przy ul. Zachodzącego Słońca chodzą dzieci z Całego Bemowa. I z innych dzielnic.
Jak mają tu dotrzeć. Sam rejon ma ponad 4 km rozciągłości.
Nie ma zgody np. na przedłużenie trasy 201 aby kursował tez koło szkoły. A dzieci z Fortów musza się na odcinku 2 km przesiadać 2 razy.
Pozdrawiam
Zachęcam gorąco do głosowania na na projekty 1143 i 1151!!!!
Głosowanie już wkrótce

# rollo

15.05.2017 13:32

Co to w ogóle za brednie? :))))) Jaka krzywda? Każdy przywozi dziecko do szkoły tak jak ma na to ochotę, proste. Masz ochotę przyozić je na rowerze albo na sankach, Twoje sprawa.

REKLAMA

# paulina f

15.05.2017 13:53

A jakieś 200m dalej, w rejonie ulic Korfantego i Rodła, są ogromne parkingi.

# Elai

15.05.2017 13:54

Na pewno nie oddam głosu na żaden z projektów egoistycznych rodziców SP Zachodzącego Słońca.Nie dość , że 60 % budżetu dzielnicy idzie na oświatę to chcecie by ten 1% ,który jest przeznaczony na Budżet Partycypacyjny był przeznaczony dla Waszej wygody.Jeden projekt to koszt ponad 100 tys. zł!!!Nie ma mojej zgody by publiczne pieniądze były przeznaczane na wygodę dla rodziców , którzy chcą podwozić dzieci do szkoły samochodami.Jak jesteście tacy energiczni i sprawni , to czemu nie walczycie o zmianę trasy autobusu 201?Myślicie tylko o sobie i swojej wygodzie.

# Elai

15.05.2017 14:00

#paulina f napisał(a) 15.05.2017 13:53
A jakieś 200m dalej, w rejonie ulic Korfantego i Rodła, są ogromne parkingi.

Zgadza się, ale korona może po drodze do szkoły spaść.

REKLAMA

 asai

15.05.2017 14:07

Walczymy o zmianę trasy 201. I jak pisałam - nie udaje się. Tylko głosy okolicznych mieszkańców mogłyby w tej sprawie coś zmienić. Jednak jak widać po wpisie Pani Elai - nie wszyscy są chętni by propozycje wspierać.
Szkoła powstała i nie ma szans by wrócić do czasów kiedy jej nie było.
Jeśli nawzajem nie będziemy sobie pomagać - rodzice mieszkańcom i mieszkańcy rodzicom to nie uda nam się rozwiązać problemów związanych ze wzmożonym ruchem.

 asai

15.05.2017 14:09

p.s. rodzice są też mieszkańcami, żeby nie było

# Aldona

15.05.2017 14:12

no ale to 200 metrów a jak się spocą...trzeba parkować pod drzwiami tak wygodniej..

REKLAMA

 asai

15.05.2017 14:12

Parkingi przy ul. Korfantego są o godzinie 8:00 totalnie przepełnione. Tak jak i Parking szkolny na 20 aut.
Szkoła ma 1000 uczniów w klasach 0-4;
Naprawdę, jeśli nie zaczniemy współpracować to za rok dwa pod tą szkołą będzie totalny armagedon. Bo już wkrótce do tej szkoły będzie chodzić 2000 uczniów w klasach 0-8.
Pozdrawiam

# LittleM

15.05.2017 14:13

Ta szkoła to jedna wielka porażka.
Zbudowali moloch dla słoików, którzy muszą wszędzie wozić się samochodami i utrudniać życie okolicznym mieszkańcom.

# Elai

15.05.2017 14:22

asai napisała 15.05.2017 14:07
Walczymy o zmianę trasy 201. I jak pisałam - nie udaje się. Tylko głosy okolicznych mieszkańców mogłyby w tej sprawie coś zmienić. Jednak jak widać po wpisie Pani Elai - nie wszyscy są chętni by propozycje wspierać.
Szkoła powstała i nie ma szans by wrócić do czasów kiedy jej nie było.
Jeśli nawzajem nie będziemy sobie pomagać - rodzice mieszkańcom i mieszkańcy rodzicom to nie uda nam się rozwiązać problemów związanych ze wzmożonym ruchem.

Po oddaniu przedłużenia Piastów Śląskich (styczeń 2019 r.) jest duża szansa na korektę trasy 201.Czy któryś z rodziców z RR był kiedykolwiek z tym problemem na Komisji Inwestycji i Ładu Przestrzennego?

REKLAMA

# rodzic1

15.05.2017 14:25

#rollo napisał(a) 15.05.2017 13:32
Co to w ogóle za brednie? :))))) Jaka krzywda? Każdy przywozi dziecko do szkoły tak jak ma na to ochotę, proste. Masz ochotę przyozić je na rowerze albo na sankach, Twoje sprawa.
no trochę jednak krzywda, bo dzieci zamiast mieć trochę ruchu w drodze do szkoły to są wożone

# Babiczanin

15.05.2017 14:31

Aczkolwiek przedłużenie linii 201 mogłoby być dobrym pomysłem, osobiście sądzę, że spełniałaby swoją rolę w mniejszym stopniu niż powinna.
Dla odmiany linia 397 ma na tyle krótką trasę, że nie ucierpiałaby chyba, gdyby do pętli Koło od skrzyżowania Obrońców Tobruku z Pieniążka dojechała ulicami Pieniążka, Osmańczyka, Piastów Śląskich, Żołnierzy Wyklętych, Wrocławską, Powstańców Śląskich, Radiową i Dywizjonu 303. Dzieci by dotarły do szkoły a i więcej ludzi autobus by zabrał do metra. Tylko że ZTM nigdy nie zgodzi się na przeznaczenie na tę linię większej ilości taboru, bo woli przeznaczać większość swojego taboru na Białołękę, bo oni się rozwijają to potrzebują np. tramwaju 2 będącego najczęściej jeżdżącym w Warszawie i tym sposobem prawdopodobnie najbardziej zaludniony rejon Bemowa pozostaje najgorzej skomunikowanym i tym sposobem Bemowiacy muszą poruszać się samochodami, przez co na Jelonkach czy na Forcie Bema trudniej zaparkować niż na Marszałkowskiej

# Stasiu

15.05.2017 14:35

Ale że Straż Miejska miała tylko dwa zgłoszenia?Od dziś będę dzwonić codziennie i zgłaszać parkowanie na terenie zieleni i w miejscu gdzie jest znak zakaz zatrzymywania (B-36)Punkcik karne się nazbierają , to i może z komunikacji miejskiej zaczniemy korzystać.

REKLAMA

# słoń

15.05.2017 14:36

Przypominam, że jesteśmy dzielnicą peryferyjną, większość z nas gdzieś dojeżdża do pracy.
Przypominam, że w SP 357 dzieci są w klasach 1-4 + przedszkolaki - czy takie dzieci mogą same dojeżdżać do szkoły rowerem?
Jaki odsetek rodziców ma rano czas jechać z dzieckiem do szkoły rowerem?
A co jeśli drugie dziecko ma się w innej placówce? (Rejony szkół na Bemowie zmieniają się co roku).
Łatwo wydawać krytyczne wyroki, ale kwestia jest znacznie bardziej złożona i uwarunkowana wieloma czynnikami. Np. dlaczego w szkole są dzieci spoza rejonu?
Kto to pamięta oprócz rodziców, którzy w 2014 nie mieli wyboru...

# Krabrzeczny

15.05.2017 14:41

Po prostu parking przy szkole jest zbyt mały. Proste rozwiązanie to wybudowanie parkingu na placu za szkołą (przy garażach). Miejsce jest, trzeba tylko stworzyć wjazd i utwardzić nawierzchnię. Karygodne jest parkowanie na ścieżce rowerowej i na miejscach dla niepełnosprawnych a to, że SM nie przyjeżdza do wezwań to wielki skandal. Sam kilka razy dzwoniłem gdy samochody parkowały na miejscu dla niepełnosprawnych i nigdy SM się nie pojawiła. Zresztą były to samochody osób grających w piłkę na boisku a nie rodziców. Dodam, że osób bardzo agresywnie reagujących na moje uwagi. Trzeba też obiektywnie przyznać, że rejon szkoły jest naprawdę wielki a transport autobusowy fatalny i trudno się dziwić, że rodzice (szczególnie mający jeszcze drugie dziecko w przedszkolu) dojeżdzają samochodami.

# Edi

15.05.2017 14:43

#słoń napisał(a) 15.05.2017 14:36
Przypominam, że jesteśmy dzielnicą peryferyjną, większość z nas gdzieś dojeżdża do pracy.
Przypominam, że w SP 357 dzieci są w klasach 1-4 + przedszkolaki - czy takie dzieci mogą same dojeżdżać do szkoły rowerem?
Jaki odsetek rodziców ma rano czas jechać z dzieckiem do szkoły rowerem?
A co jeśli drugie dziecko ma się w innej placówce? (Rejony szkół na Bemowie zmieniają się co roku).
Łatwo wydawać krytyczne wyroki, ale kwestia jest znacznie bardziej złożona i uwarunkowana wieloma czynnikami. Np. dlaczego w szkole są dzieci spoza rejonu?
Kto to pamięta oprócz rodziców, którzy w 2014 nie mieli wyboru...

Pamiętajmy ,że zawsze byliśmy dzielnicą peryferyjną!W 1984 r też!A jednak ludzie nie wozili dzieci do szkół, nawet tych z 1-3.Dlaczego wożę dziecko do szkoły samochodem-bo boję się o jego bezpieczeństwo.Toć to jest chore.Chodzenie pieszo jest niebezpieczne.

REKLAMA

# Babiczanin

15.05.2017 14:49

To tak jak z linią 220, na którą od jakichś dwóch lat dalej nie ma pięciu autobusów. Najgorsze jest to, że ZTM poza tą swoją Białołęką nigdy nie zwróci uwagi na potrzeby mieszkańców i nie ruszy nawet odrobinę głową.
By spełnić obie potrzeby mieszkańców Bemowa, a zarazem jeszcze trzecią, o przedłużenie linii 109 do Starego Bemowa, wystarczyłoby przekształcić linię 154, którą wystarczyłoby puścić na proponowanej trasie 220 z przedłużeniem tej trasy na odcinku wykorzystywanym przez linię 154 od Al. Krakowskiej do Alei Jerozolimskich, a przystankiem końcowym mogłoby być CH Blue City albo Dworzec Zachodni. Komunikacja na tym odcinku zbytnio by nie ucierpiała, bo do alei Jerozolimskich komunikację na bardzo podobnej trasie zapewnia linia 523. W ten sposób jestem pewien, że oszczędziłoby się jakikolwiek dodatkowy autobus na przedłużenie linii 397 (zapomniałem wspomnieć również, że byłaby to lepsza alternatywa od 201, ponieważ kursuje tylko w tygodniu, a do szkoły w weekend się nie jeździ, co prawda szczyt musiałby rozpocząć się dla tej linii odrobinę wcześniej, ale nie sądzę, by był z tym problem, ponieważ nie sądzę, że jakakolwiek linia kursuje częściej w szczycie niż poza nim, prawdopodobnie autobusy na linie okresowe po prostu zalegają w zajezdni), a ponieważ trasa linii 220 uwzględnia początek na pętli Nowe Bemowo, zwolniłoby się miejsce na pętli Stare Bemowo dla linii 109 (nie wiem nic o problemach taborowych w kwestii przegubowców, wręcz przeciwnie, często widzę na przykład 719 wracające do zajezdni, ponieważ jest o jeden autobus za dużo i drugi czeka już na pętli pół godziny przed odjazdem), natomiast odzyskany wolny peron na pętli Os. Górczewska możnaby przeznaczyć na drugi peron dla linii strefowych tudzież osobny dla linii 149 jako że bardzo często na Os. Górczewska 09 tworzą się zatory.

# Babiczanin

15.05.2017 14:52

I tym sposobem i dzieci do szkoły by miały, i mieszkańcy Bemowa łatwiejszy dojazd do pierwszej linii metra by mieli, i mieszkańcy Boernerowa błagający o powrót na Stare Bemowo linii 109 by mieli, i nie byłoby zatorów na przystanku dla linii strefowych na Os. Górczewska.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni