REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

inwestycje

 

Wiadukt i estakady obok OBI. Rusza projektowanie przedłużenia obwodnicy Jabłonny

  15 kwietnia 2023

Wiadukt i estakady obok OBI. Rusza projektowanie przedłużenia obwodnicy Jabłonny
W centralnej części Jabłonny, tuż przy OBI ma powstać wiadukt z estakadami, fot. DB

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich wyłonił wykonawcę dokumentacji projektowej na dokończenie budowy obwodnicy Jabłonny po zachodniej stronie drogi krajowej nr 61. Inwestor zapowiada dwujezdniówkę połączoną wiaduktem i estakadami na rondzie przy OBI. Jakie jeszcze zmiany szykują się w Jabłonnie i kiedy?

REKLAMA

Całkowity koszt wykonania projektu pn. "Obwodnica Jabłonny - II etap" to blisko 2 mln zł. Zgodnie z podpisanym 19 stycznia 2022 roku porozumieniem pomiędzy samorządem województwa mazowieckiego, powiatem legionowskim a gminą Jabłonna, to właśnie samorządy lokalne wspólnie sfinansują przygotowanie dokumentacji projektowej. Najwięcej mandatów w Polsce. Spór sądowy o kamery w Jabłonnie Najwięcej mandatów w Polsce. Spór sądowy o kamery w Jabłonnie
Kamery w Jabłonnie należą do krajowych rekordzistów. W całej swojej czteroletniej historii "zarobiły" już ponad 23 mln zł. Czy jednak wszystko odbywa się tu zgodnie z prawem?

Wiadukt z estakadami na rondzie przy OBI w Jabłonnie?

Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 630 o długości 2,5 km w północno-zachodniej części Jabłonny (od ronda S3 przy OBI do ul. Modlińskiej na skraju Lasów Chotomowskich). Droga zostanie zaprojektowana w przekroju dwujezdniowym 2x2 jako kontynuacja pierwszego etapu obwodnicy Jabłonny po jej wschodniej stronie. Ponadto będzie włączona do obecnego skrzyżowania drogi krajowej nr 61 z drogą wojewódzką nr 630 (skrzyżowanie ul. Zegrzyńskiej z al. Kardynała Stefana Wyszyńskiego), które również zostanie zmodernizowane.

- Projekt będzie uwzględniał powstanie skrzyżowania dwupoziomowego oraz budowę estakad bądź wiaduktów w ciągu planowanej drogi wojewódzkiej nr 630 i drogi krajowej nr 61 - informuje rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Marta Milewska.

Kup bilet

Jakie terminy dla zachodniej części obwodnicy Jabłonny?

Zgodnie z podpisaną umową wykonawca w ciągu trzech lat od dnia jej podpisania przekaże Mazowieckiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich dokumentację projektową wraz z kompletem niezbędnych decyzji administracyjnych umożliwiających rozpoczęcie prac budowlanych.

- Po otrzymaniu kompletu dokumentów będzie można przystąpić do postępowania przetargowego w celu wyłonienia wykonawcy robót. Początek prac budowlanych jest planowany na 2026 rok, zaś szacunkowy koszt inwestycji realizowanej przez samorząd Mazowsza to około 60 mln zł - dodaje Marta Milewska.

(db)

.
 

Komentarze (5)

# Czytelnik

15.04.2023 19:31

No i świetnie.

# Elolga

16.04.2023 07:57

Po co komu ta droga w Jabłonnie która podzieki wieś ona jest dobra dla chorobowa ale nie dla mieszkańców Jabłonna

# Qba

16.04.2023 12:29

A czy np stara droga nr 2 czyli teraz 92 była potrzebna mieszkańcom Sochaczewa czy Warszawy i Poznania ? Po co komu droga w Jabłonnie ... a chociażby dla Nowego Dworu Mazowieckiego. Z Twoim rozumowaniem facet to wszyscy jeździlibyśmy po zdewastowanych drogach lokalnych

REKLAMA

# Lucjan

16.04.2023 12:46

60 mln na budowę. A ile na wywłaszczenie? Przecież to jest ogromna liczba działek.

# Wredny Kocur

20.04.2023 09:58

Lucjan - pojedźmy wg narracji PO - nic nie wydamy, bo droga i tak jest koło Berlina. Wydadzą tyle ile będzie potrzeba i przy okazji wszystkie, zaangażowane w inwestycję firny nie padną. Wiem, że boli, że coś się jednak może w Polsce udać.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA