REKLAMA

Legionowo

bezpieczeństwo »

 

Bezpieczeństwo na terenie powiatu legionowskiego w liczbach

  30 marca 2023

alt='Bezpieczeństwo na terenie powiatu legionowskiego w liczbach'
źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie

W 2022 roku na terenie powiatu legionowskiego policjanci wszczęli blisko 3 tysiące dochodzeń, w tym blisko 2 tysiące o charakterze kryminalnym. Popełniono ponad 3 tysiące wykroczeń, nałożono 11 tysięcy mandatów. Również straż pożarna miała pełne ręce roboty.

REKLAMA

W ubiegłym roku policjanci na terenie powiatu legionowskiego wszczęli 2945 śledztw, w tym aż 1949 o charakterze kryminalnym. Popełniono też 3077 wykroczeń. Jak chwali się legionowska policja, w stosunku do 2021 roku wzrósł poziom wykrywalności sprawców przestępstw. Awantura z tragicznym finałem. Jest zarzut zabójstwa Awantura z tragicznym finałem. Jest zarzut zabójstwa
Prokuratura Rejonowa w Legionowie przedstawiła zarzut zabójstwa jednej z czterech osób zatrzymanych na osiedlu Młodych w związku ze śmiertelnym ugodzeniem nożem. Najpewniej sąd zastosuje wobec podejrzanego areszt tymczasowy.

Przestępczość w Legionowie

W 2022 roku odnotowano 573 przypadki przestępczości gospodarczej, 499 kradzieży, 214 kradzieży z włamaniem oraz 74 kradzieże samochodów. Ogółem za przestępstwa kryminalne zatrzymano 433 osoby. Zatrzymano 252 osoby poszukiwane, a 367 doprowadzono do aresztów śledczych i zakładów karnych celem odbycia kary.

Nieletni dopuścili się w ubiegłym roku 24 czynów karalnych. Zatrzymano też 63 osoby podejrzane o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej w rodzinie. Ponadto funkcjonariusze policji dokonali aż 194 657 kontroli osób podlegających kwarantannie lub izolacji domowej w związku z covid-19.

Wstąp do księgarni

Legionowska drogówka nie próżnowała

Policjanci z wydziału ruchu drogowego skontrolowali 21 670 pojazdów, łapiąc 464 kierowców po spożyciu alkoholu. Zatrzymano 463 prawa jazdy, nałożono 11 039 mandatów. W stosunku do 2021 roku nastąpił spadek liczby wypadków drogowych z 49 do 34. Rannych zostało w nich 34 osoby, a siedem poniosło śmierć. Na drogach powiatu legionowskiego odnotowano 1196 kolizji drogowych.

W 2022 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej uczestniczyły w 2891 interwencjach, w których zginęły 32 osoby, a 109 zostało rannych. Powiatowa straż wzywana była do 381 pożarów. Odnotowano 2296 tzw. zagrożeń miejscowych, najczęściej związanych z anomaliami pogodowymi oraz wypadkami komunikacyjnymi, których skutki usuwali strażacy. Pojawiały się również wezwania niezasadne. Fałszywych alarmów było w roku ubiegłym aż 214.

REKLAMA

Legionowski WOPR w liczbach

W ubiegłym roku Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe uczestniczyło w ośmiu akcjach ratunkowych wobec tonących na akwenach powiatu legionowskiego. Pięć osób uratowano, trzy utonęły. Wykonano 65 transportów osób poszkodowanych.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe