REKLAMA

Wawer

środowisko »

 

Opony, plastik, stary olej. Tym palą nasi sąsiedzi

  31 stycznia 2018

alt='Opony, plastik, stary olej. Tym palą nasi sąsiedzi'
źródło: straż miejska

Warszawiacy coraz częściej reagują na przypadki zatruwania środowiska. Najwięcej pracy strażnicy miejscy mają w Wawrze i na Białołęce.

REKLAMA

Stereotyp o straży miejskiej zajmującej się tylko wypisywaniem mandatów na nielegalne parkowanie najwyraźniej odszedł już do lamusa. W ubiegłym roku mieszkańcy Warszawy dzwonili pod numer 986 ponad 58 tys. razy tylko w sprawach związanych z zanieczyszczaniem środowiska.

- Liczba takich zgłoszeń w porównaniu do 2016 roku wzrosła o 14,5 tys., czyli 33,4% - informuje straż miejska. - To najwyższy wzrost wśród kategorii wszystkich wpływających do nas zgłoszeń.

Najwięcej pracy strażnicy mieli w Wawrze (5543 zgłoszeń) i na Białołęce (5494). Interwencje polegały m.in. na sprawdzaniu sposobu pozbywania się odpadów, kontroli czystości czy poszukiwaniu źródeł nielegalnego zrzutu ścieków.

Tym się pali w Warszawie

Wawer i Białołęka są także na czele niechlubnego rankingu dzielnic, w których najczęściej spala się zakazane odpady. Strażnikom udało się wykryć przypadki palenia plastikowymi opakowaniami, odzieżą, starymi meblami, przepalonym olejem czy oponami. Podczas kontroli fatalnie wypadały zwłaszcza warsztaty samochodowe.

- Tylko w 13% skontrolowanych warsztatów nie było zastrzeżeń - podaje straż miejska. - Interwencje kończyły się nie tylko karami, ale też zobowiązaniem do usunięcia zagrażających środowisku nieprawidłowości, co strażnicy sprawdzali podczas ponownych kontroli. W ponad 30 przypadkach działania funkcjonariuszy poskutkowały wymianą kotłów.

(dg)

 

REKLAMA

Komentarze (5)

# nicole

01.02.2018 11:32

Jako mieszkaniec Wawra muszę przyznać, iż od jesieni 2017 r. bardzo wzrosła skuteczność interwencji SM dotyczących spalania w domach śmierci w tym odpadów typu plastik, oleje samochodowe. Sąsiad, który do tej pory notorycznie zatruwał okolicznych mieszkańców przestał po wizytach SM. Do tej pory nie robiły na nim większego wrażenia. Jak widać jest możliwa zmiana tylko potrzeba zaangżowania mieszkańców i służb miejskich oraz podejście 0 tolerancji dla smogu.

# brunatny

02.02.2018 21:20

Psie kupy na chodnikach i uliczkach osiedlowych, pety i puste butelki gdzie popadnie, przemoknięte reklamy. Tym nas wita odwilż.

# Katarzyna76

05.02.2018 10:13

Czasami się zastanawiam, czy to skutki biedy czy braku wyobraźni. Ja wiem, że zakup węgla, drewna czy innego materiału do palenia w piecu to znaczny wydatek, ale palenie opon to już gruba przesada. Jeszcze jestem w stanie zrozumieć gazety, kartony itd. One też szkoda, bo są pokryte tuszem/lakierem, ale to nie jest aż tak uporczywe jak ten dym ze spalania plastiku czy gumy. My wymieniliśmy piec na nowy, na pelet. Do tego dokupiliśmy system F&Home, więc od razu zredukowaliśmy ilość marnowanej energii. Owszem, to był spory wydatek, ale teraz nam się to zwraca. Może państwo powinno pomyśleć o sensownym dofinansowaniu dla każdego, kto ma stary i nieekologiczny i nieekonomiczny piec. O tym co daje system można poczytac na stronie www.fhome.pl/pl/strona-glowna.html

REKLAMA

# Smog99

05.02.2018 19:40

Katarzyno76-letnia, dziękujemy za wyczerpującą informację. Bo wszyscy oczywiście wiedzą, co to jest system F&Home...

# Beataz75

14.02.2018 18:58

XXI wiek a ludzie mówia, że widzą smoki - nie wszystko jeszcze stracone.
Denerwuje się kiedy ktoś mówi, że za komuny było lepiej - nie było. Był przemysł, zdecydawanie więcej gospodarstw ogrzewanych węglem i drewnem(zapewne czesto niesezonowanym), spalanymi w piecach - której generacji 0 czy -5? Nie było skutecznej filtracji, dostepnych powszechnie instalacji fotowoltaicznych, ogrzewania gazowego na szeroką skalę? Wówczas nie było zanieczyszczeń, za komuny było lepiej - bo wszyscy publicznie głoszą, że jest gorzej?
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni