REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

zdrowie

 

Ortopedia i okulistyka w Szpitalu Bródnowskim w nowej odsłonie. Co się zmieniło?

  19 listopada 2022

Ortopedia i okulistyka w Szpitalu Bródnowskim w nowej odsłonie. Co się zmieniło?
źródło: Samorząd Mazowsza

Rocznie Mazowiecki Szpital Bródnowski przyjmuje aż jedną czwartą pacjentów urazowych z całej Warszawy. Teraz będą oni przyjmowani w nowo wyremontowanym oddziale ortopedycznym i oddziale okulistycznym, które zostały wyposażone w najwyższej jakości sprzęt.

REKLAMA

Adaptacja obu oddziałów kosztowała blisko 35 mln zł. Pieniądze na ten cel przekazał samorząd województwa mazowieckiego. Jak zauważa marszałek Adam Struzik, Szpital Bródnowski to nie tylko jedna z najlepszych, ale także najnowocześniejszych placówek w kraju.

REKLAMA

Nowości w Szpitalu Bródnowskim

- Od lat fundusze, które przeznaczamy na doposażenie, modernizację i rozbudowę naszych szpitali, są jedną z najwyższych pozycji w budżecie.

Tylko na inwestycje w Szpitalu Bródnowskim przeznaczyliśmy w ciągu ostatnich lat ponad 255 mln zł - przypomina Adam Struzik.

Oddział ortopedyczny Szpitala Bródnowskiego przyjmuje jedną czwartą pacjentów urazowych w Warszawie. Jak zauważa dyrektor placówki Teresa Bogiel, oddział wyróżnia stosowanie nowoczesnych technik miniinwazyjnych protezoplastyk stawów oraz szkolenie medyków z całego świata w tym zakresie.

- Operacje przeprowadzane są z wykorzystaniem najnowocześniejszych ramion robotycznych, a my jako szpital jesteśmy jednym z trzech ośrodków w Europie posiadających tego typu sprzęt - zaznacza prezes Bogiel.

REKLAMA

Ortopedia na Bródnie na nowo

W ramach adaptacji czwartego piętra budynku C dla potrzeb zespołu oddziałów chirurgii urazowo-ortopedycznej i rehabilitacji powstała sala operacyjna ze specjalistycznym wyposażeniem. Wyodrębniono i zwiększono trzy podstawowe strefy funkcjonalne: blok operacyjny, część łóżkową i część zabiegowo-diagnostyczną. Łączny koszt inwestycji to blisko 22 mln zł.

To nie jedyne wsparcie, które samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na doposażenie oddziału ortopedycznego. W 2020 roku oddział wyposażony został w najnowocześniejszy sprzęt medyczny na skalę światową, w tym w robota do endoprotezoplastyki stawu kolanowego. Na jego zakup samorząd wojewódzki przeznaczył ponad 4,6 mln zł.

- W naszym oddziale wykonujemy blisko 3 tys. zabiegów ortopedyczno-urazowych rocznie na 30 dostępnych łóżkach i to przy pełnym, stałym zabezpieczeniu ciężkich pacjentów urazowych z SOR, pacjentów wieloprofilowych i w stopniu trudności znacznie wyższym niż w szpitalach monoprofilowych lub powiatowych. Jako jedyni w Polsce posiadamy zestawy do samodzielnego pobierania i przygotowywania przeszczepów kostnych w ramach oddziału - podsumowuje prof. Paweł Skowronek, ordynator oddziału ortopedii.

REKLAMA

Oddział okulistyczny na Bródnie w nowej odsłonie

Blisko 13 mln zł pochłonęła adaptacja V piętra budynku C dla potrzeb zespołu oddziałów okulistyki. Inwestycja prowadzona była od ubiegłego roku. Oddział posiada blok operacyjny z możliwością wykonywania większości medycznych procedur okulistycznych. W jego sąsiedztwie zlokalizowano ośmiomiejscową salę fotelową dla pacjentów operowanych w trybie jednodniowym.

Przygotowano również trzy dwuosobowe sale z węzłami sanitarnymi dla pacjentów wymagających dłuższych hospitalizacji. Osobno została wydzielona część oddziału, w której znajdują się pomieszczenia diagnostyczne z wysokospecjalistycznym sprzętem.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA