REKLAMA

Legionowo

inwestycje »

 

Nowa podstawówka w Jabłonnie coraz bliżej. Jest umowa na projekt

  29 lutego 2024

alt='Nowa podstawówka w Jabłonnie coraz bliżej. Jest umowa na projekt'
źródło: LWS Architekci Sp. z o.o.

Gmina Jabłonna chce zbudować na osiedlu Przylesie szkołę podstawową z halą sportową. Placówka ma liczyć od 23 do 29 sal lekcyjnych, trzy miejsca do prowadzenia zajęć sportowych i stołówkę dla 300 dzieci. Wójt Jarosław Chodorski poinformował właśnie o podpisaniu umowy na wykonanie dokumentacji projektowej.

REKLAMA

Podpisana właśnie umowa na projekt nowej szkoły podstawowej w Jabłonnie, to efekt lawiny zdarzeń, które miały miejsce w drugiej połowie ubiegłego roku.

Nowa szkoła w Jabłonnie

Wszystko zaczęło się od konkursu na przygotowanie koncepcji szkoły podstawowej z halą sportową i zagospodarowaniem terenu przy ul. Akademijnej 14. Chcesz wziąć kredyt gotówkowy online? O tym musisz pamiętać! Chcesz wziąć kredyt gotówkowy online? O tym musisz pamiętać!
Kredyt gotówkowy online może wspomóc Cię w realizacji różnych planów - dzięki otrzymanej gotówce możesz pokryć koszty remontu czy naprawić samochód. O wsparcie finansowe z banku możesz ubiegać się na różne sposoby, także przez internet. O czym musisz pamiętać, jeżeli zdecydujesz się na kredyt gotówkowy online? W jaki sposób przygotować się do złożenia wniosku?
Autorzy wybranej koncepcji zostali zaproszeni do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki w celu opracowania dokumentacji projektowej i pełnienia nadzoru autorskiego w czasie realizacji robót budowlanych.

- Wczoraj zawarliśmy umowę z firmą LWS Architekci na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę szkoły podstawowej z salą sportową przy ulicy Akademijnej 14 w Jabłonnie - poinformował na Facebooku wójt Jarosław Chodorski. - Już w ciągu najbliższych 60 dni przeprowadzone zostaną badania geotechniczne gruntu. Wykonawca ma łącznie 480 dni na uzyskanie pozwolenia na budowę - dodał.

Zapraszamy na zakupy

Szkoła na Przylesiu

Szkoła stanie niemal naprzeciwko centrum badawczego Polskiej Akademii Nauk i kościoła, który jest budowany przy ul. Politechnicznej. Dokumentacja projektowa będzie musiała umożliwiać wykonanie budynku szkoły podstawowej zaprojektowanej jako placówki pracującej w systemie jednozmianowym. Wymóg ten oznacza możliwość nauki w budynku 600 uczniów.

Budynek ma mieć 23-29 sal lekcyjnych (w tym 9 sal dla uczniów z najmłodszych roczników oraz cztery sale do języków obcych), trzy miejsca do lekcji wychowania fizycznego (do jednoczesnego prowadzenia zajęć dla 4-5 grup), w tym salę sportową o powierzchni ok. 1200 m2 mieszczącą boisko do piłki ręcznej, trzy boiska do koszykówki, boisko do siatkówki oraz dwie mniejsze salki o powierzchni umożliwiającej prowadzenie zajęć sportowych dla 30 osób każda, sale dydaktyczne dla oddziałów 25-osobowych, bibliotekę z czytelnią, kuchnię, stołówkę na 200-300 dzieci, świetlicę dla dzieci młodszych i starszych, salę wielofunkcyjną służącą m.in. do spotkań z rodzicami, gabinet medyczny, pokoje do pracy indywidualnej, pokoje specjalistów, sekretariat oraz gabinety dyrektora, wicedyrektora, kierownika administracyjnego, administracji, pokój nauczycielski z zapleczem, plac zabaw dla dzieci młodszych i salę widowiskową na 120 osób ze sceną, z siedzeniami lub trybuną.

REKLAMA

Inwestycja za 40 mln zł

Jak podał przed kilkoma miesiącami tygodnik "Mazowieckie To i Owo", Urząd Gminy Jabłonna szacuje, że koszt budowy nowej szkoły oscylować będzie w granicach 40 mln zł brutto. Kwota podana przez urzędników nijak się jednak ma do realiów. W sąsiedniej Białołęce budowana właśnie szkoła przy Świderskiej kosztować ma około 100 mln zł. Jest niemal pewne, że gmina samodzielnie takiego wydatku nie sfinansuje.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Nowo-Chodo

04.03.2024 19:30

Szkoła w Jabłonnie to lokalny mit ciągnący się od dwóch kadencji. Raczej mało kto wierzy, że Wójt ma coś wspólnego z tym projektem, chyba, że mówimy o celowym przeciągnięciu tematu do wyborów, żeby mieć asa w rękawie. Zadłużenie Gminy jest bardzo wysokie a wiele inwestycji nietrafionych... Pora na nową siłę.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break