Pantomima, malarstwo i moda dla dzieci: przyjdź do Klubu "Międzylesie"
11 czerwca 2014
Jest otwarty codziennie w godzinach 15.00-19.00. I oblegany przez dzieci i młodzież.
Każdy czwartek to "drzwi otwarte"
- Bloki tematyczne co jakiś czas się zmieniają, jednak każdy czwartek to u nas "drzwi otwarte", czyli dzieci same proponują, co chcą robić, w co się zaangażować. Mamy do dyspozycji piłkarzyki, gry planszowe, zabawki i... głowy pełne niezwykłych pomysłów - opowiada.
W Klubie maluchy poznają także tajniki choreoterapii, pantomimy, fotografii, animacji poklatkowej, robotyki i wielu innych. Kontynuujemy zajęcia z zakresu międzykulturowości w pracowni społecznej, na które są zapraszani cudzoziemcy.
Część z zajęć to ćwiczenia ruchowe, jest też więc szansa, by poćwiczyć kondycję i trochę się odstresować.
Z życia Klubu
- W ubiegłym roku prowadziliśmy w tym samym miejscu świetlicę - kontunuuje Iwona Cichowicz. - Ponieważ było duże zainteresowanie, postanowiliśmy stworzyć podobny projekt. Najczęściej przychodzą dzieci z sąsiednich szkół, stała grupa, ale są też tacy, którzy pojawiają się gościnnie - bardzo uzdolnione i kreatywne dzieciaki. Na przykład 8-letni Adaś, który sam wymyśla i buduje konstrukcje niezwykłych maszyn. I zaraża swoją pasją innych! Prace, które dzieci tworzą na zajęciach, często wysyłamy na różne konkursy. Współpracujemy też z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, chcemy, aby dzieci z trudnych rodzin też nas odwiedzały.
Fundacja Stań na Nogi została założona przez firmę doradczo-szkoleniową Bilans Consulting Development - członka Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Warszawie, aby wspierać rozwój nie tylko pracowników korporacji, ale również osób z terenów wiejskich i zacofanych, gdzie inicjatywa i potencjał mieszkańców pozostają niedocenione.
Celem Fundacji jest łączenie ludzi biznesu, sztuki, kultury i edukacji wokół idei wspólnej pomocy oraz dynamizowanie dzieci, młodzieży oraz dorosłych w odkrywaniu własnych zasobów kreatywności, w tworzeniu autonomicznego i twórczego życia.
Fundacja chętnie podejmie współpracę z wolontariuszami w zakresie prowadzenia zajęć tematycznych z dziećmi oraz prac organizacyjnych.
Kontakt: biuro@stannanogi.org, tel. 602-536-705, www.stannanogi.org, Facebook: facebook.com/Stannanogi.
KZ