REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

budżet obywatelski

 

Z metra na hamak? Nowa wizja dla sąsiedztwa stacji Młociny

  28 lutego 2023

Z metra na hamak? Nowa wizja dla sąsiedztwa stacji Młociny
Tak jest dziś, źródło: bo.um.warszawa.pl

Chcąc dotrzeć najkrótszą drogą do stacji metra Młociny wielu mieszkańców Wrzeciona brodzi w błocie lub ryzykuje złamanie nogi na lodzie. Powiedzieli "dość" i biorą sprawy w swoje ręce.

REKLAMA

Z pomocą ma przyjść projekt Jakuba Ryznara złożony do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Bielan.

Budżet obywatelski w Warszawie

- Mieszkańcy kwartału ulic Wrzeciono, Przy Agorze, Gajcego i Kasprowicza, chcąc dotrzeć najkrótszą drogą do stacji metra Młociny, muszą korzystać z błotnistej po deszczach lub oblodzonej zimą ścieżki, przecinającej zaniedbaną działkę na rogu Kasprowicza i Nocznickiego. Z gruntu wystają tu reszki fundamentów nieistniejącego budynku - pisze autor projektu, który za 350 tys. Chcą zielonych torów na Bielanach. Same plusy i tylko jeden minus: koszt Chcą zielonych torów na Bielanach. Same plusy i tylko jeden minus: koszt
Do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego dla mieszkańców warszawskich Bielan wpłynęły aż cztery projekty dotyczące zielonych torowisk na najważniejszych arteriach dzielnicy.
zł przewiduje zagospodarowanie zaniedbanej działki od strony osiedla Wrzeciono.

W parku kieszonkowym przeważać ma mała architektura na czele z ławkami, leżakami a nawet hamakami w otoczeniu zasadzonych drzew i krzewów, kwietnych rabat i pergoli pokrytych kwitnącymi pnączami. Wspólnie mają tworzyć przytulne miejsce do odpoczynku, zarówno dla rodziców z dziećmi, dorosłych śpieszących się do pracy, jak i seniorów.

Zapraszamy na zakupy

Parki kieszonkowe w Warszawie

- Park będzie łączył się ze zrealizowanymi w 2022 roku nowymi nasadzeniami przy przystanku Metro Młociny 03 oraz stanowił dopełnienie kwietnych łąk, realizowanych między jezdniami ulicy Kasprowcza w ramach wcześniejszych budżetów obywatelskich - wyjaśnia autor.

Projekt jest na etapie oceny formalno-prawnej i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, nad jego losem będą mogli pochylić się mieszkańcy w czerwcowym głosowaniu nad budżetem obywatelskim dzielnicy.

(db)

.
 

Komentarze (9)

# Jacoo

28.02.2023 12:56

No genialny przykład gospodarności-park na działce za miliony złotych pod samym metrem.

# Kolo

28.02.2023 18:02

Zgadzam się z przedmowca. Tego rodzaju sprawami winny zająć się odpowiednie służby, jeśli zdrowego rozsądku nie starcza. Tylko u nas osiedla buduje się kartoflach bez komunikacji, bez infrastruktury etc. co generuje gigantyczne koszty uzbrojenia terenow i dodatkowy ruch samochodów, zaś ogródki działkowe, hamaki i inne palety "rekreacyjne" na działkach zacsetki milionów przy metrze. Nie znam takiego drugiego kraju i miasta gdzie prowadzi się tak absurdalna i rozrzutna politykę przestrzenną. Doskonale znam to miejsce i tam powinna być piękna zabudowa, ekskluzywne mieszkania lub biura a nie hamaki i inne głupoty. Po pierwsze, kto i kiedy będzie leżał na tych hamakach i po jakiego grzyba. Znając życie to miejsce to upodobaja sobie okoliczni menele, których jest w tamtej okolicy zatrzęsienie. Będzie patologia, syf, śmietnik i pijaństwo. I to navdzialce za setki milionów. Z jednej strony miasto rzekomo nie ma pieniędzy (choć dysponuje budżetem na poziomie małego panstwa), a z drugiej prowadzi się politykę przestrzenna, która wolą o pomstę do nieba i rodzi pytania odnośnie gospodarności. A może właśnie o to chodzi, żeby wydać kasę A potem to co to kogo obchodzi. Chce jednak wierzyć, że jest to bardziej kwestia braku przemyślenia pewnych decyzji niz calowe działanie.

# Kongobar

01.03.2023 06:32

@kolo nic dodać nic ująć. Park przy samym metrze, a mieszkania i związana z tym konieczność budowy infrastruktury - na zad*piu. Miasta nie stać na takie marnotrawstwo. Parki tak, ale nie w takim miejscu.

REKLAMA

# Panjan

01.03.2023 12:31

"Wspólnie mają tworzyć przytulne miejsce do odpoczynku, zarówno dla rodziców z dziećmi, dorosłych śpieszących się do pracy, jak i seniorów". Autor powinien dodać "i dla lokalnych meneli (a jest ich tam wielu)". Proszę zobaczyć kto całkowicie zaanektował hamaki w śródmieściu, pomiędzy dworcami.

# WrednyKot

02.03.2023 11:42

Wyciąć Lindego, bo przy samym metrze. Po bandzie można od razu Bielański zaorać. Dzięki temu będą miliony do dostania w łapówkach.

# WrednyKot

02.03.2023 11:45

Dlatego, że SM nie spęłnia obowiązków, do których została powołana, normalni ludzie mają nie mieć nic dobrego dla siebie. Idąc tą skretyniałą logiką, to nie powinno być ŻADNYCH ławego, żadnych placów zabaw, ogólnie wszystko najlepiej zalane asfaltem jak lądowisko dla helikopterów "bo menel tam usiądzie", wyciąć drzewa, "bo menel się tam odleje", zabetonować trawniki "bo pies sie zejsra". Jesteś intelektualnym degeneratem.

REKLAMA

# Kolo

02.03.2023 19:47

Widzę że odezwali się młodzi, wykształceni, z wielkich miast, otwarci, kochający tolerancję, postępowi, prowadzący merytoryczne dyskusje. Niestety tylko w teorii. Rzeczywistości taka narracja to mowa nienawiści, szowinizm i brak tolerancji dla innych poglądów. Skąd my to znamy. A tak ad meritum, to potrzebne są parki, przedszkola, lasy i cała infrastruktura społeczna. Problem w tym że jedno musi pasować do drugiego, a racjonalna gospodarka przestrzenna to racjonalne wykorzystywanie zasobów, a nie jonszakancja w tym względzie jej w PRL gdzie ziemia nie miała wartości rynkowej, osiedla budowano nieracjonalnie, brzydko i tandetnie, gdzie hula wiatr a zabudowa ma charakter łanowy i quasi PGR owski (jak na Chomiczowce). Tego rodzaju argumenty że należy wszystko wyciąć to zwykła demagogia a nie argumenty. Co do meneli to bym tego nie lekceważyl. Na miejscu okolicznych mieszkańców to bym zrobił wszytko żeby tego rodzaju nieorzemydkane pomysly wyrzucić do kosza. Zrobi sie tam tak niebezpiecznie że strach będzie przejść. I wszyscy szybko zateskna do blotka i kałuży. Bardzo szybko zatesknia. To będzie siedlisko pijakow i cpunow, będą śmieci, butelki j strzykawki z iglami. Dokładnie tak samo jak w innych podobnych miejscach.

# słaby

03.03.2023 05:54

Na tej działce to powstało by kilka sporych wieżowców - tylko jakby powstały na przeciwko okien zwolenników zabudowy to by się działo - wszędzie tylko nie u mnie - miejscowi mieszkańcy !!!!! którzy tam mieszkają niech decydują

# Alexa

03.03.2023 10:34

Decydować to można wtedy jak się kupi za własną kasę. U nas to najwięcej do powiedzenia mają ci którzy najmniej się dokładają do budżetu. A już najwięcej ci którzy biorą z tego budżetu najwięcej.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA