REKLAMA

Targówek

kronika policyjna »

 

Usłyszeli wołanie o pomoc, złapali bandytę. Kolejne obywatelskie zatrzymanie

  7 listopada 2023

alt='Usłyszeli wołanie o pomoc, złapali bandytę. Kolejne obywatelskie zatrzymanie'
źródło: KRP VI

Kilka dni temu po godzinie 21:00 patrol z komisariatu na Bródnie otrzymał zgłoszenie o napadzie na kobietę w rejonie ulicy Chodeckiej. Pod podanym adresem, oprócz poszkodowanej kobiety, byli świadkowie, którzy udzielili jej pomocy. To oni zatrzymali też 26-latka.

REKLAMA

To już kolejne - w ostatnim czasie - obywatelskie zatrzymanie w tej części Warszawy. W tym przypadku kobieta szczegółowo opowiedziała policjantom, co się wydarzyło. Z jej zeznań wynikało, że gdy szła wzdłuż budynku, została zaatakowana od tyłu i upadła na ziemię. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?
Napastnik szarpał ją. Kobieta mocno przyciskała do siebie torebkę i krzyczała, wzywając pomocy.

Obywatelskie zatrzymanie na Bródnie

- Spłoszony obecnością innych osób, napastnik próbował uciekać. Jednak świadkowie ujęli go i przytrzymali do czasu przyjazdu wezwanego patrolu - informuje komisarz Paulina Onyszko. Mundurowi zatrzymali 26-latka i przewieźli go do komisariatu przy ulicy Chodeckiej. Tam sprawdzili jego trzeźwość i jak się okazało mężczyzna miał w wydychanym powietrzu prawie promil alkoholu. Policjanci przesłuchali napadniętą kobietę oraz świadków, którzy uczestniczyli w tej interwencji. Zgromadzony materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która wszczęła śledztwo. Mężczyzna odpowie za usiłowanie rozboju w warunkach recydywy, dlatego może grozić mu wyższa kara - od 2 do nawet 15 lat pozbawienia wolności. Sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

MB

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024