REKLAMA

REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski

 

Kolejna bezpłatna sauna w Warszawie? Zalew Bardowskiego już czeka

  28 lutego 2023

Kolejna bezpłatna sauna w Warszawie? Zalew Bardowskiego już czeka
źródło: bo.um.warszawa.pl

Jednemu z mieszkańców Warszawy zamarzyło się ustawienie nad zalewem przy Bardowskiego na Elsnerowie sauny. Byłaby ona wzorowana na tej, która działa w porcie Czerniakowskim.

REKLAMA

- Projekt zapewnia dodatkową atrakcję oraz udogodnienie dla mieszkańców dzielnicy, którzy przychodzą nad Zalew Bardowskiego odpocząć - przekonuje Norbert Zieliński, autor pomysłów wielu projektów realizowanych na terenie stolicy z budżetu obywatelskiego.

Sauna w Warszawie

Projekt za 350 tys. zł zakłada postawienie miejskiej sauny podobnej do tej, która jest cumowana w porcie Czerniakowskim. Basen Polonez: mieszkańcy chcą bezpłatnego pływania i rozbudowy SPA Bezpłatne pływanie i rozbudowa SPA na Bródnie
Budżet obywatelski w ostatnich latach pozwolił pływalni przy Łabiszyńskiej 20 utrzymać standardy nowoczesnych basenów. W tym roku mieszkańcy zdecydowali o jego rozbudowie oraz bezpłatnych wejściówkach w ramach jednego projektu. Co konkretnie się zmieni?
Byłaby ona bezpłatnie udostępniana dla wszystkich mieszkańców.

Projekt nie określa, w jakim okresie roku ani w jakich godzinach byłaby czynna sauna. Nie podaje też limitu osób, które mogłyby jednocześnie z niej korzystać ani zasad określających limit czasu dla jednej osoby.

Wstąp do księgarni

Głosujący kochają sauny

Nie jest to pierwszy pomysł budowy sauny w ramach budżetu obywatelskiego. Przypomnijmy, że już w tym roku OSiR Targówek przymierza się do rozbudowy strefy spa na bródnowskiej pływalni Polonez. W ramach projektu za 800 tys. zł, który zapewni mieszkańcom nie tylko bezpłatne pływanie, strefa ma się powiększyć dwukrotnie i zostać wzbogacona o saunę fińską oraz łaźnię parową. Dojść mają też ściana solna i "lodopad" z natryskami. Jak zatem widać, projekty tego typu bardzo się mieszkańcom podobają.

Za sprawą białołęckiego radnego Filipa Pelca w tym roku będzie też realizowany projekt przenośnej sauny, która będzie ustawiana na plażach na prawym brzegu Wisły: przy ogrodzie zoologicznym i na Saskiej Kępie. Jeśli projekt sauny nad Zalewem Bardowskiego zostanie dopuszczony do głosowania, ma sporą szansę na zwycięstwo w czerwcowym głosowaniu mieszkańców.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA