REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

Jest droga, ale bez wjazdu

 

Odciążyć Malborską? Wystarczy 10 m asfaltu

  12 czerwca 2012

Odciążyć Malborską? Wystarczy 10 m asfaltu

Przed laty, gdy tuż obok CH Targówek powstawało CH Zielony Park zbudowano również drogę biegnącą od galerii sklepów w kierunku ul. Malborskiej. Wówczas nie połączono jej jednak z ul. Malborską, chociaż jezdnia ta byłaby bardzo przydatna. Do rozładowania korków w tym rejonie brakuje zaledwie 10 m asfaltu.

REKLAMA

- Dlaczego dzielnica nie zajmie się zbudowaniem brakujących 10 metrów ulicy prowadzącej do CH Targówek? Przecież byłby to dogodny skrót do galerii handlowej, a zarazem sposób na ominięcie korków do obecnego wjazdu - pyta pan Zbigniew.

Nie nasz teren

Władzom dzielnicy Targówek problem niedokończonej drogi jest dobrze znany. - Powstała ona kilka lat temu podczas budowy centrum handlowego i nigdy nie została włączona w ul. Malborską - mówi Rafał Lasota, rzecznik dzielnicy.

Droga powstała nielegalnie i powinna być rozebrana.
Jak twierdzi, urzędnicy nie mogą zająć się dokończeniem drogi, ponieważ nie leży ona na terenie należącym do dzielnicy. - To jest teren prywatny, więc my nie możemy tu inwestować - dodaje Rafał Lasota. Co więcej, droga powstała nielegalnie i jest niezgodna z miejscowym planem zagospodarowania. Zgodnie z prawem powinna być rozebrana.

Kup bilet

Połączenia nie będzie

Pracownicy TK Development, firmy zarządzającej tym terenem, rozwiewają nadzieje mieszkańców. - W tej chwili nie ma planów połączenia drogi z ul. Malborską - mówi Waldemar Sikorski z TK Development. Twierdzi, że w czasach, gdy drogę budowano, właściciel gruntów miał inne plany co do sposobu zagospodarowania tego terenu. - Od tamtej pory nieco się one zmieniły i teraz są już zupełnie inne niż kilka lat temu. W tej chwili nie wiemy jeszcze, co powstanie w tym miejscu. Będzie to uzależnione od tego, co będzie przewidywał miejscowy plan zagospodarowania - dodaje Waldemar Sikorski. Jedno jest pewne - drogi w tym miejscu na pewno nie będzie.

Maciej Kamiński

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA