REKLAMA

Wola

budżet obywatelski »

 

Mieszkańcy chcą powiększyć park Szymańskiego

  22 marca 2024

alt='Mieszkańcy chcą powiększyć park Szymańskiego'
źródło: Facebook/Miejska Wola

Park większy, a może z odnowionym korytem sztucznej rzeki? To projekty dla parku Szymańskiego na Woli, na które być może będziemy mogli zagłosować w czerwcu w ramach budżetu obywatelskiego.

REKLAMA

Ponad 20-hektarowy teren parku Szymańskiego w ostatnich latach był wielokrotnie zmieniany za sprawą głosowań mieszkańców Woli, chociażby poprzez projekt zakładający ustawienie ławek, remont wrotkowiska czy na renowację placów zabaw.

Park Szymańskiego w Warszawie

Jeden z projektów złożonych do budżetu obywatelskiego Woli na 2025 rok zakłada powiększenie parku Szymańskiego o teren, który przez lata stanowił zaplecze budowy basenów w parku Moczydło. W ramach projektu za pół miliona złotych zostałyby wykonane nasadzenia zieleni i zlikwidowane betonowe pozostałości. W miarę możliwości powstałaby alejka parkowa.

Kolejny z projektów zakłada wykonanie remontu urządzeń sztucznej rzeki w parku Szymańskiego. Wymienione zostałyby dysze oraz urządzenia związane z obiegiem wody. Uszczelnione zostałoby koryto, co pozwoliłoby uniknąć strat wody. Również oświetlenie zostałoby wymienione na ledowe, a zieleń na brzegach rzeki zrewitalizowana. Wszystko to za milion złotych.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Budżet obywatelski w Warszawie

Czy mieszkańcy dadzą się porwać inwestycyjnym pomysłom w parku Szymańskiego w czerwcowym głosowaniu nad budżetem obywatelskim na Woli? Jest taka opcja, pod warunkiem, że najpierw przejdą one drogę formalno-prawną. Ewentualna realizacja tych inwestycji powinna nastąpić w przyszłym roku.

JR

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# facio aligacio

23.03.2024 04:30

uszczelnienie koryta nic nie da, świnie się już dawno dobrały do pieniędzy.
w tej żałosnej sztucznek rzece (im. Bareji) co roku topią się małe kaczki. po wykluciu idą poppływać ale to koryto jest dla nich pułapką, piszczą przez kilka dni a potem zdychają. co za tuman sadysta to wymyślił?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024