REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

komunikacja

 

Przeprowadzka pętli z Młynowa. Wreszcie się doczekaliśmy

  11 stycznia 2023

Przeprowadzka pętli z Młynowa. Wreszcie się doczekaliśmy
źródło: UM Warszawa

W sobotę 14 stycznia zostanie oddana do użytku opóźniona o trzynaście miesięcy pętla autobusowa na Ostroroga. Dojadą do niej autobusy linii 106 i 136 kończące dziś kursy na pobliskim Młynowie.

REKLAMA

Pętla Ostroroga zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu z Wawrzyszewską. Od soboty 14 stycznia będą wyruszały stąd i kończyły kursy autobusy linii 106 i 136.

"Plac Pole Elekcyjne" w Warszawie

Dotychczasowe przystanki Młynów - zarówno tramwajowe (linii 20, 23, 24), jak i autobusowe (linii 103, 106, 136, N45, N95) - zmienią nazwę na. Parking na Powązkach pęka w szwach. Obok wielki, pusty chodnik Parking na Powązkach pęka w szwach. Obok wielki, pusty chodnik
By uniknąć tłoku we Wszystkich Świętych i Zaduszki, wielu warszawiaków wybrało się na groby w miniony weekend. Na Ostroroga tradycyjnie zabrakło miejsc parkingowych.

Skwer Wolnej Elekcji powstawał powoli. Czekaliśmy cztery lata na fontannę Skwer Wolnej Elekcji powstawał powoli. Czekaliśmy cztery lata na fontannę
W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego pojawiły się nowe propozycje na uatrakcyjnienie skweru, który powstał za sprawą... budżetu obywatelskiego sprzed kilku lat.
.. "Plac Pole Elekcyjne". Na Facebooku pasażerowie zdążyli już ją wyśmiać. "To w końcu plac czy pole? Gdzie jest taki plac w Warszawie?" - pytają. Warto przypomnieć, że Pole Elekcyjne było miejscem, w którym szlachta Rzeczypospolitej wybierała królów. Rozciągało się ono między Obozową, Ostroroga i Płocką. Dziś formalnie Polem Elekcyjnym nazywa się mały skwer z pomnikiem w formie buławy.

Nowa pętla została wybudowana, aby zastąpić pętlę Młynów, która stała się za ciasna dla wszystkich autobusów obsługujących trasy 103, 106 i 136. Na pętli Ostroroga są dwa perony o długości 60 i 40 m, które mieszczą dwa autobusy 12-metrowe i trzy przegubowe. W ramach inwestycji powstały także wiaty przystankowe, chodniki i wiata dla rowerów z zielonym dachem z rozchodnika.

REKLAMA

Ponad rok opóźnienia

"Miejskie Zakłady Autobusowe zamontowały na pętli ładowarki dla autobusów elektrycznych. Planowane jest skierowanie takich pojazdów do obsługi linii 106" - zapowiada warszawski ratusz.

Na pętli stanął również budynek socjalny dla kierowców, w którym będą mogli odpocząć, zjeść drugie śniadanie oraz skorzystać z toalety. Pierwotnie prace nad pętlą miały zakończyć się w grudniu 2021 roku. Jak twierdzi ZTM, ogromne opóźnienie jest winą firmy E.On, która zwlekała z podłączeniem nowych obiektów do sieci elektrycznej.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze (1)

# nnn

11.01.2023 15:55

Plac czy pole? To jest plac(ek) na polu.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA