Nielegalny wyjazd
25 stycznia 2008
Wzdłuż ulicy Powstańców Śląskich na wysokości ul. Pirenejskiej pojawiły się płotki. Czemu? W tym miejscu dochodziło do licznych wypadków, które powodowali kierowcy skracający sobie wyjazd z parkingu.
Tablica pamiątkowa dla oszusta?
Czyje sumienia mają uspokoić kolejne tablice pamiątkowe honorujące nawet przebierańca i oszusta?
Na początku postawiliśmy tu betonowe za-pory, ale były one notorycznie rozsuwane przez okolicznych mieszkańców. Dlatego postanowiono zamontować porządne metalowe bariery. Teraz przynajmniej będzie-my mieli pewność, że wypadków w tym miejscu nie będzie - mówi Mirosław Toboła, dyrektor Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg. Mieszkańcy potwierdzają, że wielu kierowców wyjeżdżało z parkingu na oślep, nie patrząc, co dzieje się na głównej jezdni. - Będzie bezpieczniej, ale już wyobrażam sobie narzekania zmotoryzowa-nych sąsiadów, którym odebrano skrót - śmieje się jedna z lokatorek.
Agnieszka Pająk-Czech
.










































