REKLAMA

Puls Warszawy

budżet obywatelski

 

Na ulicach Warszawy zawisną... worki bokserskie?

  2 lutego 2023

Na ulicach Warszawy zawisną... worki bokserskie?
źródło: Budżet Obywatelski Warszawy 2024

Troje mieszkańców Warszawy zaproponowało zawieszenie w miejscach publicznych worków bokserskich, które miałyby... pomóc w walce z lękami i obawami. Stanowisk do boksowania zaplanowano aż 36, a część byłaby przystosowana do potrzeb niepełnosprawnych. Pomysłodawcy powiązali swój projekt nawet z covid-19 i wojną rosyjsko-ukraińską.

REKLAMA

"Projekt przewiduje wykonanie 36 ogólnodostępnych stanowisk z workami bokserskimi. 18 z nich znajdzie się w istniejących już bezpłatnych plenerowych siłowniach w Warszawie. Połowa z nich w miejscach, które odnotowują dużą aktywność i popularność, a połowa w miejscach bardziej oddalonych" - czytamy w opisie jednego z najbardziej nietypowych pomysłów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na 2024 rok. Alkohol na bulwarach jest legalny. To ostateczna decyzja Alkohol na bulwarach jest legalny. To ostateczna decyzja
Naczelny Sąd Administracyjny przyznał dzisiaj rację prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu i dopuścił spożywanie alkoholu na bulwarach na lewym brzegu Wisły. Uchwała Rady Warszawy w tej sprawie została wcześniej zaskarżona i Wojewódzki Sąd Administracyjny stwierdził jej nieważność. NSA uznał skargę kasacyjną wniesioną przez prezydenta miasta.

Worki bokserskie w Warszawie?

Autorami pomysłu są Daniel Wiśniewski, Michał Łagunionok i trzecia osoba, która pragnęła zachować anonimowość. Jednym z założeń projektu jest, żeby w co najmniej jeden worek została wyposażona każda spośród 18 dzielnic Warszawy, od 217-tysięcznego Mokotowa po 25-tysięczny Rembertów.

"Pozostałe 18 stanowisk z workami bokserskimi zostanie umieszczonych w miejscach intensywnej aktywności i zagęszczenia miejskiego - od przestrzeni kulturalnych po okolice biurowców i obiekty postindustrialne. Niektóre z nich kojarzą się w wyobraźni Warszawy z wypoczynkiem, stresem lub oczekiwaniem. Biorąc pod uwagę zmiany i spodziewane wahania cen materiałów budowlanych, możliwe jest, że projekt na etapie realizacji będzie wymagał ograniczenia liczby stanowisk z workami bokserskimi" - piszą autorzy.

Wstąp do księgarni

Uliczna walka ze... stresem

Według wstępnych szacunków zawieszenie 36 worków bokserskich kosztowałoby 428 tys. zł. Pomysłodawcy zauważają, że Warszawa już w tej chwili posiada rozbudowaną sieć sal bokserskich, dobrze rozwiniętą kadrę bokserską i rywalizację międzyklubową, ale nie każdego stać na treningi a upublicznienie boksu - zdaniem autorów projektu - wyszłoby dyscyplinie na dobre.

Pomysłodawcy powołują się także na Amsterdam, gdzie worki bokserskie - o czym już autorzy nie piszą - pojawiły się w miejscach publicznych podczas stanu epidemii. Restrykcje w Niderlandach były wyjątkowo radykalne, a kluby postanowiły je obejść wywieszając worki i organizując treningi przed swoimi siedzibami. Później temat podchwyciły fundacje i stowarzyszenia chcące dostać dofinansowanie od amsterdamskiego samorządu i twierdzące, że worki powinny zostać jako "antystresowe".

- W ostatnich latach, w związku z ograniczeniami związanymi z covid-19 i konsekwencjami rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Warszawa boryka się z podobnymi symptomami i wyzwaniami. Infrastruktura obiektów sportowych na świeżym powietrzu okazała się znakomitym i niedrogim sposobem przeciwdziałania inercji aktywności fizycznej i zmęczeniu na poziomie populacji - twierdzą pomysłodawcy.

(jok)

.
 

Komentarze (4)

# nnn

02.02.2023 22:58

Proponuję jeszcze powiesić młotki aby autorzy takich pomysłów mieli czym sobie rozumu nabijać.

# Wieszak

03.02.2023 22:24

Aż się komputer zawiesił szanownej komisji obywatelskiej.

# Endrju

06.02.2023 17:55

nnn, idż do autorów tego pomysłu i powiedz im to w twarz. Nie masz pojęcia kim są ci ludzie, co robią i wylewasz swoje żale jak piwniczak.

REKLAMA

# asfdf

08.02.2023 12:12

#Endrju napisał(a) 06.02.2023 17:55
nnn, idż do autorów tego pomysłu i powiedz im to w twarz. Nie masz pojęcia kim są ci ludzie, co robią i wylewasz swoje żale jak piwniczak.

Po co ktokolwiek miałby iść do jakichś półgłówków i mówić im cokolwiek w ich tępą twarz?
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA