REKLAMA

Targówek

zdrowie »

 

Ortopedia i okulistyka w Szpitalu Bródnowskim w nowej odsłonie. Co się zmieniło?

  19 listopada 2022

alt='Ortopedia i okulistyka w Szpitalu Bródnowskim w nowej odsłonie. Co się zmieniło?'
źródło: Samorząd Mazowsza

Rocznie Mazowiecki Szpital Bródnowski przyjmuje aż jedną czwartą pacjentów urazowych z całej Warszawy. Teraz będą oni przyjmowani w nowo wyremontowanym oddziale ortopedycznym i oddziale okulistycznym, które zostały wyposażone w najwyższej jakości sprzęt.

REKLAMA

Adaptacja obu oddziałów kosztowała blisko 35 mln zł. Pieniądze na ten cel przekazał samorząd województwa mazowieckiego. Jak zauważa marszałek Adam Struzik, Szpital Bródnowski to nie tylko jedna z najlepszych, ale także najnowocześniejszych placówek w kraju. "Odhumanizowany" SOR przeszedł metamorfozę "Odhumanizowany" SOR przeszedł metamorfozę
Szpitalny Oddział Ratunkowy w szpitalu przy Kondratowicza przeszedł gruntowną modernizację. Zniszczone i mało funkcjonalne pomieszczenia stały się bardziej przyjazne dla pacjentów. Czy to pomoże traktować ich bardziej po ludzku, nie zostawiać samych w łóżkach na korytarzu i szybciej diagnozować? Czas pokaże, czy cieszący się opinią "odhumanizowanego", bródnowski SOR zyska w oczach pacjentów.

Pół miliona od Lewandowskich dla Centrum Zdrowia Dziecka Pół miliona od Lewandowskich
To nie pierwszy raz, kiedy Anna i Robert Lewandowscy finansowo wsparli Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Poprzednio przekazali dość poważną kwotę z licytacji gadżetów, a niedawno na konto dziecięcego szpitala przelali pół miliona złotych. Wydane pieniądze już się zwracają.

Nowości w Szpitalu Bródnowskim

- Od lat fundusze, które przeznaczamy na doposażenie, modernizację i rozbudowę naszych szpitali, są jedną z najwyższych pozycji w budżecie. Tylko na inwestycje w Szpitalu Bródnowskim przeznaczyliśmy w ciągu ostatnich lat ponad 255 mln zł - przypomina Adam Struzik.

Oddział ortopedyczny Szpitala Bródnowskiego przyjmuje jedną czwartą pacjentów urazowych w Warszawie. Jak zauważa dyrektor placówki Teresa Bogiel, oddział wyróżnia stosowanie nowoczesnych technik miniinwazyjnych protezoplastyk stawów oraz szkolenie medyków z całego świata w tym zakresie.

- Operacje przeprowadzane są z wykorzystaniem najnowocześniejszych ramion robotycznych, a my jako szpital jesteśmy jednym z trzech ośrodków w Europie posiadających tego typu sprzęt - zaznacza prezes Bogiel.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Ortopedia na Bródnie na nowo

W ramach adaptacji czwartego piętra budynku C dla potrzeb zespołu oddziałów chirurgii urazowo-ortopedycznej i rehabilitacji powstała sala operacyjna ze specjalistycznym wyposażeniem. Wyodrębniono i zwiększono trzy podstawowe strefy funkcjonalne: blok operacyjny, część łóżkową i część zabiegowo-diagnostyczną. Łączny koszt inwestycji to blisko 22 mln zł.

To nie jedyne wsparcie, które samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na doposażenie oddziału ortopedycznego. W 2020 roku oddział wyposażony został w najnowocześniejszy sprzęt medyczny na skalę światową, w tym w robota do endoprotezoplastyki stawu kolanowego. Na jego zakup samorząd wojewódzki przeznaczył ponad 4,6 mln zł.

- W naszym oddziale wykonujemy blisko 3 tys. zabiegów ortopedyczno-urazowych rocznie na 30 dostępnych łóżkach i to przy pełnym, stałym zabezpieczeniu ciężkich pacjentów urazowych z SOR, pacjentów wieloprofilowych i w stopniu trudności znacznie wyższym niż w szpitalach monoprofilowych lub powiatowych. Jako jedyni w Polsce posiadamy zestawy do samodzielnego pobierania i przygotowywania przeszczepów kostnych w ramach oddziału - podsumowuje prof. Paweł Skowronek, ordynator oddziału ortopedii.

Oddział okulistyczny na Bródnie w nowej odsłonie

Blisko 13 mln zł pochłonęła adaptacja V piętra budynku C dla potrzeb zespołu oddziałów okulistyki. Inwestycja prowadzona była od ubiegłego roku. Oddział posiada blok operacyjny z możliwością wykonywania większości medycznych procedur okulistycznych. W jego sąsiedztwie zlokalizowano ośmiomiejscową salę fotelową dla pacjentów operowanych w trybie jednodniowym.

Przygotowano również trzy dwuosobowe sale z węzłami sanitarnymi dla pacjentów wymagających dłuższych hospitalizacji. Osobno została wydzielona część oddziału, w której znajdują się pomieszczenia diagnostyczne z wysokospecjalistycznym sprzętem.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024