Nieźle żyjemy na Bielanach
26 lutego 2010
Z badań przygotowanych przez warszawski ratusz wynika, że mieszkańcy Bielan żyją dłużej od przeciętnego warszawiaka.
Najlepsze wyniki pod kątem długości życia w poszczególnych dzielnicach uzys-kuje Wilanów - tu kobiety dożywają 90 lat, a mężczyźni prawie 82. Na ostatnim miejscu plasuje się Praga Północ.
Na Bielanach zazielenią się ściany
Zamiast popularnych ostatnio antysmogowych murali - zielone ściany. To pomysł, który zostanie zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego.
Bielany zajmują siódme miejsce - kobiety w na-szej dzielnicy dożywają 82 lat, mężczyźni - ponad 75. Mieszkańcy Bielan żyją dłu-żej od przeciętnego warszawiaka o ponad dwa lata, mieszkanki wypadają znacznie lepiej - żyją cztery lata dłużej ponad średnią.
Według przeprowadzonych badań warszawiak żyje średnio o trzy lata dłużej niż przeciętny Polak.
red
.









































