REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

inwestycje

 

Wielka metamorfoza małego placu zabaw

  12 stycznia 2023

Wielka metamorfoza małego placu zabaw
źródło: Dzielnica Wola

Osiedlowy plac zabaw na Kole przy ul. Obozowej 93 przeszedł gruntowną przemianę. Wysłużone urządzenia zabawowe zostały zastąpione przez nowe, a teren zachęca do korzystania o niemal każdej porze roku.

REKLAMA

Jeszcze w połowie września plac zabaw zlokalizowany między kamienicami przy ul. Obozowej 93 na Kole nie zachęcał do zabawy. Na niewielkim, ogrodzonym terenie znajdowały się piaskownica, stara karuzela, huśtawka i kilka wysłużonych ławek. Podwórkowe rewolucje na Woli. Rozbetonowują i sadzą zieleń Podwórkowe rewolucje na Woli. Rozbetonowują i sadzą zieleń
Kilka wolskich podwórek zostało ostatnio rozbetonowanych, a na jednym prace jeszcze trwają. Beton został zastąpiony przez zieleń, a dzielnica już planuje podobne działania w przyszłym roku. O które podwórka chodzi?

Teraz sytuacja zmieniła się diametralnie, bo wolski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami ukończył gruntowny remont placu zabaw za ponad 323 tys. zł.

Nowy plac zabaw

- Jestem przekonany, że okoliczne dzieciaki będą chętnie z niego korzystać, bo miejsce zyskało atrakcyjny wygląd i nowe urządzenia, które są dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych - mówi burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski.

Centralnym punktem placu zabaw jest zestaw integracyjny, z którego korzystać może jednocześnie aż 58 dzieci. Urządzenie składa się z podestów oraz domku i jest wyposażone w interaktywne i ruchome elementy, które wydają dźwięki i zmuszają najmłodszych użytkowników do myślenia. Oprócz tego na placu znajdują się: nowa piaskownica z dwoma domkami i stolikiem, potrójna huśtawka, karuzela z miejscem na wózek inwalidzki, a także trampolina i równoważnia. Przy remoncie pomyślano także o opiekunach, dla których ustawiono osiem komfortowych ławek. Według zapewnień inwestora wszystkie sprzęty są całkowicie bezpieczne i wykonane z materiałów wysokiej jakości.

REKLAMA

Remonty na Woli

- Mieszkańcy często się do nas zwracają i wskazują miejsca, które mogłyby przysłużyć się lokalnym społecznościom, gdyby nie ich kiepski stan techniczny - mówi radna Urszula Kęcik-Staniszewska. - Mam nadzieję, że korzystanie z placu zabaw sprawi dzieciom dużo radości, a ich rodzicom pozwoli na chwilę odpoczynku na świeżym powietrzu - dodaje.

Remont placu zabaw przy Obozowej 93 to inwestycja własna ZGN, który w ramach możliwości finansowych stara się odnawiać wysłużone obiekty.

- Mimo niestabilnej sytuacji finansowej, udało się szybko odnowić plac zabaw na Kole, ale to nie wszystko - mówi Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola.

(jr)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA