REKLAMA

Puls Warszawy

społeczeństwo

 

Ponad 150 mln na koncie WOŚP. Ratusz podsumowuje finał w Warszawie

  30 stycznia 2023

Ponad 150 mln na koncie WOŚP. Ratusz podsumowuje finał w Warszawie
źródło: UM Warszawa

Po niedzielnym finale na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już 150 mln zł. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podziękował mieszkańcom, którzy wsparli największą akcję charytatywną w Europie.

REKLAMA

W niedzielę odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze mają być przeznaczone na walkę z sepsą. W Warszawie urodził się koń Przewalskiego W Warszawie urodził się koń Przewalskiego
Koń Przewalskiego przyszedł na świat w warszawskim zoo. Miejski Ogród Zoologiczny im. Antoniny i Jana Żabińskich pochwalił się sukcesem w programie reintrodukcji zagrożonego gatunku do dawnych siedzib w Azji Środkowej.

WOŚP 2023

- Radośnie, serdecznie i z uśmiechem! Gramy z WOŚP do końca świata i o jeden dzień dłużej. Dziękuję wszystkim warszawiankom i warszawiakom za wielkie serca - mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Prezydent miasta osobiście kwestował na ulicach i przyszedł z puszką do studia WOŚP, które powstało przed urzędem miasta na pl. Bankowym. Jerzy Owsiak w podziękowaniu wręczył mu bukiet kwiatów.

Kup bilet

WOŚP bez fajerwerków

Na pl. Bankowym odbył się koncert, a o godz. 20.00 mieszkańcy Warszawy szczelnie wypełniający plac mogli zobaczyć laserowe Światełko do Nieba, które zastąpiło dawne pokazy fajerwerków. W feerii barw można było dostrzec dużo żółtych oraz niebieskich akcentów: kolorów ukraińskiej flagi.

- Tegoroczne "Światełko do Nieba" było zadedykowane także naszym przyjaciołom z Ukrainy - wyjaśnia prezydent Trzaskowski.

W dniu finału poszybowały też w górę miejskie licytacje na rzecz Orkiestry. "Magiczny ślub udzielony przez Rafała Trzaskowskiego" osiągnął 20,4 tys. zł, rejs motorówką z prezydentem miasta 14 tys. zł, a zwiedzanie niedostępnych miejsc w Pałacu Kultury z wiceprezydent Renatą Kaznowską 5,6 tys. zł. Aukcje skończą się w tym tygodniu.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA