REKLAMA

Puls Warszawy

kronika policyjna

 

Nielegalny hazard pod Warszawą. Skonfiskowano 71 automatów

  30 stycznia 2023

Nielegalny hazard pod Warszawą. Skonfiskowano 71 automatów
źródło: KSP

Działania otwockich policjantów na co dzień zajmujących się problematyką nieletnich doprowadziły do odnalezienia na terenie gminy Wiązowna lokalu, w którym uprawiano hazard bez zezwolenia. Funkcjonariusze znaleźli 71 automatów i 13 tys. zł w gotówce. Zatrzymano pięć osób.

REKLAMA

W zeszłym tygodniu policjanci zajmujący się sprawami nieletnich i patologiami sprawdzili budynek znajdujący się na terenie podwarszawskiej gminy Wiązowna. Od jakiegoś czasu był obserwowany przez otwockich funkcjonariuszy.

Nielegalny hazard w Wiązownie

W środku policjanci zastali pięć osób w wieku 30-38 lat, które na ich widok ewidentnie zaczęły się denerwować. Skonfiskowali towar za 5 mln zł. Miał służyć do produkcji amfetaminy [FILM] Skonfiskowali towar za 5 mln zł. Miał służyć do produkcji amfetaminy [FILM]
Krajowa Administracja Skarbowa wykryła tonę tzw. prekursorów, które mogły być wykorzystane do produkcji ponad 3 ton amfetaminy. Wartość zatrzymanego towaru to 5 mln zł.
Funkcjonariusze znaleźli w pomieszczeniu automaty do gier hazardowych. Na miejsce natychmiast wezwali wsparcie kolegów specjalizujących się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej i korupcji.

W toku czynności procesowych policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli 71 maszyn, rejestratory i około 13 tys. zł w gotówce. Przeprowadzone eksperymenty procesowe potwierdziły nielegalny charakter 57 automatów o wartości 684 tys. zł, na których zainstalowane były gry o charakterze losowym.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Skonfiskowali automaty do gier

Policja przypomina, że do organizacji gier losowych w celach komercyjnych wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Dlatego maszyny trafiły do depozytu Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. Cała piątka zatrzymanych osób już usłyszała zarzuty. Jednocześnie toczy się postępowanie karno-skarbowe pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku.

"Przypominamy, że zgodnie z ustawą o grach hazardowych podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat trzech" - informuje Komenda Stołeczna Policji.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA