Noc muzeów w Warszawie i na Białołęce
14 maja 2016
Dziś odbędzie się dwunasta edycja Nocy Muzeów, największej imprezy kulturalnej w stolicy.
Czy budowa parku na Tarchominie wreszcie ruszy?
Zaniedbany kwartał pośrodku warszawskiego Tarchomina zmieni się w park dla mieszkańców osiedla. Urząd dzielnicy już po raz drugi próbuje znaleźć wykonawcę, ale ceny wciąż przekraczają zaplanowany budżet.
Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy, Narodowy Instytut Audiowizualny, Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, czy schron przeciwatomowy z przełomu lat 50. i 60. XX w hucie ArcelorMittal. W tym roku w odwiedziny zaprasza ponad 250 instytucji.
Gra miejska z aplikacją mobilną
"Nie śpij, zwiedzaj, zagraj" - pod tym hasłem uczestnicy będą odwiedzać kolejne placówki w różnych dzielnicach Warszawy. Wykorzystanie przestrzeni miasta jest esencją tej zabawy. Warunkiem udziału w grze jest pobranie bezpłatnej, mobilnej aplikacji, zaakceptowanie regulaminu gry i wypełnienie kwestionariusza. Zadania w telefonach aktywuje dotarcie do wskazanych 20 miejsc.
Noc Muzeów na Białołęce
0 godzinie 18.00 w Białołęckim Ośrodku Kultury rozpocznie się półtoragodzinny wernisaż plenerowej wystawy fotograficzno-filmowej nieżyjącego już Wiesława Antosika Tarchomin '80. Pozostawił po sobie znakomite zdjęcia historycznego Tarchomina oraz unikatowe filmy z lat 1984-89 między innymi pokazujące pierwsze bloki, drewniany kościół NMP Matki Pięknej Miłości, życie osiedlowych klubów, łęgi nadwiślańskie i piknik zorganizowany przy budującej się Szkole nr 314. Od godziny 20.00 dla zwiedzających otworzy się także białołęckie kino. W programie: pokaz krótkich metraży ze Studia Munka oraz filmu "Moje córki krowy" w reżyserii Kingi Dębskiej (godz. 22.15).
Atrakcją wartą uwagi jest także wystawa plenerowa "Cool Globes Warsaw", zawierająca kilkanaście rzeźb plenerowych, które promują ideę ochrony klimatu. Choć położona na Bulwarach Wiślanych ma z Białołęką wiele wspólnego. Została sprowadzona do Polski z inicjatywy budującej się przy ul. Światowida Galerii Północnej, i jest częścią gry miejskiej, w której do wygrania są m.in. ekogadżety ufundowane przez inwestora centrum handlowego.
(ai)
.






































