REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# Jacoo

28.02.2023 12:56

No genialny przykład gospodarności-park na działce za miliony złotych pod samym metrem.

# Kolo

28.02.2023 18:02

Zgadzam się z przedmowca. Tego rodzaju sprawami winny zająć się odpowiednie służby, jeśli zdrowego rozsądku nie starcza. Tylko u nas osiedla buduje się kartoflach bez komunikacji, bez infrastruktury etc. co generuje gigantyczne koszty uzbrojenia terenow i dodatkowy ruch samochodów, zaś ogródki działkowe, hamaki i inne palety "rekreacyjne" na działkach zacsetki milionów przy metrze. Nie znam takiego drugiego kraju i miasta gdzie prowadzi się tak absurdalna i rozrzutna politykę przestrzenną. Doskonale znam to miejsce i tam powinna być piękna zabudowa, ekskluzywne mieszkania lub biura a nie hamaki i inne głupoty. Po pierwsze, kto i kiedy będzie leżał na tych hamakach i po jakiego grzyba. Znając życie to miejsce to upodobaja sobie okoliczni menele, których jest w tamtej okolicy zatrzęsienie. Będzie patologia, syf, śmietnik i pijaństwo. I to navdzialce za setki milionów. Z jednej strony miasto rzekomo nie ma pieniędzy (choć dysponuje budżetem na poziomie małego panstwa), a z drugiej prowadzi się politykę przestrzenna, która wolą o pomstę do nieba i rodzi pytania odnośnie gospodarności. A może właśnie o to chodzi, żeby wydać kasę A potem to co to kogo obchodzi. Chce jednak wierzyć, że jest to bardziej kwestia braku przemyślenia pewnych decyzji niz calowe działanie.

# Kongobar

01.03.2023 06:32

@kolo nic dodać nic ująć. Park przy samym metrze, a mieszkania i związana z tym konieczność budowy infrastruktury - na zad*piu. Miasta nie stać na takie marnotrawstwo. Parki tak, ale nie w takim miejscu.

REKLAMA

# Panjan

01.03.2023 12:31

"Wspólnie mają tworzyć przytulne miejsce do odpoczynku, zarówno dla rodziców z dziećmi, dorosłych śpieszących się do pracy, jak i seniorów". Autor powinien dodać "i dla lokalnych meneli (a jest ich tam wielu)". Proszę zobaczyć kto całkowicie zaanektował hamaki w śródmieściu, pomiędzy dworcami.

# WrednyKot

02.03.2023 11:42

Wyciąć Lindego, bo przy samym metrze. Po bandzie można od razu Bielański zaorać. Dzięki temu będą miliony do dostania w łapówkach.

# WrednyKot

02.03.2023 11:45

Dlatego, że SM nie spęłnia obowiązków, do których została powołana, normalni ludzie mają nie mieć nic dobrego dla siebie. Idąc tą skretyniałą logiką, to nie powinno być ŻADNYCH ławego, żadnych placów zabaw, ogólnie wszystko najlepiej zalane asfaltem jak lądowisko dla helikopterów "bo menel tam usiądzie", wyciąć drzewa, "bo menel się tam odleje", zabetonować trawniki "bo pies sie zejsra". Jesteś intelektualnym degeneratem.

REKLAMA

# Kolo

02.03.2023 19:47

Widzę że odezwali się młodzi, wykształceni, z wielkich miast, otwarci, kochający tolerancję, postępowi, prowadzący merytoryczne dyskusje. Niestety tylko w teorii. Rzeczywistości taka narracja to mowa nienawiści, szowinizm i brak tolerancji dla innych poglądów. Skąd my to znamy. A tak ad meritum, to potrzebne są parki, przedszkola, lasy i cała infrastruktura społeczna. Problem w tym że jedno musi pasować do drugiego, a racjonalna gospodarka przestrzenna to racjonalne wykorzystywanie zasobów, a nie jonszakancja w tym względzie jej w PRL gdzie ziemia nie miała wartości rynkowej, osiedla budowano nieracjonalnie, brzydko i tandetnie, gdzie hula wiatr a zabudowa ma charakter łanowy i quasi PGR owski (jak na Chomiczowce). Tego rodzaju argumenty że należy wszystko wyciąć to zwykła demagogia a nie argumenty. Co do meneli to bym tego nie lekceważyl. Na miejscu okolicznych mieszkańców to bym zrobił wszytko żeby tego rodzaju nieorzemydkane pomysly wyrzucić do kosza. Zrobi sie tam tak niebezpiecznie że strach będzie przejść. I wszyscy szybko zateskna do blotka i kałuży. Bardzo szybko zatesknia. To będzie siedlisko pijakow i cpunow, będą śmieci, butelki j strzykawki z iglami. Dokładnie tak samo jak w innych podobnych miejscach.

# słaby

03.03.2023 05:54

Na tej działce to powstało by kilka sporych wieżowców - tylko jakby powstały na przeciwko okien zwolenników zabudowy to by się działo - wszędzie tylko nie u mnie - miejscowi mieszkańcy !!!!! którzy tam mieszkają niech decydują

# Alexa

03.03.2023 10:34

Decydować to można wtedy jak się kupi za własną kasę. U nas to najwięcej do powiedzenia mają ci którzy najmniej się dokładają do budżetu. A już najwięcej ci którzy biorą z tego budżetu najwięcej.

REKLAMA

# Ona

18.04.2023 09:21

Zielone miejsca są bardzo potrzebne ale czy akurat tam to nie wiem. Przy takiej ruchliwej drodze średni odpoczynek. Może w głębi osiedla lub na terenie zielonym przy Marymonckiej i działkach.Tam jest kawałek zapuszczonego terenu.Wystarczy go trochę ulepszyć.Problemem tej części dzielnicy są menele i pijaki ale to już gmina musi ich poprzenosic.Przydalby się blok socjalny dla tych.ktorzy zwyczajów nie zmienią bo tak jak teraz tylko ludzie się z nimi męczą i za nich płacą.Dzis szłam do pracy i wszędzie po drodze porozrzucane puszki i butelki po piwie od Doryckiej do tramwaju przy galerii Młociny.Ale właśnie okoliczni pijący nie szanują zieleni,terenow wspólnych w bloku,terenu prywatnego. Wszędzie pić i śmiecić a inni po nich sprzątają. Do tego dochodzą podwórkowi dilerzy i ich klienci.Albo się takich posprząta albo lepiej nie będzie.

# Nowy

20.04.2023 11:32

#Jacoo napisał(a) 28.02.2023 12:56
No genialny przykład gospodarności-park na działce za miliony złotych pod samym metrem.
Jesteś głupi, czy upośledzony? Pewnie jesteś słoikiem, który przyjechał do Warszawy i chce mieć wszystko zabetonowane, bo ma doć przyrody u siebie na wsi. A może kesteś jednym z tych, co lubią krzyczeć "Mieszkanie prawem, nie towarem"? Chciałbyś tam socjalne bloki? Tacy jak ty głosowali na lewicę w warszawie i mamy rozkradzione kamienice, nic nie wybudowane, pieniądze idące na Bienale i walkę z kapitalizmem, oraz "Strajk Kobiet".
Więcej zieleni na Bielanach, Stop zabudowie. Perzeżyłem na Bielanach ponad 40 lat życia i widziałem, jak piękne zielone przestrzenie są zabetonowywane. Mieszkańcy Bielan mają tego dość. Nawet był projekt zablokowania dalszej rozbudowy na Chomiczówce, jako terenie chronionym. Na razie nistety upadł.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break