REKLAMA

Białołęka

środowisko »

 

Nie wszędzie park

  25 maja 2002

Białołęka należy do gmin, w których stosunkowo dużo jest terenów atrakcyjnych dla spacerowiczów. Można wybrać się do parku Picassa, parku Henrykowskiego, odwiedzić lasek przy ul. Leśnej Polanki lub też okolice wydmy ciągnącej się od ul. Pomorskiej niemal do ratusza.

REKLAMA

Wiele osób lubi spacery nad Wisłą. Do dłuższych wypadów jest wiele miejsc położonych na zachód od ul. Modlińskiej. Nie zmienia to faktu, ze każdy chciałby mieć możliwość zaczerpnięcia świeżego powietrza w bezpośrednim sąsiedztwie bloku, w którym mieszka. Nie zawsze jednak jest to możliwe.

- Czy nie można by zrobić alejek i uporządkować teren w kwadracie zamkniętym ulicami Stefanika, Odkryta, Książkowa i Światowida - pyta mieszkanka ul. Topolowej, marząca o stworzeniu tu miejsca na spacery.

Jak się dowiedzieliśmy w urzędzie gminy, teren ten przeznaczony jest pod zabudowę, nie ma więc możliwości, żeby powstał tu park. Podobnie stanie się z wieloma innymi miejscami, które obecnie są jeszcze puste i sprawiają wrażenie jakby nikt się nimi nie interesował. Tarchomin to wielki plac budowy i zapewne tak będzie jeszcze przez najbliższe lata.

Dla większości terenów gminy przygotowane są plany zagospodarowania przestrzennego. Zaglądając do nich można zorientować się, które obszary przeznaczone są pod zabudowę mieszkaniową, a gdzie przewidziano pozostawienie zieleni i jaki będzie sposób jej uregulowania. Każda zainteresowana osoba może bez przeszkód uzyskać dostęp do tych materiałów. Wystarczy zapytać w urzędzie.

żak

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024