REKLAMA

Żoliborz

sport

 

Obiekty sportowe przy Potockiej przed metamorfozą. Co się zmieni i kiedy?

  7 listopada 2023

Obiekty sportowe przy Potockiej przed metamorfozą. Co się zmieni i kiedy?
źródło: OSiR Żoliborz

W przyszłym roku kontynuowana będzie modernizacja Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Potockiej 1. Na ten cel w budżecie Żoliborza zarezerwowano blisko 5,4 mln zł. Co konkretnie się zmieni?

REKLAMA

Ośrodek przy Potockiej 1 jest popularnym kompleksem obiektów sportowych. Ze zróżnicowanej oferty chętnie korzystają nie tylko mieszkańcy Żoliborza, ale też innych dzielnic Warszawy. Ośrodek ma wspaniałą tradycję. Reaktywacja basenu przy Zajączka? Od lat jest nieczynny Reaktywacja basenu przy Zajączka? Od lat jest nieczynny
Żoliborski ratusz sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę sportową. W przyszłym roku blisko 9 mln złotych zostanie przeznaczone na modernizację OSiR-u przy Potockiej oraz obiektów przy Szkole Podstawowej nr 267. Tymczasem wielu mieszkańców z utęsknieniem wypatruje gruntownej modernizacji i otwarcia po ponad dwudziestu latach pływalni przy Zajączka. Czy jest szansa na jej reaktywację?
W tym miejscu działał m.in. Robotniczy Klub Sportowy "Marymont", jeden z najstarszych klubów sportowych w Warszawie.

Sportowe tradycje Żoliborza

W latach 50. zbudowano stadion liczący ok. 10 tys. miejsc z krytą trybuną. Boisko uchodziło za jedno z najlepszych w Warszawie. Funkcjonujący do dziś drenaż murawy jest dziełem greenkeepera (pielęgniarza trawników) sprowadzonego z Wielkiej Brytanii. Niestety czas zrobił swoje. To miejsce od dawna potrzebuje gruntownego remontu. Część infrastruktury dyrekcja OSiR-u musiała wyłączyć z użytkowania z powodu zagrożenia dla korzystających.

- Marzymy o tym, by - w miarę możliwości - przywrócić funkcje sportowo-rekreacyjne dawnych obiektów RKS "Marymont". Ponieważ część z nich - w tym stadion i trybuna - to zabytki, będziemy działać w granicach, które wyznaczy Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków - czytamy na stronie OSiR-u. Przygotowania koncepcji podjęło się warszawskie biuro globalnej firmy architektonicznej Chapman Taylor, posiadającej duże doświadczenie w tego typu projektach. Przygotowano dwie koncepcje - wybrano jedną. Umowę podpisano jeszcze w 2021 roku. I wszystko - na papierze - wygląda imponująco. Czas na realizację!

Wstąp do księgarni

Jakie zmiany przy Potockiej?

Na kontynuację modernizacji obiektów przy Potockiej w przyszłym roku zarezerwowano blisko 5,4 mln zł. Co za tę kwotę uda się poprawić?

- Modernizacja Ośrodka Sportu i Rekreacji ma objąć m.in. przebudowę trybuny głównej i trybuny wschodniej, budynku obecnej szatni, boisk piłkarskich oraz modernizację zadaszenia. Miejsce trybun bocznych po północnej i południowej stronie stadionu piłkarskiego zagospodarowane zostanie w części m.in. pod nowy stadion lekkoatletyczny. Wybudowany ma być także nowy skatepark, budynek socjalno-szatniowy oraz ścieżki piesze i oświetlenie. Zaplanowana jest także przebudowa infrastruktury technicznej, co umożliwi podłączenie mediów do budynków szatniowego, administracyjnego oraz do pomieszczeń magazynowych - wymienia zakres prac rzeczniczka żoliborskiego ratusza Donata Wancel.

W budżecie Żoliborza na 2024 rok zarezerwowano pieniądze na zakończenie prac nad projektem budowlanym, ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy robót i rozpoczęcie modernizacji obiektu, począwszy od przebudowy infrastruktury technicznej. Na pełny efekt prac przyjdzie nam jeszcze poczekać.

DB

.
 

Komentarze (1)

# sfasdgsdg

08.11.2023 11:31

Koniecznie ustawcie oświetlenie takie, jak na Syrence V na Picassa, żeby do zamknięcia boisk nie dało się chodzić po parku, nie zasłaniając oczu dłonią. Koniecznie.
więcej na forum

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy