REKLAMA

Białołęka

budżet obywatelski »

 

Bezużyteczny P+R Żerań zamienią w tor dla rolkarzy?

  29 lutego 2024

alt='Bezużyteczny P+R Żerań zamienią w tor dla rolkarzy?'
Czy na zaznaczonym na czerwono trapezie powstanie tor dla rolkarzy? Źródło: bo.um.warszawa.pl

Przed dwoma laty przy przystanku kolejowym Warszawa Żerań został oddany do użytku parking "parkuj i jedź" . Kierowcy zyskali 235 miejsc postojowych, ale niewielu chce z nich korzystać.

REKLAMA

W rejonie skrzyżowania ulicy Płochocińskiej i Marywilskiej przed dwoma laty oddano do dyspozycji kierowców 235 miejsc postojowych, w tym dziewięć dla osób niepełnosprawnych. Rowerzyści mogą zostawić pod wiatami niemal 140 rowerów. Przygotowano także trzy miejsca "kiss and ride", gdzie można szybko i bezpiecznie wysadzić podwożoną osobę. Chcesz wziąć kredyt gotówkowy online? O tym musisz pamiętać! Chcesz wziąć kredyt gotówkowy online? O tym musisz pamiętać!
Kredyt gotówkowy online może wspomóc Cię w realizacji różnych planów - dzięki otrzymanej gotówce możesz pokryć koszty remontu czy naprawić samochód. O wsparcie finansowe z banku możesz ubiegać się na różne sposoby, także przez internet. O czym musisz pamiętać, jeżeli zdecydujesz się na kredyt gotówkowy online? W jaki sposób przygotować się do złożenia wniosku?

Parking na Żeraniu

Jak pokazuje dotychczasowa praktyka, dużo lepszym miejscem na wykonanie tej kosztownej inwestycji byłaby okolica stacji Płudy, znajdującej się pod wiaduktem w ciągu ulic Klasyków i Bohaterów. To właśnie tam ponad setka kierowców codziennie pozostawia samochody na grząskim i podziurawionym dzikim parkingu.

Na urządzenie P+R na Żeraniu wydano 11 mln zł. Zdaniem wielu mieszkańców i samorządowców można było podzielić te pieniądze na wykonanie dwóch nieco mniejszych parkingów na około 120 miejsc w obu tych lokalizacjach. W pełni zaspokoiłoby to potrzeby mieszkańców.

Wstąp do księgarni

Rolkowisko zamiast parkingu?

Mateusz Senko postanowił zgłosić projekt do budżetu obywatelskiego dzielnicy projekt, który w tani i szybki sposób pozwoliłby na wykorzystanie części bezużytecznego parkingu P+R na Żeraniu. Co proponuje? Projekt zakłada wytyczenie toru dla rolkarzy poprzez wydzielenie jednej czwartej parkingu, co wymaga jedynie zmiany oznakowania. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że lokalny aktywista zabawia się w trolla składając szokującą propozycję, lecz biorąc pod uwagę zapełnienie parkingu, wcale nie jest ona pozbawiona sensu.

- Obecnie parking jest wykorzystywany w niewielkiej części (w listopadzie 2023 r. maksymalne napełnienie samochodami wyniosło niespełna 25% i był to najwyższy wynik w okresie styczeń-listopad), zatem projekt mógłby również pomóc w promocji P+R na Żeraniu - wyjaśnia autor.

Koszt jest wręcz symboliczny, jak na standardy budżetu obywatelskiego: 10 tysięcy złotych. Czy jest szansa, że urzędnicy się na to zgodzą i dopuszczą taki pomysł do czerwcowego głosowania mieszkańców? Raczej nie, gdyż tym samym przyznaliby się wówczas do błędu, który kosztował podatników aż 11 mln zł.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze (6)

# Tvhj

29.02.2024 19:38

W kategorii najgorzej rozwijanych dzielnic miast w Polsce Biedałęka zgarnęłaby 3 pierwsze miejsca.

# Madbutcher

01.03.2024 10:12

"Na urządzenie P+R na Żeraniu wydano 11 mln zł."
To nie jest do końca prawda. Tyle faktycznie kosztowało urządzenie parkingu, ale przecież działka była własnością miasta. Ile ona może być warta? Obstawiam, że kilkadziesiąt milionów. I dopiero jak doliczymy wartość działki, to wtedy nam wyjdzie faktyczny koszt budowy tego bubla.
P.S. Przejeżdżałem ostanio w ciągu dnia koło stacji Płudy - dziki P+R zajęty w całości.

# Ass

01.03.2024 13:34

Może jakąś giełde tam urządzić?

REKLAMA

# Karmar

02.03.2024 18:21

Jak ten parking moze byc zajety w calosci jak większość pociagów staje na Pludach a nie na Żeraniu. Sam bym z tego parkingu skorzystal ale nie moge bo bezposredni pociag na Centralny staje tylko na Płudach.

# mic

04.03.2024 10:46

W Polsce co dwa miesiące zmieniany jest rozkład jazdy pociągów. Tak ogromny partner jak władze stolicy kraju mogłyby wynegocjować z PLK zatrzymywanie się wszystkich kursów KM na tym przystanku. Kilka lat temu można było linią S3 w 19 minut dojechać do stacji Warszawa Centralna. Teraz rzeczywiście pozostają ukochane przez ZTM 'dogodne przesiadki'. Ja przykładowo przesiadłem się do swojego auta.

# Zróbcie tam korty

06.03.2024 14:54

Może korty tenisowe tam zrobić że ścianę żelbetonową? I wielkie boiska wielofunkcyjne dla wszystkich za darmo oczywiście!!!!

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe