REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

różne

 

Orchowiecka: niepotrzebna wycinka drzew?

  11 grudnia 2012

Orchowiecka: niepotrzebna wycinka drzew?

Mieszkańcy Orchowieckiej alarmują: budują nam drogę, ale przy tym wycinają drzewa. Niepotrzebnie robią tak szeroki chodnik!

REKLAMA

- W czasach, kiedy tak dużo mówi się o ochronie środowiska, u nas bezmyślnie wycinają drzewa! Po co nam taki szeroki chodnik? To niewielka ulica. Gdyby zbudowano mniejszy, część pięknych drzew udałoby się uratować - oburza się czytelnik "Echa". Dodaje, że sąsiad okleił jedno z drzew taśmą dowodząc, że rośnie ono na jego działce. - Dzięki temu tego nie wycięli - mówi.

Na miejscu spotkaliśmy innego mieszkańca - z zupełnie odmiennym zdaniem. - Najpierw narzekamy, że nie ma ulicy i chodnika, a teraz mamy się bulwersować, że zaczęli nam je budować? Przecież mówi się wiele o tym, że na wąskich chodnikach matki z dziećmi w wózkach, czy osoby niepełnosprawne na wózkach nie mają szans się poruszać - przekonuje.

Urzędnicy potwierdzają: trwa kompleksowa budowa ulicy Orchowieckiej na odcinku od Mehoffera do torów kolejowych.

- Będzie wybudowana jezdnia i chodnik. Zostanie też wykonane odwodnienie poprzez umieszczenie studni chłonnych z drenażem. Wycinka drzew na tym terenie dotyczy tylko tych miejsc, gdzie jest to niezbędne ze względu na kolizje teletechniczne i energetyczne - tłumaczy Agata Włodarczyk z białołęckiego ratusza i dodaje, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Koszt inwestycji to 821 tys. zł.

AS

 

Komentarze (2)

# z Dąbrówki

11.12.2012 14:30

Obecnie minimalna szerokość chodnika to 2 m, aby niepełnosprawni nie mieli kłopotów w przyszłości. Trudno mieć ciastko zjadając je jednocześnie.

# marek_ch

08.12.2017 19:48

Myślę, że w tym przypadku wycinka drzew jest niezbędna. Sam, gdy musiałem wyciąć drzewo na swojej posesji, skorzystałem z oferty firmy Gaj, która na szczęście dysponowała profesjonalnym sprzętem, dzięki któremu nie sprawiła jej ona żadnego problemu. Odpowiednie urządzenia w przypadku wycinki drzew są niezbędne...
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA