REKLAMA

Puls Warszawy

środowisko

 

Oto nowy mieszkaniec zoo. Maluszek z zagrożonego gatunku

  2 lutego 2023

Oto nowy mieszkaniec zoo. Maluszek z zagrożonego gatunku
źródło: Facebook / Warszawskie ZOO

Miejski Ogród Zoologiczny im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie pochwalił się kolejnym sukcesem. Pracownicy poinformowali, że 19 stycznia wykluł się samiec chelodyny rotiańskiej. Gatunek występuje w naturze wyłącznie na indonezyjskiej wyspie Roti i jest krytycznie zagrożony wyginięciem.

REKLAMA

"Powitajcie nowego maluszka żółwia wężoszyjego. Ten nowy mieszkaniec warszawskiego zoo przyszedł na świat dokładnie trzy tygodnie temu, w czwartek 19 stycznia, po około trzymiesięcznej inkubacji. Żółwiątko mieszka obecnie na zapleczu pod czujnym okiem opiekunów i ma się dobrze. W Warszawie urodził się koń Przewalskiego W Warszawie urodził się koń Przewalskiego
Koń Przewalskiego przyszedł na świat w warszawskim zoo. Miejski Ogród Zoologiczny im. Antoniny i Jana Żabińskich pochwalił się sukcesem w programie reintrodukcji zagrożonego gatunku do dawnych siedzib w Azji Środkowej.
Rośnie, dopisuje mu apetyt. Jak to maluszek, uwielbia jeść i spać" - opisują pracownicy Miejskiego Ogrodu Zoologicznego na Pradze.

Chelodyna rotiańska w Warszawie

"Żółw wężoszyi" to zbiorcze określenie dla kilku spokrewnionych gatunków chelodyny, żółwi z rodziny matamatowatych. Chelodyna rotiańska to gatunek pochodzący z indonezyjskiej wyspy Roti, położonej między morzami Sawy i Timor. W środowisku naturalnym gad ten zasiedla bagna, płytkie jeziora, pola ryżowe i rowy melioracyjne. W herpetarium na Pradze mieszka stado składające się z czterech samców oraz dwóch samic.

"W 2000 roku został wpisany do Czerwonej Księgi IUCN na listę gatunków zagrożonych jako krytyczne zagrożony wyginięciem. A to wszystko ze względu na ograniczony zasięg i liczebność gatunku, czego głównym powodem jest międzynarodowy popyt i wyłapywanie osobników z natury w celach hodowlanych" - informuje warszawskie zoo.

Wstąp do księgarni

Koń Przewalskiego w Warszawie

To kolejny w ostatnich dniach sukces, którym pochwalił się Miejski Ogród Zoologiczny im. Antoniny i Jana Żabińskich. 26 stycznia o godz. 6:45 przyszło na świat źrebię zagrożonego wyginięciem konia Przewalskiego. Warszawskie zoo z sukcesami rozmnaża konie słynnego gatunku, a dwa osobniki trafiły do programu reintrodukcji gatunku do naturalnego środowiska. Wyjechały do zoo w Pradze, skąd one lub ich potomstwo trafią do jednego z rezerwatów w Azji Środkowej.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA