REKLAMA

bck kino plenerowe 02 1bck kino plenerowe 02 2bck kino plenerowe 02 0
Puls Warszawy

komunikacja »

 

Oficjalnie: otwarcie metra w niedzielę

  13 września 2019

alt='Oficjalnie: otwarcie metra w niedzielę'

Wszystko jest już jasne. Pasażerowie skorzystają z trzech nowych stacji 15 września.

REKLAMA

bck akademia malucha 2bck akademia malucha 0

Druga linia metra wydłuża się z siedmiu do dziesięciu stacji. W najbliższą niedzielę mieszkańcy Pragi i Targówka zyskają bezpośrednie połączenie ze Śródmieściem i Wolą. Nowy odcinek metra zbudowała włoska firma Astaldi, która otrzymała za swoje usługi 1,07 mld zł brutto. Rząd chce dopłacić do obwodnicy Pragi. Rafał Trzaskowski w niewygodnej sytuacji Rząd chce dopłacić do obwodnicy Pragi. Rafał Trzaskowski w niewygodnej sytuacji Festiwal obietnic przedwyborczych można uznać za rozpoczęty. Premier Mateusz Morawiecki i prawdopodobny kandydat PiS na prezydenta Warszawy, poseł Jarosław Krajewski, zapowiedzieli dofinansowanie budowy obwodnicy Pragi. To inwestycja, której warszawski samorząd nie jest w stanie przeprowadzić od początku swojego istnienia. Ówczesna prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisała umowę na budowę w marcu 2016 roku, zaś drążenie tuneli rozpoczęto w maju roku 2017. Budowa zakończyła się dokładnie dwa lata później, na dzień przed terminem. Jedyną realną przeszkodą był fatalny stan kamienicy przy Strzeleckiej, wymagającej dodatkowego zabezpieczenia na czas budowy stacji Szwedzka.

Co dalej?

W przyszłym roku zostaną otwarte stacje na Woli: Płocka, Młynów i Księcia Janusza. W roku 2022 powinny być gotowe przystanki Zacisze, Kondratowicza, Bródno, Ulrychów i Bemowo. Najmniej zaawansowane są prace nad stacjami Lazurowa, Chrzanów i Karolin, z których skorzystamy najwcześniej w 2023 roku.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Autobusy pojadą inaczej

Otwarcie metra na Targówku oznacza ogromne zmiany w kursowaniu autobusów. Opisy i mapy nowych tras można znaleźć w artykule z 28 sierpnia.

- Już w niedzielę na ulice wyruszy nowa linia 269, ale pozostałe zmiany będą wprowadzane stopniowo przez kilka tygodni - zapowiada Tomasz Kunert, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. - Czekamy m.in. na wprowadzenie drugiego pasa do skrętu w lewo z Radzymińskiej z Trocką oraz dokończenie przebudowy tzw. obwodnicy Targówka.

Aktualnym terminem zakończenia prac na Ossowskiego, Handlowej, Myszkowskiej i Pratulińskiej jest 30 września.

(dg)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 2olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

cmp moje zdrowie 1cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

olowkowa rekrutacja trwa 2olowkowa rekrutacja trwa 0

REKLAMA

bck kino plenerowe 03 2bck kino plenerowe 03 0

REKLAMA

biedronka 050 3biedronka 050 0

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida angielski 1olowkowa kraina swiatowida angielski 2olowkowa kraina swiatowida angielski 0

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA