REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

inwestycje

 

Parking P+R miał powstać razem z metrem. Czekamy już trzy lata

  23 listopada 2022

Parking P+R miał powstać razem z metrem. Czekamy już trzy lata
Czy parking typu "parkuj i jedź" powstanie kiedyś przy Trockiej? Szanse na to są coraz mniejsze. Fot. DB

Choć decyzja o budowie stacji metra Trocka zapadła kilkanaście lat temu, zaś pasażerowie już od trzech lat mogą z niej korzystać, sąsiedni parking park&ride nadal pozostaje w sferze marzeń.

REKLAMA

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców Targówka i osób dojeżdżających do stacji Trocka sprawą zainteresował się przewodniczący rady dzielnicy Michał Jamiński. Czy i kiedy powstanie obiecany parking przy stacji metra?

P+R Trocka wciąż w planach

Czytając wyjaśnienia Zarządu Transportu Miejskiego można odnieść wrażenie, że urzędnicy przespali zakończoną trzy lata temu budowę metra na Targówek. Zamówione za pieniądze podatników dokumenty dotyczące parkingu są już nieaktualne.

- Z powodu zmiany w przepisach budowlanych oraz środowiskowych posiadane przez nas dokumenty (m.in.

studium wykonalności) muszą być zaktualizowane. Przystąpimy do tego nie wcześniej niż w 2023 roku - informuje ZTM.

Mało tego. Jak się dowiadujemy, P+R Trocka nie jest już priorytetem. Urzędnicy za główny cel inwestycyjny obrali sobie budowę wielopoziomowego parkingu na... Bródnie. ZTM czeka teraz na decyzję środowiskową. Następnie wystąpi o zabezpieczenie pieniędzy w budżecie miasta i ewentualne dofinansowanie unijne. Po zapewnieniu finansowania rozpisany zostanie przetarg na projekt i budowę parkingu. Budowa parkingu zajmie szacunkowo kolejne trzy lata.

Samochodem do metra

- Warto dodać, że jednym z założeń systemu parkingów P+R jest ich lokalizacja przy dużych węzłach przesiadkowych, na pętlach szybkiej komunikacji publicznej, blisko granicy miasta lub jego strefy śródmiejskiej. Obecnie planowany parking P+R Trocka przestał spełniać taką rolę na rzecz parkingu przy stacji Bródno - przekonuje ZTM.

Jak dodają urzędnicy, parking przy Trockiej pełniłby jedynie rolę uzupełniającą w przypadku zapełnienia parkingu przy stacji Bródno. Trudno sobie wyobrazić, by kierowcy decydowali się jechać w takiej sytuacji aż na Targówek. Ze względu na nietypowy przebieg linii metra bardziej prawdopodobne jest, że kierowcy parkowaliby na trawnikach w rejonie Kondratowicza i Rembielińskiej.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (3)

# mieszkaniec Targówka

23.11.2022 19:57

Może te wybitne umysły z ZTM ruszły swoje szanowne tyłki za biórek i zobaczyły jak wygląda naprawdę sytuacja przy stacji Trocka i jak od rana zapchane są parkingi i okoliczne ulice. Ale widać jaśnie państwu urzędniczemu sprawia to kłopot. Przy okazji niech powiedzą kiedy wreszccie będzie otwarta Wincentego bo autobusy wróciły na swoje trasy a ulica świeci pustkami z wyjątkiem patroli które łapią chętnych do wsparcia budżetu. To już nawet nie jest śmieszne szczególnie dla mieszkańców Samarytanki i Gilarskiej.

# Też mieszkanka Targówka

27.11.2022 17:35

Popieram przedmówcę!

# Buncol

07.12.2022 13:47

Pytałem na facbokowym koncie ZDM o chodzi z tym SW Wincentego ale nikt nie chce odpowiedzić.
Chodza słuchy że czekają na całkowite oddanie Kondratowicza czeyli pewnie do końca roku.
Z drugiej strony mogą wymyśleć kolejny powód aby nie otwierać Św Wincentego

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA