REKLAMA

Wawer

różne »

 

Obniż rachunki za prąd. Miasto dopłaci

  7 listopada 2017

alt='Obniż rachunki za prąd. Miasto dopłaci'

Chcesz obniżyć rachunki za prąd? Planujesz zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w swoim domu czy firmie na terenie Warszawy? Skorzystaj z możliwości wykonania tej inwestycji z dofinansowaniem uzyskanym ze środków pochodzących z budżetu miejskiego.

REKLAMA

Dotacje na finansowanie lub dofinansowanie inwestycji na terenie m.st. Warszawy, służących ochronie środowiska i gospodarce wodnej skierowane są do szerokiego grona warszawiaków. Wnioski mogą składać zarówno osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, przedsiębiorcy, stowarzyszenia i fundacje, jak również biura, dzielnice, jednostki organizacyjne m.st. Warszawy.

Dla kogo jest dotacja?

O uzyskanie dofinansowania mogą ubiegać się podmioty i jednostki planujące między innymi wykonanie inwestycji związanych z wykorzystaniem lokalnych źródeł energii odnawialnej, w tym zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, umożliwiającej pozyskiwanie darmowej energii promieniowania słonecznego i przetwarzanie jej w energię elektryczną. Z "dotacji warszawskiej" może skorzystać zarówno osoba fizyczna posiadająca dom na terenie Warszawy, jak i prowadząca działalność gospodarczą. Warunkiem dla wnioskodawców jest posiadanie prawa do dysponowania nieruchomością.

- Znaczna część inwestorów planuje wykorzystać środki uzyskane z m.st. Warszawy na realizację inwestycji związanych z wykorzystaniem lokalnych źródeł energii odnawialnej w tym instalacji fotowoltaicznych. Dziś coraz więcej osób rozumie bowiem, że inwestycja w fotowoltaikę pozwala generować znaczące oszczędności w dość krótkiej perspektywie - mówi Radosław Posmyk z firmy Helio Experts.

Zapraszamy na zakupy

Składanie wniosków

Aby uzyskać dotację, należy złożyć stosowny wniosek wraz z kompletem wymaganych dokumentów w Biurze Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy. Wnioski rozpatrywane będą zgodnie z datą wpływu. Udzielenie dotacji uzależnione jest od dostępności w danym roku budżetowym miejskich środków z tytułu opłat za korzystanie ze środowiska i administracyjnych kar pieniężnych, stanowiących źródło finansowania.

Podstawowym kryterium jest termin złożenia wniosku - osobom, którym zależy na otrzymaniu dotacji, radzimy się spieszyć. Dotacja przyznawana przez Urząd m.st Warszawy jest wyjątkowo łatwym i opłacalnym źródłem finansowania inwestycji, przez co cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród warszawiaków.

REKLAMA

Ile można zyskać?

Duże zainteresowanie dotacją to zasługa korzystnych warunków dofinansowania. W przypadku inwestycji związanych z wykorzystaniem lokalnych źródeł energii odnawialnej dla podmiotów ustalono wysokość dofinansowania do 40% rzeczywistych kosztów realizacji inwestycji. Oznacza to, że maksymalna wartość dotacji udzielonej w ramach jednego wniosku dla osób fizycznych na zakup i instalacji fotowoltaicznej może wynieść nawet 15 tys. zł.

Warto wspomnieć o tym, iż dotacja nie podlega podatkowi dochodowemu, ani nie wymusza na inwestorze obowiązku zaciągnięcia żadnego preferencyjnego kredytu, co jest bardzo popularnym rozwiązaniem wśród mechanizmów dotacyjnych. Tym samym "dotacja warszawska" nie ma żadnych ukrytych kosztów dla inwestora.

REKLAMA

Pomoc w uzyskaniu dotacji

Wnioski o udzielenie dotacji przyjmowane są od 1 września do 31 grudnia roku kalendarzowego poprzedzającego planowany rok realizacji inwestycji oraz od 2 stycznia do 31 marca roku, w którym planowana jest realizacja inwestycji. Oprócz daty wpłynięcia wniosków ważne jest przedłożenie odpowiednio przygotowanych dokumentów. Mowa tu m.in. o dokumentacji inwestycji, określającej jej zakres rzeczowo-finansowy oraz stosownych oświadczeniach. Pomoc w ich opracowaniu i uzyskaniu dotacji na zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznej można uzyskać zgłaszając się do firm zajmujących się kompleksowo przygotowaniem i obsługą inwestycji w odnawialne źródła energii.

- Wystarczy, że inwestor wyrazi chęć skorzystania z "dotacji warszawskiej" poprzez wypełnienie formularza kontaktowego, który stworzyliśmy wspólnie z naszym partnerem, firmą Viessmann. Nasi eksperci zajmą się już wszystkim: zaczynając od doboru instalacji zgodnie z wymaganiami inwestora, w oparciu o najlepsze dostępne na rynku technologię, przez pozyskanie dofinansowania, aż po montaż i serwis w ramach 25-letniej gwarancji udzielanej na nasze podzespoły - dodaje Radosław Posmyk. - W zeszłym roku firma HelioExperts pozyskała maksymalną wysokość dotacji dla wszystkich klientów, którzy zgłosili się w trakcie trwania naboru wniosków. Zatem mamy już potwierdzoną skuteczność w ramach tego mechanizmu dotacyjnego. Warto też podkreślić, że nigdy nie pobieramy od naszych klientów żadnych opłat za przygotowanie wniosku o dotację - podsumowuje ekspert.

Dużą zaletą korzystania z usług tego typu firm w pozyskiwaniu dotacji z pewnością jest fakt, że odciążą nas one od czasochłonnego przygotowania niezbędnej dokumentacji i pozwolą uniknąć błędów na tym etapie, co znacznie zwiększa szansę na uzyskanie dofinansowania.

Artykuł sponsorowany

 

REKLAMA

Komentarze (3)

# FRODO

10.11.2017 20:32

Niestety mimo dotacji inwestycja w fotowoltaikę jest nadal mało opłacalna. Maksymalny zwrot kasy przy max dotacjach dla Warszawy to nie więcej niż 15 000 PLN .Próbowałem kalkulować mając domek jednorodzinny przy zapotrzebowaniu 5000 kWh to inwestycja zwraca się po ok. 8 - 9 latach. Koszt inwestycji to ok 40 000 PLN już po uwzględnieniu dotacji. A teraz kilka uwag o samych ogniwach i instalacji. Po pierwsze ogniwa tracą na swojej sprawności z upływem czasu. Praktycznie po 10 latach trzeba je wymienić na nowe. Oczywiście producenci dają gwarancje na 10 lat ale nikt jeszcze nie wie z autopsji jaka będzie strata na sprawności z upływem czasu i do końca nie wiadomo jaki będzie rzeczywisty okres zwrotu instalacji.
Po drugie instalacja musi być wpięta w istniejącą instalację elektryczną, rozliczenie następuje wg wskazań tzw. Licznika różnicowego. Nie można tak sobie korzystać z energii wyprodukowanej z ogniwa, najpierw trzeba tą energię sprzedać do dostawcy żeby potem móc z niej korzystać. W okresie dużego nasłonecznienia jest nadwyżka produkowanej energii i jest ona oddawana do sieci , natomiast wieczorem jak jest ciemno energia jest czerpana z sieci. Płaci się tylko za tzw. dodatnią różnicę. I tu jest haczyk żeby zużyć 0,8 kWh trzeba oddać do sieci 1,0 kWh. Jeżeli projekt był źle zrobiony i dobrana zbyt mała powierzchnia paneli to i tak za prąd trzeba będzie zapłacić.
Po trzecie instalacja fotowoltaiczna pracuje tylko wtedy kiedy jest podłączona do napięcia 230 V z sieci. Nie można z niej korzystać w przypadku kiedy np. wichura pozrywa przewody i nie ma prądu w okolicy, a świeci piękne słońce.
Jak na razie to najwięcej zarabiają firmy, które oferują instalacje fotowoltaiczne.

 DominikK

21.06.2018 11:40

Warto oszczędzać zmieniając sprzedawcę prądu. Wtedy fotowoltaika + http://tani prąd rzeczywiście się opłacają.

 Amanda231

22.06.2018 19:32

jeśli to wypali, to super opcja

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2024
Boże Narodzenie 2024
Boże Narodzenie 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Sylwester 2024/2025
Sylwester 2024/2025
Sylwester 2024/2025

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe