Nowe nocne na Targówku już w piątek
25 lutego 2015
W ostatni weekend lutego zaczną jeździć przez Targówek dwa nowe autobusy nocne.
Koci domek stoi sobie na Bródnie
Już starożytni Egipcjanie przekonali się o pożyteczności kotów, otaczając je kultem i częściowo udomawiając, by tępiły gryzonie grasujące w świątyniach. Dziś na Targówku żyje wiele miejskich kotów. Ile dokładnie? Nie wiadomo.
Solidarności (powrót: Nowy Zjazd - Wisłostrada - Topiel - Dobra - Tamka - Kopernika - Świętokrzyska) - Targowa - Ząbkowska - Radzymińska - Naczelnikowska (wybrane kursy: Zabraniecka - Gwarków - Zajezdnia Utrata - Gwarków - Zabraniecka - Księżnej Anny - Zgrzebna - Rzeczna) - Ziemowita - Swojska - Wierna.
Druga linia nocna to N66, którą będzie można dotrzeć do Ząbek trasą od Centralnego i dalej: Emilii Plater - Świętokrzyska - Marszałkowska - pl. Bankowy - al. Solidarności (powrót: Nowy Zjazd - Wisłostrada - Topiel - Dobra - Tamka - Kopernika - Świętokrzyska) - Targowa - Ząbkowska - Radzymińska - Kraśnicka - Ziemowita - Wierna - PKP Zacisze-Wilno - Wierna - Janowiecka - Ząbki: Warszawska - al. Piłsudskiego - Powstańców - Maczka - Szwoleżerów - Sikorskiego - Kwiatowa - Orla - Wojska Polskiego - Leszyckiego - Batorego - do Sosnkowskiego (powrót: Batorego - Bystra - Radzymińska).
W związku z wprowadzeniem tych linii, uproszczą się trasy dwóch innych autobusów - N11 i N61. Ten pierwszy pojedzie z Radzymińskiej w Jórskiego, by przez Berensona dotrzeć na Skarbka z Gór (a w drodze powrotnej przez Lewandów, Głębocką i Berensona), zaś N61 będzie jechać prosto do Strugi.
Zmiany zaczną obowiązywać w nocy z piątku na sobotę 27/28 lutego.
(red)
.








































