REKLAMA

Forum › Targówek

REKLAMA

# brodno

25.05.2012 10:48

bardzo dobrze że nie będzie kładki dla pieszych, To jest środek miasta, po co tworzyć kolejną barierę, gdzie wciąż windy będą popsute lub zdewastowane. Normalne przejście jest tańsze i wygodniejsze. Samochody postoją na światłach ale to nie obwodnica lub trasa ekspresowa aby tworzyć kładki.
Brak ścieżki rowerowej - głupota. Rowerzyści będą jeździć po chodniku, i tyle.
Wiadukt nad Budowlaną - zbędny wydatek - przecież to nie zmniejszy korków - samochody i tak stać będą na krzyżowce z Kondratowicza czy przed rondem Żaba. Po co olbrzymią kasę na wiadukt wydawać? Tramwaj - też pytam po co? Autobus nie jest tańszy? A jak ma stać w korku to zbudować z bus pasem jako trzeci pas a nie tramwaj - olbrzymie koszty budowy, a jak jeden skład się popsuje to wszystkie stoją - bezsens!

# Mieszkaniec Bródna

25.05.2012 14:06

Bzdurny projekt, miasto wywala duże pieniądze ale efekty dla mieszkańców Targówka i Bródna będą straszne. Z ulicy Wincentego robi się szybką arterię, która odgrodzi w znacznym stopniu dostęp do niej dla mieszkańców okolicznych osiedli. Już raz przedstawiano plany przebudowy tej ulicy. Licznie zgromadzeni mieszkańcy byli oburzeni tymi projektami. Rabi się drogę szybkiego ruchu na dojazd do super marketu przy Głębockiej oraz dojazd do wschodniej Białołęki. Tak nie może być!!!. Ulica Wincentego jest dla mieszkańców naszej dzielnicy, ma łączyć osiedle Targówek z osiedlem Bródno. Bla mieszkańców Białołęki jest istniejąca ulica Odrowąża i Wysockiego z wjazdem na Trasę Toruńską. Po czorta tworzyć dodatkową arterię. Szkoda pieniędzy i mieszkańców naszej dzielnicy, którym stworzy się koszmar. Ile potrzeba terenu pod nowe planowane rozwiązania. Nie lepiej wykorzystać jako jedną z nitek obecny ślad ul. Wincentego?. Kto za to zapłaci. Czy w tym ratuszu siedzą same debile?

# mmmm

25.05.2012 14:38

Bzdurny projekt. 'Debilne' miasto, a doskonale wiedzą gdzie wydać nasze podatki -> na projekt. który może za 15 lat zostanie zrealizowany (i będzie jeszcze 5 krotnie przerabiany=kasa).
OBWODNICA ŚRÓDMIEŚCIA jest potrzebna, a nie dyrdymały.

REKLAMA

# Mieszkaniec Targówka

29.05.2012 08:22

Wydaje mi się to nie najlepszym rozwiązaniem. Odsuwamy arterię od Cmentarza Żydowskiego, a zdecydowanie przesuwamy ludziom pod okna. Czy ktoś pomyślał o mieszkańcach budynków pod numerami od 16 do 32 i dalszych. Czy przewidziano jakieś ekrany wyciszające itp itd?
Poza tym zgadzam się że rzeczywiście są to wyrzucone pieniądze na ten projekt. Ulica ta powinną być ulicą lokalną, dużo poprzecznych ulic i dodatkowo Brama Główna Cmentarza Bródnowskiego, gdzie zawsze isę dużo dzieje, a miejsca na jakieś ekstra roziwązania poprostu nie ma.

# Jan

30.05.2012 06:22

Droga główna ruchu przyspieszonego w środku dzielnicy ma na celu usprawnienie dojazdu do C.H. Głębocka.Nasze domy położone wzdłuż Św. W. staną się gettem odciętym ekranami i brakiem dojazdu(znaczna część ulic dochodzących do Św.W. będzie pozbawiona bezpośredniego wjazdu!). Sklepiki i drobne zakłady usługowe znikną przykryte ekranami i z braku dojazdu. Uważam,że podstawą powinna być zmiana statusu tej drogi i dopiero rozbudowa:po 2 pasy ruchu,ścieżka rowerowa,chodniki i zieleń.
Kolejny projekt gigant to znów wywalone miliony i zarobek dla gdańskich projektantów. A tak nawiasem to pierwsze projekty pamiętam z lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia, tylko wtedy było taniej: Panie z urzędu dostawały nowe kredki i malowały projekt z przed pięciu lat! Dziś to są miliony zł.

# Urodzony na Wincetego

30.05.2012 06:26

Mam ogromną prośbę: na wczorajszym spotkaniu informacyjnym byli zorganizowani przedstawiciele mieszkańców-stowarzyszenie? bardzo proszę o namiary na tych Państwa!

REKLAMA

# Mieszkaniec Bródna

31.05.2012 11:54

A gdzie są radni dzielnicowi, gdzie radni z Rady Warszawy wybierani z naszego okręgu. Biorą miesięcznie ponad 2500 zł. diet i ich obowiązkiem jest bronienie interesów mieszkańców. Gdzie jest przewodniczący rady Targówka?, Zbigniew Poczesny. Jego psim obowiązkiem jest tworzenie zapory i mobilizowanie radnych przeciwko takim bzdurnym pomysłom jak szykowany projekt ulicy Wincentego. Gdzie jest Zarząd Dzielnicy?. Co robi aby zablokować powstający projekt. Co robi w tej sprawie Burmistrz Zawistowski?. Co robią urzędnicy wydziałów architektury i inwestycji?, czy ktoś ich kontroluje?. Ci wszyscy nasi reprezentanci za pracę w naszym imieniu otrzymują znaczne pobory. Ich psim obowiązkiem jest dbać o interes mieszkańców. Jak nie mogą czy też nie potrafią tego robić to niech się podadzą do dymisji lub zmienią pracę.

# gkaras

17.08.2012 18:18

A czy w XXI wieku można budować drogi bez ścieżek rowerowych...?

# nikt wazny

07.03.2013 08:07

Jestem za poszerzeniem ,uregulowaniem , usprawnieniem Wincentego ale nie róbcie autostrady do osiedla i sklepu
1 Musi być ścieżka rowerowa w ogóle nie przewiduje innej opcji jest z 3 stron cmentarza i z tej też ma być, połączy ona pozostałe ścieżki od strony Zacisza nie ma ścieżek po za tą przy Radzymińskiej
2 problem z 10-12 grobami ma zablokować 200-300tysiącom żywych dojazd do domu tylko dlatego że groby nie są zlokalizowane na cmentarzu tylko przy ulicy głupota i brak odpowiedzialności urzędników
groby należy wykopać i z należytymi honorami pochować na cmentarzu
3 dojazd do CH Targówek i Białołęka jest od Wysockiego i Toruńskiej i to powinno wystarczyć
4 jeśli jednak zostanie poszerzona czy też zbudowana ulica od Radzymińskiej do dawnej Budowlanej to powinien powstać wiadukt bo sie za kiełbasimy

REKLAMA

# z Brodna

21.06.2013 21:16

Bardzo dobra decyzja. Wreszcie bedzie nowe polaczenie od Ronda Zaba do Bialoleki Wschodniej i powrot linii autobusowej 527

 dr Fager

25.06.2013 18:48

Jest wjazd na Bródno ulicą Odrowążą? Jest to droga szybkiego ruchu w kierunku południowym i wschodnim dla naszych mieszkańców. Kierunek zachód to przeprawy mostowe a kierunek północ to Radzymińska i przedłużenie Wysockiego w kierunku Żerania i Jabłonnej. A Wincentego? Zawsze była ulicą lokalną i taką powinna zostać Najpilniejsze dla Targówka inwestycje drogowe to przy zamkniętej Targowej doskonale widać. Już dawno powinna być Nowo-Kijowska i przedłużenie Odrowąża wzdłóż torów kolejowych aż do Rembertowa. Omijamy Targową co znacznie poprawiłoby komunikację w dzielnicy oraz na całej Pradze. Myślimy? To myślmy o mieszkańcach a nie o dojeździe do ratusza bo nie jest zły.

# Zabka

04.03.2015 21:42

Mieszkanka białołęki
Mieszkaniec Brodna pisze ze ul.Św Wincentego to jest ich ulica i nie ma potrzeby przebudowy.od kiedy ulice biegnącej przec dzielnice należą do ich mieszkańców

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA